• eczacıbaşı'nda staj görüşmeleri yaparken ingilizce sınavı diye gönderdiler meğerse bulats'mış ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yoktu. buralarda da toefl ayarında hattta daha zor gibi yazıları görünce korkmuştum aslında. toefl ile karşılaştırınca bence toefl'dan daha kolay içinde kelime, reading ve listening var arada sırada yardımcı fiilleri yerleştirdiğiniz sorular da çıkıyor. sınav minumum 60 dakika ile 75 dakika arası sürüyor. sınavı ne kadar iyi yaparsanız o kadar kısa sürede bitiyor(muş). karşılaştırma yapmanız için benim toefl pbt puanım 543 idi rahatlıkla bu sınavı geçtim.
  • internetten yapılan araştırmalarda sınav öncesi hazırlık için fazla kaynağa ulaşılamayan, eğer ulaşan varsa paylaşımcılık ruhunu pekiştirmesi için uygun bir eylem olabilecek sınavdır.
  • bir çok büyük şirketin işe alımlarında uyguladığı sınavdır. işe alınacak pozisyona göre speaking ilave edilebilir. mesela satış pozisyonuna adaysanız, sizi speaking sınavı için bir anlaşmalı kuruma gönderebiliyorlar.
    internetten yapılıyor, seviyeleri alte 1 -5 arasında, 5 almak ciddi bir mucize olarak nitelendiriliyor.
    çoğu şirket 3 ve 3' ten yukarı not alanı alıyor işe, ama bu sınavdan kalırsanız, feriştahı da olsanız işinizin almıyorlar..

kaynak bulmak ciddi sıkıntı, ben bu kitaptan hazırlanıyorum

essential bulats

ayrıca bir duyuma göre wall street institute kurslarında parasını verip sınav alabiliyormuşsunuz.
  • toefl ayarında, hatta belki daha bile zor, bir seviye tespit sınavı.
  • kurumsal firmaların istediği ingilizce sınavlarından birisi. bilgisayar ortamında olan, zor bir sınavdır.
    benim girdiğim listening ve reading den oluşuyordu. soruları yaptıkça olay karmaşıklaşıyor ve sorular zorlaşıyor. ieltse hazırlanır gibi hazırlanıp, girilebilir. arka arkaya iki farklı sınavına girip, oldukça farklı puanlar alınabilir.
  • iki gün üst üste girip farklı puan almanın mümkün olduğu, belirleyiciliği tartışmalı sınav..
  • kısalt. business language testing system.
    university of cambridge in hazırladığı sertifika sınavı.
  • geçen sene mayıs ayında meraktan girip b2 seviyesinde sonuç aldığım sınav.
  • speaking kısmında yabancı bir hoca ile konuştuğunuz, writing kısmı olmayan, grammer kısmı özellikle zor olan, uzun uzun phrasal verbs çalışılması gereken sınav. ayrıca bir de bug'ı var.
  • aşırı rahatsız bir ortamda dün girdiğim sınavdır. gireceğim sınavın ne olduğunu bile bilmeden, laylaylom bir şekilde gittim; daha önce yurtdışında eğitim veya profesyonel bir amaçla bulunan bir kişinin kesinlikle korkmaması gereken bir sınav. toefl skorum zaten advanced'di, tarihi 2 yıldan eski olduğu için girmemi istediler.

yaklaşık 60 dakika gibi bir sürede 100 üzerinden 92 aldım (skor dağılımım 92,92,91). bence daha iyi olurdu da hem ciddiyetsizdim, hem de kulaklığım olmasına rağmen ortamdaki müziğe çok tutuldum bir iki yerde dikkatim dağıldı. listening'te bazı metinlerde gerçekten çok ağır aksan var (belki de ben sınavda iyi ilerlediğim için metinler gittikçe zorlaşan bir havuzdan gelmiştir); anlamadığım 1-2 yer oldu. onun dışında kolay bir sınav.
hesabın var mı? giriş yap