şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adam gibi adamdır. burdur'da hurdacılık yapan aşır öztürk. almış olduğu hurda sobanın içinde poşete sarılı 100 çeyrek altın buluyor. sonrada sobayı aldığı adamı bulup iade ediyor. bu devirde böyle insanların hala var olması ne güzel.
  bu arada adamın isminin 'aşır' olması tuhaf bir durum olmuş.
  helal olsun.

  işte adam gibi adam
 • olması gereken şeyler artık haber değeri taşıyor. ne acı değil mi?
 • insanlığımızı, aklaki değerlerimizi kaybettiğimiz şu zamanda mübarek nadir insanlardandır kendisi.
 • twitter, ekşi sözlük, facebook gibi platformlar, kötü haberi cihana duyurma bahsinde fevkalade mahirlerdir. sabahtan akşama twitter'da dolanıp, kötü haberlerin içerisinde boğulursanız şayet, dünyanın yaşanılır bir yer olduğuna dair itikatınız gittikçe zayıflar, yaşam şevkiniz düşer, nihayetinde de insanın "yok edici, acımasız, zalim" bir canlı olduğu kanaatine varır, derin bir yeise düçar olursunuz.

  gazeteler, popüler dergiler, sosyal medya enstrümanları, ana haber bültenleri, "kötülük yarışmasında derece yapanların listesini" yayınlıyor sanki. köpeğe tecavüz eden hacı amca, boşanma davası açtı diye katledilen kadın, sentetik hap kullanan ergenler, trafik kavgaları...

  hep kötü'nün reklamı yapılıyor günümüz dünyasında. iyi'nin de reklamı olmalı oysa. iyilik ödülleri olmalı örneğin. iyilik gazetesi basılmalı. ücretsiz dağıtılmalı. insanlar, bu iyi insanların neslinin tükenmediğine bizatihi tanıklık etmeli, onları takdir etmeli. iyilik teşvik edilmeli. insanlara, dizilerde filmlerde sürekli şiddet izletip, şiddet hikayeleri pompalıyorsunuz. iyilik özendirilmeli daha güzel bir dünya için, kötülük değil.

  * bulduğu 100 çeyrek altını asıl sahibine götüren bu güzel insan, iyilik ödüllerinde derece almalı işte.
  * üniversitede sınavına giden bi kızın, yaralı bir köpeği, sınavı kaçırma pahasına kapıp veterinere yetiştirmesi haber edilmeli sonra.
  * yağmurda üstü başı ıslanan teyzeye, tutup üstündeki montu veren adam da aynı şekilde.