şükela:  tümü | bugün
  • bir zamanlar beşiktaş'ta daum'n yardımcılığını mı tercümanlığını mı yaptığı konusunda ciddi tartışmalara sebep olan, şimdilerde eskişehirspor'da rıza çalımbay'ın yardımcısı olan antrenör.
    bir de şu gerçek var ki adam inanılmaz değişim geçirmiş. televizyonda adını söylemeseler hayatta bülent albayrak olduğunu anlayamazdım.
  • sivassporda yine riza nin yardimciligini yapmaya devam etmektedir..
  • el bab'da şehit düşen özel kuvvetler tabur komutanı. bu milletin kahramanı bir aslan parçası. bu devletin yetiştirdiği en kıymetli subaylardan, akıncılardan biri... gerizekalı siyasetçilerin hatalarını temizlemek uğruna, vatanı için canını hiçe sayarak vazifesini yapan bir yiğit. huzur içinde, nur içinde yat kahraman...

ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
    gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
    ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhîd'i...
    bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
    sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?
    "gömelim gel seni târîhe" desem, sığmazsın.
    herc ü merc ettiğin edvâra da yetmez o kitâb...
    seni ancak ebediyyetler eder istîâb.
    "bu, taşındır" diyerek kâ'be'yi diksem başına;
    rûhumun vahyini duysam da geçirsem taşına;
    sonra gök kubbeyi alsam da, ridâ namıyle,
    kanayan lâhdine çeksem bütün ecrâmıyle;
    mor bulutlarla açık türbene çatsam da tavan,
    yedi kandilli süreyyâ'yı uzatsam oradan;
    sen bu âvîzenin altında, bürünmüş kanına,
    uzanırken, gece mehtâbı getirsem yanına,
    türbedârın gibi tâ fecre kadar bekletsem;
    gündüzün fecr ile âvîzeni lebriz etsem;
    tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana...
    yine bir şey yapabildim diyemem hâtırana.
  • suriye’deki fırat kalkanı operasyonu’nda şehit düşen binbaşımız.
    allah rahmet eylesin.
    mayis-2010'da güllük'teki tpao kampindaydik. bulent bey, o zaman o taraflarda gorevliydi. esi ve kizi ile birlikte kampta kaliyorlardi bir kac ayligina. orda tanismistik. kolay surecler gecirmemislerdi, eşinin anlattigindan bildigim. o yuzden ikisi de kızlarının ustune titrerlerdi. esi ile facebook uzerinden olsa da hala gorusuruz. yaptiklari paylasimlardan kizlarinin 6 senede nasil da buyudugune, cekirdek ailesiyle esinin mutlu olduguna hep sahit oldum.
    ama bugun bu haber geldi. donup kalmanin ne oldugunu cok kotu bir sekilde tekrar yasadim. saatlerdir esi ve kizini dusunuyorum. sehit ailesi olmak yakismaz ki onlara. buna sebep olanlar kör seytanlarindan bulsunlar. o doktukleri kanlarda bogulsunlar.
    allah bulent bey'in mekanini cennet eylesin, esine ve kizina ve tabii ki sevdiklerine dayanma gucu versin.
    başımız sağolsun.
  • bordo berelidir. öyle kolay kolay ölmez. bugün toprağa verildi bedeni de, öyle kolay kolay ölmez.

konu hakkında her okuduğumda bağrıma mızrak saplayan lafı devre arkadaşından gördüm bugün,

adam 1 aydır üşüyordur oralarda. gene defnedildi buz gibi topraklara...
  • bir yılı doldu. ruhun şad olsun...
  • akil dağına kanıyla soyismini yazandır.

kahramandır.
  • niyeyse bu şehit komutan beni çok etkiledi. çok yakın hissettim. sanki benim ailemdenmiş gibi. ya da benmişim gibi. garip, acayip bir şey.

https://mobile.twitter.com/…atus/942996941054664704

bu fotoyu da yeni gördüm. görünce daha kötü oldum. görünüş olarak da kendime benzettim. bir aidiyet duygusu kapladı. pek olmayan bir şey. ilk defa benim için ölebilecek birinin gerçekten var olduğunu gördüm sanki.

ruhu şad olsun. mekanı cennet olsun.
  • basmadigi vatan topragi kalmayan sehit bordo bereli komutan.