• kendi cehaletini toplumun gerçekten cahil kesiminde görünce sevinç içinde cehaleti kutsamaya kalkan lavuk, güya öğretim görevlisi.

satır aralarında diyor ki, yani benim bu gaza getirdiğim kitleye ne versen yiyor, isyan etmiyor, sesini çıkarmıyor, kızmıyor, eleştirmiyor, ot gibi, mal gibi yaşıyor. bunları eğitip birey falan da yapmayalım, aksine cumhuriyet'in eğittiği, insan olmasını sağladığı kişilerin çocuklarını cahil bırakıp en başa dönelim.

böylece az eğitimli, kültürsüz, kaba saba, dünya görüşü sıfır düzeyinde olan siyasetçileri alim sanarak el üstünde tutan bir topluma sahip olabiliriz.

eğitimli kitle yemiyor çünkü.
  • oksijen israfi, guya prof olmus ama adam olamamis, cahilligi ovecek kadar yandas olabilmeyi basarmis akademisyenimsi, pseudo-akademisyen.
  • bilkent tarih bölümünden doktorasını almış ilk kişiydi yanılmıyorsam ve halil inalcık'la çalışmıştı. hatta inalcık'la birçok ortak proje de yapmış, hocanın hem bazı yayınlarını tertiplemiş hem kendisiyle mülakatlar filan yapmıştı. öyle de muhabbeti vardı inalcık'a yani. sanmıyorum ki bu dediği zırvaları hocasının huzurunda söylemeye cesaret edebilsin. ne diyelim, inşallah halil hoca'nın kulağına gider bu dedikleri de sağlam bir zılgıt yer.
  • bu adama şaşırmıyorum da, bu adamın altında çalışmayı kabul eden akademisyenlere cidden şaşırıyorum.
    bu kadar mısınız, istifa edin demiyorum, bir tepki gösterin.
  • bu adamın cv'siyle savunulmaya çalışılması çok boş ve gereksiz. bazı yanlışlar var ki bunları yapamazsınız, "maksadımı aştım", "yanlış anlaşıldım", "aslında şunu söylemek istemiştim" ya da "hata ettim" diye toparlayamazsınız. yani bazı yanlışlar vardır ki bunun geri dönüşü yoktur.

insanları eğitmek üzere kurulmuş bir eğitim kurumunun rektör yardımcısı eğitimin tehlikeli olduğunu söyleyemez. bunu söyledikten sonra isterse harvard'da adına kürsüsü olsun, bundan sonra eğitimle uğraşması abestir.
  • bir "profesör".

kapatalım o zaman hocam ilkokulları, ortaokulları, liseleri, üniversiteleri... hatta o okullarda okutulan kitapları da yakalım, sonuçta o okullar, belli kitaplarla var.

işimize yaramıyorlarsa, toplumu yanlış yöne sevk ediyorlarsa kapatalım gitsin madem.

inanılmaz, gerçekten inanılmaz. şaka gibi, zaytung haberi gibi bir şey söyledikleri.
  • bir bir dökülüyor siyasal islam destekçilerinin içindeki pislikler:

zamanında "türkiye'nin en tehlikeli kesimi okumuş kesim. ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine güveniyorum bu ülkede" sözleriyle cehalet güzellemesi yapan prof hocanın içinden bir tacizci çıkması şaşırtmadı beni.

kadın akademisyenin odasını basıp tehdit ve tacizde bulundu.

hey yavrum hey. bir de cb, yök üyesi atamıştı bu adamı, memlekete bak!
  • rektör yardımcısı olduğu sabahattin zaim üniversitesi öğrencisi olsam kendimi salak hisseder, hocası olsam utanırdım.

profesör olduğu iddia edilen böylesine vizyonsuz, kendini bilmez birisinin yönetiminde bulunduğu üniversiteye(?) para bayılmak büyük hatadır.
  • tam da her bir şeyiyle dönemin has adamı:

https://www.birgun.net/…ari-gozaltina-alindi-411680
hesabın var mı? giriş yap