şükela:  tümü | bugün
2152 entry daha
  • bülent arınç, kendisiyle aynı hayat görüşünü paylaşmıyor olmamıza rağmen takdir ettiğim bir siyasetçidir. akp içerisindeki birçok takiyyeciye rağmen 11 yıldan beri sadece bir olay* dışında tutarsızlığını hatırlamıyorum. bugün yaptığı açıklamalarda da iyi polis rolüne soyunduğunu düşünmüyorum. kendisi açık açık başbakan'ı eleştirmiş, öğrenci evleriyle ilgili olarak söylediklerinin doğru olmadığını söylemiş, üstüne üstlük zor durumda kaldığından dolayı mağduriyetinin giderilmesini talep etmiştir. ayrıca "ben sadece bir bakan değilim. benim bir özgül ağırlığım var." sözü manası çok derin bir laftır. sebebi ne olursa olsun bugün söyledikleri kritik olan politikacıdır.

bir de pkk ile görüşecek kadar şerefsiz değiliz uyarısı geldi.

soulreaper'a teşekkürler.
  • beyefendi bir üslup ile son dönemde iyice freni patlak kamyon misali savrulmakta olan başbakana sitem etmiş başbakan yardımcısı. gezi parkı olaylarında itibaren ak partinin ne denli bir tek adam partisine dönüştüğü ortaya çıkmıştı. parti içi çok sesliliğin bittiği, yukardan aşağıya bir hiyeraraşi ilişkisi ile tek adam döneminin başladığı belliydi.

dengeleyeci bir üsluba sahip arınç ise sevimli hayalet casper muamelesi ile adeta görmezden gelinmekte, söyledikleri düşünceleri hiçe sayılmaktaydı son dönemde. o da kendisinin bir bakandan ziyade kişilik olarak sahip olduğu özgül ağırlığından bahsedip parti içi ağırlığından dem vurarak nazarımda aba altından sopa göstermiştir birazda.
  • başbakan'a temiz bir salto yaptı diye (ki bunun planlı bir hareket olma ihtimali de söz konusu) bir anda karşıt görüşteki azımsanmayacak kesimin takdirini kazanmış şahıs. mal mısınız bayım? bahsettiğimiz kişi bülent arınç, hani içinde rakı geçen şarkıyı söyletmeyen. bu paranoyak, baskıcı zihniyet ayda yılda bir kişilikli davrandı diye alkışlayacak değilim. size de tavsiye etmem!
  • geçtiğimiz günlerde hangi gafı sonrası hatırlamıyorum - o kadar çok var ki- ama kendi kendime "şu erdoğan'ın spin doctor'ı kimse allah kolaylık versin" diye düşünmüştüm.

meğer bülent arınç'mış.

işi zor olan kimse.
  • yaptığı çıkışından farklı bir noktaya gelmek istiyorum yani diyeceklerim yaptığı çıkışla alakalı değil.

kendisi diğer saz arkadaşlarından çok da farklı olmasa da farklı birisi. çünkü çoğu olayda partiyi karşısına almıştır, akp'de herkes susarken kendisi konuşmuş ve bunları laf olsun diye değil defalarca dillendirmiştir.

neler peki?
    1-rtük, deniz feneri yani zahid akman meselesinde sürekli konuşmuş, eleştirmiştir ancak elinden başka bir şey gelmemiştir.
    2-tutuklu milletvekilleri konusunda sürekli konuşmuş goygoy yapmamış, dışarıda olmalılar diye defalarca demiştir.
    3-gezi parkı olaylarında ılımlı konuşmaya çalışmış, ortamı sakinleştirmeye çalışmıştır.

bu 3 olayda çok ama çok önemli olaylardır öyle ki zahid akman 10 küsur şehit verilen günün gecesinde bir operasyonla serbest bırakılmış, öylece korunmuş birisi, tutuklu milletvekili akp'nin ekmek kapısı ve gezi parkı zaten malum.

o yüzden kendisinin diğerlerinden yeri ayrıdır gözümde.
  • akp'den ayrisan bir ozelligi de akçalı konulardır. bir konusmasinda "20 yillik parlamenterim, bakanliklar yaptim, bir evim var, gecen aylarda da kredi cekerek araba aldim. kimi siyasilerin ve burokratlarin kisa zamanda evler, yazliklar, luks arabalar aldiklarini goruyorum" diyerek akp siyasilerinin ve buroklarinin yolsuzluklarina ve para hirslarina elestiri getirmisti.
  • bir madde. özgül ağırlığı varmış, demek ki uzayda bir yer kaplıyor ve kütlesi var.
  • bu adama hain diyorlar. ne enteresan lan.
    bülent arınç esasen çok duygusal bir adam. bunu ilk kez vajinadan için aylin nazlıaka'ya "evli bir bayan milletvekili, çocuğu olan milletvekili organını nasıl böyle açıkça konuşabilir, nasıl bundan yüzü kızarmaz" şeklinde ifade kullanmıştı. orada anlamıştım. çok ciddiyim.
    adam belli bir ahlak, din ve anane kuralına göre büyümüş. şahsen benim de büyüme tarzım 550 kişinin olduğu bir ortam "vajina" kelimesini kullanmaya uygun değil. bu adamı anlayabiliyorum. cidden duygusala bağlıyor elinde olmadan. mesela ben de yanımdaki masa alkol kullansa yüzüm kızarıyor.
    ne diye kızarıyor dingil sen mi içiyorsun diyebilirsiniz ama kızarıyor işte. öyle büyütüldüm olm. ha bundan da utanmıyorum. veya alkol kullanmasınlar da demiyorum.

bülent arınç esasen böyle bir adam. ben şahsen gaz subapı görevi gördüğüne inanmıyorum. gezi parkı olaylarında da mevcut kızlı erkekli kalma olayında da toplumun gençleriyle paralel ve onları anlayan düşünen açıklamalarda bulundu.

ben şahsen açıklamalarında son derece samimi olduğuna inanıyorum. hak vermeyebilirsiniz ama samimi olmadan hiç kimse mevcut iktidar partinin 2. adamı olup da böyle bir riske girmezdi.
  • sözü dilenmesi lazım gelen kişi.
    kendisi usturuplu bir şekilde diyor ki :
    " iktidarı da, akp yi de batırıyorsun, tehlikeli sulara çoktan girdin de çıkasın da yok.
    bari bizi batırma artık "
    da
    tabii ki bana ne ?
    bu durum beni ancak mutlu eder. çünkü gerçekten yeter - dir.
    ama tabii tarih böyle durumlar ile dolu.
    cengaver birini gazlarsın ortaya, kitleyi ordan oraya sürükler, sonra da kontrolden çıkar işler.
    bunlar çok zor işler.
    kolay gelsin akp .....
1755 entry daha