şükela:  tümü | bugün
87 entry daha
  • ayar veya sitem, bu çok da önemli değil; tek bir dileğim var: bazıları için "sonun başlangıcı" olur umarım.
  • artık olması gerekiyordu dediğim olay.
    sonuçta 'biri' çıkıp 'hebele hübele' deyip meclisteki üç yüz bilmem kaç adamının tamamın firesiz onayını alması normal mi?
    hem de 10 küsur yıldır.
    bir şeylerin yanlış olduğu buradan belli.
    eğer bir toplulukta herkes aynı düşüncede ise gerçekten yanlış vardır orada. doğru bir şey yoktur. ve buna artık 'dur' diyen bir adam. devamı gelir mi? göreceğiz.
  • (bkz: #38183376)
  • (bkz: cal keke cal)
  • uzun süredir ego'sunu dizginleyen bülent arınç'ın error verdiği konuşma.

vicdanları yordun ve yormaya devam ediyorsun tayyip.
  • başbakan myk da görüşeceğiz diyerek cevap verdiği ayar.

''yurt dışı seyahatindeyiz. ülkenin bu ülkelerle yaptığı görüşmelerden nasıl bir fayda sağlayacağını konuşmalıyız. benim bir arkadaşım veya hükümet sözcüm bir şey söylemiş, bu konuyu görüşeceğim mahal burası değil, sizler değilsiniz. kendi aramızda görüşürüz. bir sıkıntı varsa aramızda görüşürüz. partinin genel başkanı ve hükümetin başbakanı benim varsa herhangi bir sıkıntı kendi aramızda görüşürüz. gereğini gerektiği yerde ben yaparım. tv ile medya aracılığı ile yapmam, myk’da bakanlar kurulu’nda görüşürüz...''

kaynak: http://haber.stargazete.com/…r-804723#ixzz2k6v23qoj
  • özkütle sahibi bir insandı zaten, ne kadar düşüncelerini paylaşmasam da hep bildiğini okuyandı, eskiden çok eskiden de kıvırmadan düşüncelerini paylaşırdı, sevmezdim, şimdi de paylaşıyor, yine benimsediğim düşüncede bir insan değil ama eskiden de derdik adam delikanlı kıvırmıyor aklındakini söylüyor diye şimdi de aynı.

gerçi başbakan gelince skicem onu demiş ama olsun gene de iyi bilirdik.

buradaki mesele bence ak partinin kurucuları artık erdoğana tahamülleri kalmadı, nur cemaati de dahil hoşnut değiller gidişattan. ama 5 yıldır erdoğan çevresi o kadar boş adamlarla doldu ki kendisi de artık fark edemiyor ne durumda olduğunu.
  • bazı kemalistler akp'ye duyduğu nefretten dolayı arınç'ın konuşmasını dalgaya alıp önemsemeseler de tayyip erdoğan için tarihi bir ayardır. bülent arınç'ın '' başbakan; hükümet sözcüsü ne konuşuyorsa, onu tekzip edecek, onu yalanlayacak, onu açık düşürecek bir davranış içerisinde olmamalıdır'' gibi cümleleri yenilir yutulur sineye çekilecek sözler değil. tayyip erdoğan yol arkadaşlarını teker teker kaybediyor. abdullah gül, bülent arınç, abdüllatif şener hepsiyle yolları ayrıldı. bu yönüyle stalin ve atatürk'e benzemeye başladı.

tayyip erdoğan birkaç danışmanı ve bürokratlarıyla devleti yönetiyor 6-7 isimden başka hiç kimse ne olacağını bilmiyor. bakanlar, milletvekilleri, myk üyeleri neredeyse tamamı bir konu mankeni oldular. ahmet davutoğlu haricindeki bakanların hiçbir fonksiyonu bulunmuyor. bülent arınç'ın asıl rahatsızlığının nedenini bu tip olaylar olduğunu düşünüyorum. tayyip erdoğan'ın bazı danışmanları ve bürokratları başbakan'ın çevresini demir zırhla örmüşler kimle konuşacağına, kimlerin dost kimlerin düşman olduğuna hepsine karar veriyorlar. bu danışmanların en büyük avantajı medya önünde değiller sorumlulukları yok arka planda her şeyi yapıyorlar.
13 entry daha