şükela:  tümü | bugün
  • şu sıralar hacettepe üniversitesi amerikan kültürü ve edebiyatı bölümü bünyesinde öğretim görevlisi olarak yer almaktadır. bölümdeki 'espritüel hoca' kontenjanı da kendisine aittir. verdiği seçmeli dersler benim nazarımda oldukça eğlenceli geçmektedir. henüz genç bir hoca olmasının payı da yadsınamaz tabii bu hususta. ayrıca kendisi büyülü gerçekçilik çatısı altında dersler ve konferanslar vermesinin yanısıra, "durun yanlış anladınız" adında bir kitap da yazmıştır. hatta yazdığı kısa öykülerden birisi ona yakın zamanda ödül getirmiştir. onun dışında, sigara içmediği zamanlarda sigarayı bıraktığını söyler, aldanmayınız. okulda italyan görünümlü birisini görürseniz, onun olma olasılığı yüksektir. bir de pembe kazağıyla raks-ı endam ettiği zamanlarda güneş gözlüğü bulundurmayı ihmal etmeyiniz.*
  • makale yazarken kitap ve film adlarının altını çizmediğimizde feci rage atıyor. inatçı ve agresif (:
  • hacettepe üniversitesi amerikan kültürü ve edebiyatı bölümünün benim gözümde en kral hocası. edebiyatla evli, sinemayla flörtleşen bir insandır. verdiği dersler bölümün en eğlenceli, en çekilebilir dersleridir. bir an olsun dikkatiniz ders dışında bir şeye kaymaz, buna izin vermez. yanlış anlamayın, adam o kadar "star" ki, siz kopamıyorsunuz dersten. önümüzdeki hafta ithaki'den (bkz: hiçbir şey göründüğü gibi değil) isimli kitabı çıkıyor. dili ve kurguları şahane bir yazar. beyaz kahve kupası ve cebinden sarkan uzun anahtarlıklarıyla ünlüdür. uğruna okul değiştirilecek hocadır.

bu aralar youtube ile uğraşmakta. merkez konu öykü olmak üzere edebiyat ile ilgili videolar, yazarlarla söyleşiler yapmakta. kanalının adı ise (bkz: hepsi hikaye)
  • ukala ve egoist geldiği için sevmediğim kişiliktir. hakkında söyleyebileceğim en iyi sıfat "tuhaf" olabilir.
  • hiçbir şey göründüğü gibi değil kitabı çok başarılı olan yazar. balkanlar'da geçen başarılı bir fantastik kurgu. klişelere bulaşmadan yerli fantastik nasıl yazılır için okuyunuz.