şükela:  tümü | bugün
 • ytü elektronik ve hab.müh.böl öğretim görevlisi.
 • linuxun penguence dergisinde yazdığı ses ve müzik adlı iki tane yazıyla karşılaştığım şahsiyet.
 • lisans ogrenimini 7 yilda tamamlamistir.
 • lisans öğrenimini 7 senede tamamladığını düşününce insan öğrencinin halinden anlayan biri olduğunu sanıyor. amma lakin ki öyle değildir.
 • görüntü işleme * alanında en iyilerden biridir. sınavlarında dört soru sorar. sorduğu sorularla ilgili olarak kendisinin dediğini aynen aktarıyorum; " kardeşim ben şimdi dört tane soru sorarım, bunların biri herkesin yapabileceği tarzda, kolay olanıdır. iki tane normal seviyede sorarım, öğrencinin bir kısmı bir tanesini geri kalan kısmı da öbürünü yapabilir, onun çalışma performansına bağlı." der ve durur, biraz gülümser ve devam eder, "kalan bir soru ise...". neyse, onu da siz görün sınavda..
 • bir akademisyen öğrencilere nasıl hitap etmelidir, öğrencilerle nasıl konuşmalıdır gibi konular hakkında ders alması gereken kişi.

  belki öyle biri değildir ama dışarıdan bakınca çok itici ve aşağılayıcı duruyor.
 • kamera açmama haklarını kullanan öğrencilerin kağıtlarını değerlendirirken 0 verebileceğini açıkça beyan eden ve gerekirse cimer'e şikayet edilmeyi göze aldığını peşinen ifade eden akademisyendir.

  hocam, ne bu stres ne bu hırs biraz sakin lütfen. siz öğrencinize böyle bir dönemde 1 adım gitseniz onlar 10 adım atacak zaten. öğrenciler birilerinin kendilerini anlamasına ihtiyaç duyuyor ama videoda anlamak bir yana kavga ediyorsunuz öğrencilerinizle.

  karşınızdakilerle böyle yukardan önyargılı ve haklarını ezecek şekilde konuşma hakkınız olmadığını öğrencilerin yetişkin bireyler olduğunu sizin de onlara karşı sorumluluklarınız olduğunu hartırlatmak isterim.

  istafa etmenizi isteyen yüzlerce öğrenci var ben en azından çıkıp samimi özürün bile oldukça işe yarayacağını düşünüyorum. umarım en azından bunu yaparsınız. dilekçe sonuçlarını merakla bekliyorum.
 • kendisine tavsiyem beleşci öğrencilerin gözünün yaşına bakmayın.

  ama

  verdiğiniz bütün dersleri mesleki hayatında uygulayacak insanlar illaki bilgisayar ve kitaptan yardım alacak bunu da unutmayın. bu şekilde başarılı olan kişi mesleki hayatında hiç bir zorluk çekmez. sizin mesleki hayatı başarılı olacak insanlar yetiştirmeniz gerekiyor buna odaklanın.

  başkasının sırtından geçinen adamlara acımayın.
 • hiçbir anlamda itü'de hoca olmayı hak etmediğini düşündüğüm insan.öğrenci düşmanı biri ve aşamadığı birtakım kompleksleri olduğunu düşünüyorum her fırsatta itü öğrencinin tepesine çıkmaya çalışmasından.bugün yaptığı hak hukuk tanımamaktı ve kendisini fersah fersah aşan bir hadsizlikti. gerçekten derdi haksızlık olmasın adalet sağlansın olsaydı üşenmez herkese ayrı proje ya da ödev verirdi zaten ondan kimse ders almadığı için zorunluluktan gelen bir avuç öğrenci oluyor sınıfında. ama yine öğrencinin tepesine binmeyi ve eğer öğrenciler kişisel haklarını kullandığı takdirde kağıda verebiliyorsa 0 vermekle tehdit etmeyi seçti
  bir itü öğrencisi olarak beni ve görüyorum ki bir çok öğrencisini kendisin üslubu ve hak tanımaz cahilliğiyle gündeme gelmekten ötürü utandırmıştır
 • zavallı. bu ülkedeki akademinin niye bu seviyede olduğunun en güzel örneği. kendine akademisyen diyebiliyorsun madem, hadi kafan çalışmıyor mantıklı bir sistem düşünemiyorsun, açıp bakarsın bu iş avrupada amerikada nasıl yapılıyor diye. çarçöpü canım okuluma doldurmuşlar. itüye zamanında girememiş, ytü gibi vasat bir okulu 7 senede zor tamamlamış, bir şekilde itüye girebilmiş, genç arkadaşları tehdit ederek egosunu tatmin ediyor. zavallı.