şükela:  tümü | bugün
  • istanbul, ankara, izmir, kocaeli, konya, kayseri, yalova ve lüleburgaz'da şubesi bulunan kaşarlı değişik bir böreği ile meşhur (henüz yemedim) börekçi.

--- spoiler ---
    bülent börekçilik, eskiden beri bilinen adana böreğini tekrar güncelleyerek günümüze taşıdı ve seri imalatına başlayarak istanbul’da da şubeler açmaya başladı.
    --- spoiler ---
  • istanbul'da yaşarken bu tür böreği yaptıklarını gördüğüm zaman denemek istedim. çünkü bu börekle büyüdüğüm için canım istiyor.

buradan ilk yediğimde tuzsuz gelmişti. tuz eşiğim çok yüksek(evet ama fizyolojik sebeplerim var) olduğu için olabilir demiştim. sonraki denememde ise tok karnına ve tuz eşiğim biraz daha dengelendiği zaman tadına baktım ve farkettim ki, gerçekten tuzsuz. bunu ilk başta iyi bir niyete bağladım ve milleti düşünüyor olabilirler diye. ama ikinci kez denememde peynirin tadını daha iyi almam farkettirdi ki kullandıkları peynir "eritme peynir" olabilir. daha sonra yemedim tabiki ama zaten adana'ya taşındım. burada da o tür böreği fazla yemiyorum. çünkü börekçi rıza var ve rıza'nın böreği emsali olmayan bir tür. dokusu, kullanılan malzeme ve tekniği başka bir yerde bulamazsınız.
  • beni dumura uğratan firmadır.

şöyle ki, yıllardır tanıdığım bildiğim birisi bu firmanın sahibi çıktı ya. öyle bi şubesinin filan yetkilisi değil bildiğin büyük patron.

hani reklam entrysi gibi olsun istemiyorum ama bu hayatta tanıdığım en kişilikli, en mütevazı insanların başında geliyor şu an ki sahibi. böreğini de yedim. güzeldi. hem son zamanlarda artan kaşar sündürmeli börek videolarının artması hasebiyle hem de gerçekten tadıyla beni etkiledi. başkasını bilemem.

amiyane tabirle kaşarlı su böreği. sadece bu firma değil bir sürü firma ile istanbul'un her yerinde açılmış böyle dükkanlar. tavsiyem gidip bı tadına bakmaniz.