şükela:  tümü | bugün
 • kuzey deniz saha komutanı. koramiral.
 • 2013 yılı ağustos yüksek askeri şura'da iki günlüğüne orgeneral rütbesiyle donanmada kalması, ardından deniz kuvvetleri komutanlığına getirilmesi beklenen koramiral. o zamana kadar istifa etmezse tabi ki.
 • 2013 yaş kararları itibariyle deniz kuvvetleri komutanı olan general.
 • asker yeminini bozup akp'nin ordu içindeki adamlarından birisi haline gelen tombul denizci.
 • beyin kanamasından hayatını kaybeden balyoz davası hükümlüsü deniz kurmay albay murat özenalp'ın cenazesinde protesto edilen deniz kuvvetleri komutani..

  protestolardaki sağlam cümlelerden birkaçı şöyle; “tasfiye bitti, katliam başladı”, “sessiz çığlığa gelmeyen buraya da gelmesin”, “askerinizi nasıl teslim ettiniz?”, “fenerbahçe taraftarı kadar olamadınız”, “o gemileri kimlerle yüzdüreceksiniz bakalım. okuyun üfleyin öyle yüzdürürsünüz...”

  http://webtv.hurriyet.com.tr/…-komutani-na-protesto

  http://webtv.hurriyet.com.tr/…tanoglu-boyle-ayrildi
 • bu şahsın yerinde olsam aç yaşar, şerefli yaşarım.

  bırakması lazım görevi.

  gerçi akp'lilerden görev bırakmatı beklemek gülünç ama olsun.
 • aldığı tepkiler nedeniyle, murat özenalp'in ailesine başsağlığı dileyemeden cenaze töreninden ayrılmak zorunda kalan kuvvet komutanı.

  sınıfı denizci olduğu için mesleğinde gelebileceği en yüksek noktaya zaten gelen paşamız, bugün aynı zamanda yerin dibine geçerekte farklı bir deneyim yaşamıştır.

  ancak hükumetimiz, kendisi ve kendisi gibi askerlerin görev sürelerini uzatacağından, bu şerefli görevde daha uzuuun yıllar kalabilecektir. paşamızın bu şerefli görevde uzun soluklu bir dönem geçirmesi için, askerlik törelerinden ziyade "reza sarraf ile bir selfie çektirmesi" daha faydalı olacaktır.

  gerçi o mevkiilere nasıl geldiklerini bilenler, o mevkiilerde kalmasını da elbet iyi bilirler.
 • eski deniz kurmay albay ali türkşen' in dediğine göre; astlarının fetöcülerle ilgili tüm uyarılarına rağmen ısrarla görmezden gelmiş ve yine ali albayın hakkını helal etmediği ve de bela okuduğu deniz kuvvetleri komutanı.

  15 temmuzda okul çıkışı kaçırılan çocuk gibi kaçırılmış sözde asker.
 • 3 yıldır deniz komutanlığı görevinde yer alan, görev süresi 2016'da 1 yıllığına uzatılan oramiral.

  peygamber ocağının komutanlarından biridir. gerçek bir atatürkçüdür.

  ergenekon ve balyoz davaları sürerken, bu davalarda kumpasa uğramaması davanın kapsamı olan yıllarda görev yerlerinin yurtdışı ağırlıklı olmasından kaynaklıdır. deniz kuvvetleri'nin donanımlı askerleri kumpaslara uğrarken, kendisi koramiral olarak en üst rütbeli asker olarak kalmıştır ve oramiralliğiyle kuvvet komutanlığı aynı güne denk gelmiştir.

  albay murat özenalp'in cenazesine olası bir tepkiyi göğüslemeyi göze alarak katılmış, protestolardan sonra camiden ayrılmış ancak sonrasında yine murat albay'ın ailesini ziyaret etmiştir. tsk'yı her zaman hedef etmiş havuz medyası bu durumu diline dolamış, ancak rahmetli murat albay'ın ailesinin "paşam üzülme bize seni biliyoruz" diye teselli etmesini görmezden geldi aynı hela kağıtları.

  15 temmuz gecesi, kaçırılmamış ve korunmamıştır. kendi imkanlarıyla sürekli yer değiştirerek darbecileri atlatmış, bu sırada esir olmayan yegane kuvvet komutanı olarak "bu darbe girişiminin kuvvet komutanları olarak karşısındayız" cümlesini basında ilk zikreden komutan kendisi olmuş, darbecilerin olası bir meşruiyet ihtimalini en başından yok etmiştir. ancak görünen o ki darbeciler tarafından derdest edilememesi takdir edilecekken saçma sapan imalarla derdest edilmediği için eleştirilmiştir.

  balyoz davası sürerken çok insan sustu. karşında devletin savcı hakimleri; tutarsız ve bazısı deli saçması olan kanıtlar varken; çok insan "ne oluyor lan, bir şeyler oluyor da ne oluyor anlamıyoruz, suçlusu vardır da kesin masumları da harcıyorlar" derken pek az insan onların alayı masum diye net tavır sergileyebiliyordu. yapabileceğinden fazlasını zorlamadı diye kızıyorum ben de komutana, zorlasaydı hangi rütbede kalıp emekli edilecek, belki silivri'de ona yer hazırlanacaktı belki de... ve belki de yapabileceğinin fazlasını yapmaya çalışmalıydı o dönem diyorum, sonra da öyle olsaydı 15 temmuz gecesi çıkıp "bu kalkışma bir korsan darbedir" diyecek bir kuvvet komutanı olmama ihtimalini düşünüp ürperiyorum.

  sen o gece televizyon karşısında kara kara düşünürken çıkıp "bu kalkışma emir komuta zincirinin dışındadır" dedin ya paşam, allah senden razı olsun.