1241 entry daha
  • dayım şu an 62 yaşında, birkaç yıl önce emekli olmuş bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı. 8 yaşından beri çalışıyormuş, ailesine destek olmaya çalışıyormuş. bir ayakkabı dükkanında çırak olarak çalışıyor. gayet mütevazi bir yer olan ankara, kavaklıdere'deki ayakkabı dükkanlarının müşterilerinden biri de ecevit'lermiş. ecevit'in ayağına uygun, özel ayakkabı üretirdik diyor. dayım 15 yaşında o zamanlar yıl 70, ecevit başbakan. dükkana korumasız gelirdi diyor sadece yanında bir şoför. ben de daha çırağım diyor üzerim başım çok temiz değil arkada duruyorum. ecevitler geldi tek tek tüm çalışanlarla, dükkandaki herkesle tokalaştı diyor. ben hala arkadayım nasılsa bana denk gelmezler, çekiniyorum diyor. koskoca başbakan benimle el mi sıkışacak diyor. herkesle tokalaştıktan sonra ta ayağıma kadar geldi elimi sıktı, konuştu benimle diyor. nasıl utandım, nasıl utandım anlatamam diyor. ilerleyen zamanlarda daha sık gelmeye başladılar ve artık resmen tanışıyorduk diyor. hani diyorlardı ya, ecevit ab kapılarında el pençe divan bekliyor, ezik gibi duruyor falan diye. dayım diyor normal insanlara karşı bile öyle bir duruşu vardı adam çok alçakgönüllü, çok ince biriydi diyor. türkiye cumhuriyeti tarihinin atatürk dahil gördüğü en önemli 2-3 liderinden, siyasetçisinden biri. sağ görüşlü biri olarak yazıyorum bunları.
1338 entry daha
hesabın var mı? giriş yap