şükela:  tümü | bugün soru sor
  • karaelmas üniversitesi'nin yeni adı.
  • karaelmas'a ayıp edilip konulduğu söylenen isim.

(bkz: ecevitle alakasız)
  • üniversitelere, siyasilerin ismini verme furyasının, duyduğum son halkası. belki de son değildir. bilemedim valla.
  • bu yaştan sonra tekrar fakülteye kaydolma hissiyatı yaratan, memleketteki en güzel üniversite ismi.
  • "ecevitçi" bir ailenin evladı olarak büyümüş ve kendisinin mensubu olduğu siyası akıma paralel bir dünya görüşünde olmama rağmen hoşuma gitmedi bu isim değişimi. zonguldak gibi bir şehrin üniversitesine verilecek hiçbir isim karaelmas'tan daha güzel olamaz. bence bülent ecevit de böyle düşünürdü. bence tabii.

ama yeni bir üniversiteye verilse bu isim, veya zoguldak'ta açılacak ikinci bir üniversiteye verilse; sırf isminden dolayı bu okulda okumak isterdim.

edit: imlasal edit.
  • karadeniz ereğli'de açılması planlanırken, karaelmas gibi çok orjinal bir ismi olan üniversitenin isminin değiştirilmesi bütün zonguldak halkını üzmüştür. bülent ecevit gibi önemli bir insanın üniversiteye isminin verilmesine sevinememişlerdir bile.
  • 4+4+4'un arasina kaynatilan recep tayyip erdogan universitesi ve abdullah gul universitesi gibi yeni isimlerin yaninda, sadece kendi adimizi koymuyoruz imaji icin kurban secilen zonguldak karaelmas oldu. yoksa ne kendilerinin yerlestirdigi rektoru boyle istiyor, ne okul senatosu, ne akademisyeni, ne ogrencisi, ne rahsan ecevit'i. (ki nasil nufuzlu biri oldugunu bilirsiniz)

bu entry bu baslikta kalsin ve okunsun. yirmi yil sonra baska karar vericilerin o zamanki keyfi dogrultusunda okulun ismi tekrar degisene kadar.
  • amblemine kuş konulması düşünülen üniversite.
  • ülkenin en gereksiz üniversitesi. yaz okulu için hazırlandığımız şu günlerde oluştudukları ders programı ve ders alma sistemiyle öğrencilerini çileden çıkartan üniversite.

makina mühendisliği bölümünün ders programı, akıl fakiri, mantıktan uzak biri tarafından hazırlanan üniversite. lan koyduğumun çocuğu, yaz okulunda açılan ders sayısı belli, dersleri alabilecek olan öğrenciler belli, buna rağmen hala ne bok yemeye 1. ve 2. sınıf derslerini çakıştırırsın? eğitim görevlileri çuvalla para kazandıkları halde 1 saat daha yataklarında mışıl mışıl uyusunlar ya da gezip tozsunlar diye mi bize sene uzattırmaya çalışırsın?

sizin hazırlayacağınız programı, kuracağınız sistemi, yapacağınız işin içine edeyim ben.

farklı sınıfların dersleri illa ki çakışacaktır diyenler olabilir. onun için şimdiden söyleyeyim; bende farkındayım derslerin çakışmak zorunda olduğunun, fakat bunun da uygun bir şekilde yapılması lazım. derslerin hepsi birbirine karıştırıldığı zaman istediğiniz dersi alamıyorsunuz.