şükela:  tümü | bugün
 • zamanında bir hafta haber olup ardından çok siklenmemiştir. şimdi yapılacak olunursa 20 yıl hapis bile yenir. demokrasi böyle birşey işte.

  edit: başlık başımıza kalmış hayırlısı.
 • 1 litre benzinin 2 liradan daha az, 1 litre lpgnin ise 30 kr civarında olduğu, şuan 1 günde kaybedilen can'ın 6 ayda kaybedildiği nispeten daha güvenli ve daha özgür yaşadığımız yıllardı.
 • (bkz: bülent ecevit'e yazar kasa atılan yıllar)*
  (bkz: bülent ecevit'e yazar kasanın atıldığı yıllar)

  1900'lü yıllar olabilir veya 2000, bilemedim şimdi.

  o değil de; bir insanın veya hatta bir troll'ün bile en önemli zeka kıstaslarından birinin anadilini doğru konuşması ve/veya yazması olduğunu biliyor muydunuz?
 • en azından bir başbakana yazar kasa atılabildiği(!) yıllardır.
 • bülent ecevit'in olaylardan dolayı 1930 cehapesini suçlamadığı yıllardır.
 • geçen gece keşke olmasaydı adlı programda hatırlanan yıllar. olayı gerçekleştiren vatandaş, eylemini gerçekleştirmeye hazırlanırken karısıyla helalleşip bir de "allahın huzuruna çıkacağız nihayetinde" diyerek boy abdesti aldığını söyledi. ilginç bir ruh hali. belki yaptığından pişman olduğunu vs eklemiştir sonra ama ben o sözleri duyunca zapladım, bilemiyorum.
 • bizzat bilirim o yılları. enfilasyon denen şeyin faizin şunun bunu hat safha da olduğu elektiriğe günlük zammın geldiği adına herkes tarafından tartışmasız "kriz" denilen yıllardı. biraz belimizi doğrultalım diye amerikadan kemal dervişlerin ısmarlandığı yıllardı. dövizin bir anda arttığı, dövizle borçlanan kişilerin borçlarının da neredeyse iki kat arttığı, esnafın battığı, işsizliğin uçtuğu, enflasyonun faizin başını aldığı,yazar kasaların havalarda uçuştuğu benzinin baştan aşşağı döküldüğü cinnet geçirten yıllardı. imfnin kapısında yatılan yıllardı o yıllar şimdi imfye sen borç veriyorsun.
  halkın tepki veremediği(!) bu yıllarda acaba bunalan cinnet geçiren, daralan vatandaş bir tepki vereceği zaman hesap eder miydi acaba başına daha sonra ne geleceğini?
 • esnafın başbakana elinde yazar kasa ile öldürülmeden veya hastanelik edilmeden yaklaşabildiği efsane yıllardır bu yıllar.

  bugün sıkıysa biri çıkıp da başbakana elinde yazar kasa ile on metre yaklaşsın... hele bir de eylemi tamamlarsa yandı gülüm keten helva.

  en son bu yıl içinde "atama yoksa oy da yok" diyen bir öğretmen adayı gözaltına alınarak işlem yapılmıştır hakkında malum. düşünsenize bir de kasa falan fırlatacak, kafasına sıkarlar adamın malum.