şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1974 yılındaki kıbrıs barış harekatı'ndan sonra gelen ambargo üzerine gerilen abd-nato-türkiye ilişkileri üzerine can alıcı soruların sorulduğu, 1978 yılında bbc tarafından yapılan röportajdır. durum şu andakinden çok da farklı değildir. abd liderliğindeki nato türkiye'nin ambargo sonrası rusya ile yakınlaşmasından rahatsızdır ancak nam-ı diğer karaoğlan bu duruşta son derece nettir.

  nereden nereye geldiğimize dair ibretlik bir röportajdır. tüm dünyayı karşına alarak yapılan bir harekat ile gelen ambargoların olduğu ve muhtemelen bugünkünden daha kötü bir ekonomik durum yaşanırken sorulan sorulara karşı nezaketi elden bırakmadan verilen kararlı ve gururlu cevaplardan, dik duruştan ve pek tabii mükemmel bir ingilizce'den; "40 yıllık karı koca da kavga eder", "ey xyz sen kimsin?", "how are you? how are you?" seviyesine düşüş.

  röportaj videosu

  edit: aslında videonun thumbnail'i şurada anlatmak istediğim her şeyi özetliyor.
 • ecevit'in ingilizce olarak anlattıklarının yarısını türkçe olarak anlatamayacak, kendini ifade edemeyecek başbakan hatta cumhurbaşkanı tanıyorum.
 • bülent ecevit'in bilgisine, ingilizcesine, sorular karşısındaki sakinliğine ve tavrına gurur duyulan röportaj.
  (bkz: karaoğlan)
 • bülent ecevit ingilizcesiyle ve tavırlarıyla kalitesini ortaya koyan bir başbakandı, bu güzel ingilizcesiyle,bir dilci olarak karaoğlan'ı beğenmeyip de ne yapayım...
 • rahmetliye bugün laf edip de kötüleyen yobazlar sürüsünün bakıp da ibret alması gereken röportajdır. verilen yanıtlar son derece nettir. o kararlılık ve kendinden eminliğe bakar mısınız? ingilizce seviyesine bakar mısınız? sanki 40 yıl öncesi değil de 40 yıl sonrası gibi. açıkçası şimdiki duruma bakarsak bugün yaşananların hepsi şaka gibi.
  ibret alınarak ders çıkarılması gereken bir röportajdır. bugün yaşanan durumdan hiç farklı bir atmosferde değilmiş yaşananlar. ancak verilen yanıt ve sergilenen tutum çok daha ileri düzeyde.
 • bizim nesil ecevit’in yaslilik dönemine denk geldiği için, pek kıymeti bilinmiyor. kıbrıs harekatı ve sonrasında baskılara kararlı duruşu gurur verici. ayrıca moderatörün tuzak sorularından nazikçe sıyrılması tam bir diplomatik ders olmuş.

  seni hep rahmetle anıcaz karaoğlan..şimdikileri de hep anıcaz..
 • (#79864340)
  yani biz de buraya erdoğan'ın attan düştüğü, araba içinde şeker komasıyla bayıldığı, obama'nın baseball sopasıyla telefonda konuştuğu ya da tavuk kanadına gömüldüğü fotoğrafı mı koyalım? seviyeye bakar mısınız?

  hoş kendisi troll de; yukarıda eleştirdiğimiz dilin yarattığı nesil işte budur. o yüzden son derece önemli bir röportajdır.
 • karaoğlan yardırmış diyorum. siyasetini sevmezdim ama efendiliğine her zaman saygı duymuşumdur konuştuğu ingilizce il saygımbir kat daha arttı.
 • ingilizce konuşan birini duyunca orgazm olanları sevindirmiştir. kafayı yiyoruz ingilizce konuşan birini görünce. çıldırıyoruz. yihuu!!!

  ayrıca türkiye'nin her zaman nato'nun üvey evladı olduğunu, istenmediğini, sürekli
  sahte ''nato'dan ayrılmak'' uçurumuyla yüz yüze getirilmeye çalışıldığını gösteren röportajdır.