• ülkemizde çok da değer görmeyecek bir davranıştır.halbuki.....
  • bir lokma haram lokma yediğine kendisi söylese bile ikna olamayacağım çiftin anısı, güzel insanlar. keşke hepimiz onlar gibi olabilsek.
  • ahlaklı siyasetçi bir başka oluyor tabi.
  • biraz internette gezen cool story'lere benzese de kimse yadırgamaz bunu ve gerçek olma ihtimali yüksektir çünkü onurlu ve alçakgönüllü bir insandan bahsedilmektedir.
  • üst edit: (bkz: çürük patatesleri kesip yemek yapıyor çocuğuna)

cumhuriyeti kuran neslin karakterini yansıtan anekdot. bir diğeri aşağıdaki gibidir;

"gazi bir gün başbakan ismet inönü'yü canı çok sıkkın görmüş. bakmış paşa'nın suratından düşen bin parça.

kurtuluş savaşı'nı birlikte yaptıkları, en umutsuz günlerde bile canını bu kadar sıkkın görmediği arkadaşına, dayanamayıp sormuş:

‘‘paşa hazretleri, nedir canını bu kadar sıkan olay?’’

paşa, gazi'nin suratına bir süre bakmış, sonra düşünceli düşünceli anlatmış:

‘‘türk hava kurumu toplantısından geliyorum. hesaplarda kırk para (bir kuruş) açık var. çok üzüldüm. başkanı sıkıştırdım, bu bir kuruşu nereye verdiklerini bulamadılar. çok canım sıkıldı.’’

ismet paşa çaresizlik içinde ellerini iki yana açmış ve sözlerini sürdürmüş:

‘‘türk hava kurumu başkanı ile yöneticilerinden derhal o bir kuruşu bulmalarını istedim. bütün hesapları yeniden taramaları için çok sıkı emir verdim. kafam bu konuyla meşgul.’’

arkadaşının canını sıkan bu olayı öğrenince atatürk'ün de suratı asılmış."
  • keriz bülent ecevit. halbuki gitse kendine uçan kaçan yüzen yürüyen yazlık kışlık saraylar alsa yapsa,milletin a.. mına koyacağız diyen adamlarla devletin anasını sikse makbul adam olurdu. bu gitmiş ne yapmış yediği peyniri zeytini cebinden karşılamış sana yapılan müstehak. çünkü deveye diken bu millete siken yaranır
  • itibardan tasarruf etmiştir ama insanlık biriktirmiştir.
  • artık böyle bir erdemi iktidara taşıyacak seçmen kitlesi yok.
    tanım: ahlaklı davranış. ahlak artık nostaljik bir erdemdir.
  • türbanlı bir vekili meclisten kovan kişinin parasıdır aynı zamanda.

bülent ecevit fetişizmi ile erdoğanistlik arasında bir fark yok. birkaç doğrusu var diye yanlışlarını yok saymak ahmaklıktır ve kendisi akp'yi başımıza bela eden türban meselesinin kötü karakteridir.
  • bizim halkın yarısının “vay enayi” diyeceği durum.

boşuna mı “bunlar” bizi “yönetiyor”
hesabın var mı? giriş yap