şükela:  tümü | bugün
 • rahmetli başbakan "karaoğlan" ecevit'in uçan sarayıdır.
  https://s3.eksiup.com/626200ff232.jpg

  milyarlarca dolar değerindedir bu uçan saray.
  neden?
  çünkü o uçan sarayda ecevit'in hanımı omzuna başını koymuş uyuyor.
  ecevit de gayet rahat uyuyor.

  çünkü içleri huzur dolu.

  yoksulun hakkı yok üzerlerinde, tüyü bitmemiş yetimin hakkı yok.
  huzur içinde uyuyorlar uçan sarayda.

  milyar dolarlar harcasınız da böyle huzurla uyuyabilecek misiniz?

  ancak kul hakkı yemeyenler böyle huzurlu uyur. bilin istedim...
 • rahşan ve bülent ecevit gibi bir mücadele çifti pek yoktur bizim tarihte krizlerin başbakanı,kıbrısın fatihi,allende bülende,haşaş efendi,halkın çocuğu gibi birçok lakabı barındırsa da benim için gönüllerin fedaisidir
 • böyle uyuyabilmek için huzur gerekir. o da doğru yaptığın inancı varsa olur.

  akşam akşam bi garip oldum bak. türkiye tarihi, başbakanları film şeridi oldu gözümün önünde. artık benim duygularıma hitap edebilen az şey kaldı. bu fotoğraf ediyor işte. huzurla uçarak uyuyun.
 • olmayan uçan saraydır zira ilk girdide verilen fotoğraf tarifeli bir uçuşa aittir. öyle de mütevazi bir insandı ecevit. bugün bakanlar özel uçaklarla uçuyor.

  bunun yanısıra bizim babalarımız ve dedelerimiz 1970’lerde ecevit, demirel diye birbirini yerken bu günlerin gelebileceğinin hayalini bile kurmamışlardır. onlarda başbakandı, turgut, tansu, mesut, tayyip falan da başbakandı. yazık bu ülkeye.
 • böyle uyuyabilmek için huzur gerekir demiş bir yazar arkadaş. bir ekleme de ben yapayım; böyle uyuyabilmek için rahat bir vicdan gerek.

  o temiz vicdana sahip olmayanlar düşünsün.

  olmayan saraydır.
 • ayrıca sayın ecevit çiftinin yazlık-kışlık sarayı oran adını verdiğimiz zenginlerin oturduğu bir sitededir. bu koca sarayın inanmazsınız ama en üst ve havadar olan kısmı ve tüm alanın tam 1/8 i sadece çiftin kişisel alanıydı. işte o muhteşem saray

  sarayın diğer alanlarında "komşu" adı verilen devlet çalışanları ve "vatandaş" adı verilen yüksek yetkilerle donatılmış, zamanın başbakanı olan ecevit'e eş değer haklara sahip bir kısım insan ikamet ederdi.

  ecevitin sayısız hepsi satın alınmış, ancak sadece tek adama sadık danışmanları bu katta kalırdı. ecevit sarayın bu muazzam kısmında ikamet eden danışmanlarına ayıp olmasın diye kitap derdi.

  ancak bu müsrif kişi, bir süre sonra kapris çıkarıp "bu kat bana yetmiyor benim giriş katında oturmam lazım" demeye başladı ve danışmanları ile birlikte daha ferah olan giriş katındaki 1/8 lik alana taşındı. eski 1/8 lik alanını da aile içinde kalsın, yabancıya gitmesin diye "damadı" recai birgün'e verdi.

  --- spoiler ---

  bülent ecevit-rahşan ecevit çifti 26 yıl boyunca ankara oran’daki evlerinde oturdular. evin dördüncü katta olması ve binanın asansörünün olmaması, bülent ecevit’in sağlığı bozulunca önemli bir sorun oldu. bunun üzerine ecevit çifti oran sitesinde bulunan ve giriş katında yer alan başka bir daireye taşındılar. bülent ecevit son günlerini, dört bir yanı kitaplarla dolu yeni evlerinde geçirdi. 26 yıl boyunca yaşadıkları ev ise koruma müdürleri recai birgün’e bağışlandı.

  --- spoiler ---

  kaynak ve devamı

  işte böyle saray, şatafat düşkünü, liyakata önem vermeyen, sadece eşini dostunu kollayan, ingilizce bile bilmeyen bir başbakandı bu adam. neyse ki necip türk halkı ilk seçimde kendisine gereken dersi verdi, hem uçan sarayı, hem çok katlı gösterişli sarayını hem de başbakanlığını hakeden bir insana devretti.

  bu kişi zarif kişiliği ve nezaketi, bilgisi ve görgüsü ile içinden çıktığı halk tarafından hemen kabul gördü ve ülkeyi yıllarca layık olduğu gibi yönetti.

  bu halkla ne kadar övünsek azdır.
 • madem rahat uyuyordu neden istifa etti?
  ot geldiniz ot gideceksiniz amk.
 • ecevit i herkesin sevdigini zannediyorsunuz. turkiyenin yarisindan cogu ecevitten nefret eder ama reıs e tapar

  ınsanlar mutevazi kulturlu egitimli insani baskan olarak yada basbakan olarak gormek istemiyor

  ınsanlar gur sesli uzun boylu babacan ve astigim astik kestigim kestik birini basta gormek istiyor

  ecevit sevilmeyen bir lider bu cogunluk tarafindan