şükela:  tümü | bugün
 • az önce bayram ve yeni yıl tebriklerini bana ileten, akparti genel başkan yardımcısıymış, mali ve idari işlerden sorumluymuş.
 • türkiye büyük millet meclisi 23. dönem milletvekili. akp'li ve 3 çocuk sahibi.
 • akp'nin gizli kalmış yeteneği.

  geçenlerde kendisi bir tv kanalında hurşit güneş ile ekonominin gidişatını tartışıyordu. tartışma, tabii ki, beklendiği üzere kendisinin ekonominin ne kadar şahane durumda olduğunu anlatan konuşması çerçevesinde geçti. hurşit güneş de durumun aslında o kadar şahane olmadığını anlatmaya çalıştı.

  ama tam tartışmanın sonlarına doğru, bülent bey öyle bir atak yaptı ki ben hastası oldum:

  "görüyorsunuz efendim avrupa'nın halini. herkes her gün sokaklarda! bizde artık eskisi gibi sosyal patlamalar olmuyor. hatırlayın eskiden esnafımız başbakanlığın önüne yazar kasa fırlatıyordu"

  demek oluyor kiii, ülkemizde insanlar sokaklara çıkmadığı için her şey yolunda. kimsenin hiçbir sorunu yok. ayrıca bireysel yapılan eylemler de kasım 2002'den önce olduğu için sosyal patlama olarak nitelendirilebiliyor.

  ayrıca, oralarda sokaklara dökülen insanlar kendi haklarını kullanıyorlar ve daha eylemlerine başlamadan nezarethanelere tıkılmıyorlar. onlar haklarını arıyorlar. çünkü oralarda hak aramak diye bir şey var. bizdeki durum için fazla yorum yapmaya gerek yok. çok taze bir örneği için

  (bkz: 4 aralık 2010 öğrencilere polis dayağı)

  bu konudaki eyyorlamam bu kadar.
 • akaryakıt fiyatlarının yüksekliğine isyan eden canciş. (bkz: http://www.habervaktim.com/…n_akaryakit_isyani.html). ne diyor bakınız: "etkin piyasa gözetimine ihtiyaç var. pahalılık bizle ilgili değil. bunu birilerinin incelemesi gerekmez mi?"
  sanıyorum şair, 100 liralık benzinin 67 lirasının vergi olmasını hiçe sayarak şunu işaret etmek istemiş: pahalı benzin vergiden kaynaklanmıyor.
  eh ama be abi yetki de sende, mızmızlanma hakkı da. nasıl düzelecek bu işler?
 • paul auster'ın neocon-ergenekon takımının bir parçası, daha doğrusu "dolmuşuna gelmiş" bir zavallı olduğunu söylemiş ak partili siyasetçidir:

  türkiye'ye istikrarsızlık getirmek isteyen unsurların bir takım gibi görev paylaşımı yaptıklarını belirten bülent gedikli, “neocon-ergenekon kadrosunda teknik direktör şimon peres; kaleci, teröristbaşı abdullah öcalan; geri üçlüde, nicholas sarkozy, angela merkel, benjamin netenyahu; orta sahada, mehmet haberal, doğu perinçek, mustafa balbay, tuncay özkan, yalçın küçük; ileride de kemal kılıçdaroğlu ve selehattin demirtaş var. kulübün başkanları da finansal oligarklar. finans lordları yani. bunlar finansal operasyonlar yapıyorlar. faiz lobiciliği yürütüyorlar ama ak parti hükümeti, kriz lobisini nakavt etti. türkiye'de ilk kez kriz lobisi, faiz lobisi nakavt oldu. türkiye'ye operasyon çektiler ama başarılı olamadılar. türkiye, artık eski türkiye değil. türkiye cumhuriyeti devleti, artık kendi kişiliğini buldu” dedi.

  paul auster'ın şimon peres, salman rüşdi gibi isimlerle gayet samimi pozları bulunduğunu kaydeden gedikli, “bu zat bir kere türkiye ve israil konusunda bir cahil. türkiye'nin siyasi tarihini bilmiyor. gazeteciler içeride diyor ama türkiye'de daha önce neler olduğu konusunda en ufak bir fikri yok. bu adama sormak lazım, sen türkiye'deki darbeler tarihini biliyor musun ey auster? türkiye'de darbeler nasıl olmuş, darbeler nasıl teşvik edilmiş? bu gazeteciler, bu tür girişimler konusunda neler yazmışlar, neler söylemişler, bundan haberin var mı? e-muhtıra olmuş, bu konuda ne düşünüyorsun? iktidar partisine kapatma davası açılmış, bu konuda fikrin var mı? bu ülkede olan bitenleri biliyor musun da sen kalkmışsın hemen buradan bir beyanat veriyorsun? paul auster'ı muhtemelen dolmuşa getirmişler. birden bire böyle bir açıklama yapması ilginç. auster, aynı zamanda israil'in de cahili. noam chomsky'ye israil'de yapılanlar ortada. chomsky, auster'a israil'in nasıl bir ülke olduğunu iyi anlatabilir.” diye konuştu.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19855976.asp
 • neocon-ergenekon kardeşliği demiş. öncelikle bilmesi gerekiyor ki neocon'un anlamı "neo-conservatives" yani yeni muhafazakarlar demektir. ılımlı islam ideolojisini üretenlerdir ve türkiye'nin atatürk ilkelerini boşverip islamcı-muhafazakar bir çizgiye gelmesi gerektiğinin abd çıkarları açısından gerekli olduğunu düşünürler. ılımlı islam'ı da türkiye'de uygulayacak parti akp'dir. gelin görün ki halk desteği ile iktidara getirilmiştir. zaten belli bir muhafazakar birikimi olan türkiye'de 2001 krizinin kaos ortamında parlatılmıştır akp.

  refah partisi'nin kapatılması sonrası kurulan saadet partisi'nden kopan yenilikçilerdir bugün abd'deki yeni muhafazakarların (neo-con) siyasi ortakları. recep tayyip erdoğan başbakan olmadan önce defalarca abd'ye gitmiştir. 1 mart tezkeresinin meclisten geçmesine gayret etmesi bundandır. ırak işgaline ses çıkarmaması bundandır.

  bülent gedikli'nin bunları öğrenmesi gerekir.

  (bkz: neo conservatives)
  (bkz: yeni muhafazakarlık)
 • günün trending topic akplisi
 • neoconların yürürlüğe koyduğu bop planının eşbaşkanı olarak kendisini nitelendirmiş başbakanı, bugün itibariyle ergenekonla ilişkilendirmiş akp milletvekili.
 • çok başka kafaların insanı. güzel insan.

  (bkz: ergenekon'un ilk 11'i)