1. today s zaman gazetesinin editor in chiefi. eskiden zamanda çalışıyordu galiba.

özgeçmişi hakkında bilgi şuradan edinilebilir: http://www.iz.com.tr/…ndex.pl?author_id=bulentkenes

şuradan da fotografına ulaşabilirsiniz:
    http://www.todayszaman.com/…web/sabit.do?sf=aboutus

ayrıca şurada da bir profili mevcut:
    http://www.guardian.co.uk/profile/bulentkene

walla guardianda hangi sıfatla yazar, ne işi var anlamış değilim ama fethullah gulen ile ilgili yazdıgı su yazı ve altındaki yorumlar ilgi çekici bence:
    http://www.guardian.co.uk/…2008/jun/24/turkey.islam

gülen'in yasayan en buyuk entelektuel seçilmesi üzerine yazmış oldugu bu yazıda kendisinin ne kadar önemli, değerli vs. oldugundan bahsediyor keneş. oylamayı yapan derginin* editörü bizzat oylamanın zaman gazetesinin oylamayı duyurması yuzunden "içine edildiği"ni söylerken, ve keneş'in bir link ötedeki profilinde bu gazetede çalışan birisi oldugu bilgisi yer alırken, nasıl utanmadan ve sıkılmadan bu yazıyı yazabildigini de anlamıs degilim. zaten alttaki yorumlarda da millet meseleyi çözmüş. benim favorim şu:

--- spoiler ---

alisdaircameron

24 jun 08, 11:47am

"we should all be surprised if he doesn't receive the nobel peace prize in the near future."

you rigging that too?

--- spoiler ---
  2. farsça bilmeden "iran dış politikasında süreklilik ve değişim (1979-2011)" adli tez ile uluslararası ilişkiler doktoru olmuş iran uzmanı gülenci.*

neredenci editi: marmara üniversitesi - ortadoğu araştırmaları enstitüsü - ortadoğu siyasi tarihi ve uluslararası ilişkiler anabilim dalı'ndan.
  3. iran hakkında israil'in bile iddia etmeye yüzünün kızaracağı argümanları büyük bir iştahla sıralayıp, ardından da "yanlış anlamayın ben iran düşmanı değilim" sözüyle kendisini objektif analist sınıfında görmemizi bekleyen güdümlü cemaat kalemi. emrullah uslu gibi analiz kelimesini kullanmayı çok sever bu taşralı. heralde ergenlik döneminde analiz sentez gibi kelimeleri kullanmayı hayal ederek büyüdüğünden olsa gerek, en sathi, malayani ve temelsiz iddiaları analiz olarak sunmakta bir beis görmüyor, analiz diye yaptığı şeyin komikliğinin farkına varamıyor. dikkatle dinleyince bu insanların taşralılıkları, yetersizlikleri, ve cemaat angajmanları kendilerini ele veriyor. büyük bir hevesle kullandıkları analiz, jeopolitik ve denklem gibi kelimeler, (yanlış kullanılan "umarsız" kelimesi mesela), bu yetersiz ve sığ abilerin nasıl kifayetsiz muhterisler olduklarını gözler önüne seriyor.

bu arkadaş geçen tv'de konuşurken iran'ın barışçıl olmayan nükleer çalışmalarını 4 argümana (!!) dayandırdığını söyleyip bunları sıraladı ama allah sizi inandırsın (inanmazsınız) ama israil kendisini duysa "abi allahın adını verdim sen iran düşmanlığını bize bırak" derdi. o kadar temelsiz ve o kadar saçma sapan yaklaşımlar. buna bir de analiz demez mi çarıklı analistimiz. evet en güzel tanım bu: çarıklı analist. farsça bilmez ama iran üzerine doktora yapar, kitap çıkarır ve iran uzmanı diye ortalıkta dolanır.

"yanlış anlamayın ben iran düşmanı değilim" deyip cemaatçi angajmanlarla iran'a sallamalara doyamayan bu arkadaşın, "ben cemaat temsilcisi değilim" deyip cemaat şakşakçılığı da yaptığı vakidir. yani "yanlış anlamayın ben x değilim" ya da "y düşmanlığı yapmıyorum" sözünden sonrasına dikkat edin, hem x olduğunu hem de y düşmanı olduğunu anlarsınız.

http://www.youtube.com/watch?v=hskvvw1whl8

(bkz: cemaat medyası)
  4. iyi takip edin. akpnin oylarının %35'e düştüğünü yazdığından beri acayip bir saldırı altında akpliler tarafından. ayrıca haberi yapan rümeysa kiger durduk yere kısa süreliğine gözaltına alındı. twitter'da akpliler tarafından cia ajanı olmakla suçlanıyor. acayip günlerden geçiyoruz...
  5. yangına körükle neden gittiğini bir türlü anlıyamadığım şahıs. ak partisili fitne gruplarınca hizmet'e küfr edilmesine sebebiyet veriyor. gezi'cilerlen neredeyse aynı argümanları kullanıp tayyib'i eleştiriyor.

yahu bülent bey bir ana çocuğunu nasıl ve niçin döver? nefret ettiği için mi? yola gelsin diye. ak partisini eleştireceksen bu şekilde eleştir, yola getirme gayesi gözet. gezicilerle, kemalistlerle, israilcilerle, gomunistlerle olmaz bu iş! onların söylediklerini retivit etmeyinnen olmaz!

daha dün kovduğun ergun babahan adlı kişinin tivitlerini retivit etmeklen olmaz! biz bugünleri de mi görecektik! sâyende gördük!

sâyende ağzımızı açamıyoruz müslümanların karşısında. sâyende hizmete her gün küfrediliyor. artık ak partisine oy veren müslümanlar da bazı şeylere sinirlenmeye başladı. ne oluyor allah aşkına! şeffaf ol, şeffaf olun! ne alıp veremediğin varsa şahsî olarak git hallet! ama hizmeti âlet etme allah aşkına!

bu kadar olmaz! biz bunları bugüne kadar görmedik, görmek istemiyoruz! senin fikr u zikrinle anadoludaki müslüman esnaf kardeşimizin fikr u zikri tutmuyor! kim yanlış!? hele bi cevap baban rahmet. hele bi cevap ver şuna.

hizmet'e savaş açılması için nefret üreten ak parti içindeki oluşumlar da, hizmet içine serpiştirilmiş nefret-nifak oluşumlarından da allâh'a sığınıyorum, allâh'a sığınıyoruz!

güvenimiz kalmasın mı hiçbirinize!

allah herkesi dosdoğru kılsın, hak söyleyip bâtıl murad edenlerin hepsini zelîl etsin! allah fitnecilerin hepsini biliyor, onlar geziciden de, ergenekon'dan da, siyonistlerden de tehlikeli! zira ateşi müslümanların arasında gezdirenlerdir onlar!

allah'ım sen dirliğimizi bozma. âmin.

bülent keneş hakkında bilgi verin