şükela:  tümü | bugün soru sor
 • today s zaman gazetesinin editor in chiefi. eskiden zamanda çalışıyordu galiba.

  özgeçmişi hakkında bilgi şuradan edinilebilir: http://www.iz.com.tr/…ndex.pl?author_id=bulentkenes

  şuradan da fotografına ulaşabilirsiniz:
  http://www.todayszaman.com/…web/sabit.do?sf=aboutus

  ayrıca şurada da bir profili mevcut:
  http://www.guardian.co.uk/profile/bulentkene

  walla guardianda hangi sıfatla yazar, ne işi var anlamış değilim ama fethullah gulen ile ilgili yazdıgı su yazı ve altındaki yorumlar ilgi çekici bence:
  http://www.guardian.co.uk/…2008/jun/24/turkey.islam

  gülen'in yasayan en buyuk entelektuel seçilmesi üzerine yazmış oldugu bu yazıda kendisinin ne kadar önemli, değerli vs. oldugundan bahsediyor keneş. oylamayı yapan derginin* editörü bizzat oylamanın zaman gazetesinin oylamayı duyurması yuzunden "içine edildiği"ni söylerken, ve keneş'in bir link ötedeki profilinde bu gazetede çalışan birisi oldugu bilgisi yer alırken, nasıl utanmadan ve sıkılmadan bu yazıyı yazabildigini de anlamıs degilim. zaten alttaki yorumlarda da millet meseleyi çözmüş. benim favorim şu:

  --- spoiler ---

  alisdaircameron

  24 jun 08, 11:47am

  "we should all be surprised if he doesn't receive the nobel peace prize in the near future."

  you rigging that too?

  --- spoiler ---
 • bugün today's zaman'da yazdığı yazı ile akp-cemaat arasındaki ilişkilerin artık "bozuk" olmaktan çıktığını ve apaçık biçimde koptuğunu en yüksek perdeden ilan etmiştir. inanılmaz sert bir yazı:

  http://www.todayszaman.com/…id.action?newsid=329335
 • yaptığı sert muhalefeti kendi iradesiyle, kendi ilkeleri uğruna mı yapıyor diye merak ettiğim gazetecidir.

  eğer öyleyse helal olsun derim. yok eğer birilerinden emir geliyorsa o zaman emrin kimler tarafından neden verildiğini merak ederim.
 • bu adamdaki motivasyon kimsede yok günde neredeyse 10.000 tvit atıyor.
 • today's zaman gazetesi eski genel yayın yönetmenidir bugun “cumhurbaşkanına hakaret suçundan yargılandığı davada 2 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • diyarbakır bşb kayyumuna hitaben "pkk affetmez" demiş kişi.

  http://www.milliyet.com.tr/…n-alcak-gundem-2337810/
 • bir gün new york'ta ruşen çakır ile yemekteyken ruşen çakır'ın "islamcılık" kavramını kullanması üzerine "ben boğaziçi üniversitesi'nde siyaset bilimi okudum, 'islamcılık' diye bir kavram yok" demiş sığır.

  fetöcülerin de kalitesi, kalibresi bu kadar işte.
  bu sefil çöpler o sıralar aa'nın washington, new york vb. temsilciliklerinde görev yapıyorlardı.
  (bkz: malum parti)

  https://www.youtube.com/watch?v=zeywdajo_9s
 • yeni nesil cemaat 'mücahitleri' içinde hırçınlığı ve ahlâki zaafiyetleri ile öne çıkan gazetecidir. bugün başbakana olan kinini, başbakanın vefat eden annesini de zikrederek ifade eden bir saçmalığa imza atınca ister istemez tepkileri de üzerine çekti. keneş ile beraber önder aytaç, mehmet baransu, ekrem dumanlı, emre uslu gibi en önde ve 'cemaatin sevgi diline yakışmayan' tarzda söylemlerde bulunan aktörler islami camiada git gide daha fazla tepki çekiyor ve hizmet hareketi dedikleri oluşum nefret kazanıp yalnız kalıyor. cemaatin derin oyuncularının bu durumu göremediğini zannetmek saflık olur. öyleyse ortaya çıkan netice, mevzi kazanma ve hedefe ulaşmada cemaatin istediklerini elde edemediği için hırçınlaştığı, her yenilgiden sonrada bu tavrın genel kabul gördüğüdür. cemaat nasıl bir hesap hatası yaptı bunu en iyi kendileri değerlendirir ancak sokaktaki havayı doğru sezemedikleri ve büyük umut bağladıkları operasyonların havada kaldığı birer gerçektir. az önce saydığım alt yapıdan gelen cemaat yazarları gibi daha seviyeli vr naif dil kullanan mümtazer türköne, ihsan dağı, adem yavuz aslan, ahmet turan alkan, şahin alpay, ali bulaç gibi sonradan cemaat medyasına intibak eden ve entelektüel kadronun asları sayılan yüzleri de islami camiada ağırlıklarını hızla kaybetmektedirler. bu onlar için pek mühim olmayabilir. lakin hafife alıp önemsemedikleri islami taban kendilerinin yerine okunacak kıymet verilecek yazar çizer takımını bulmakta 20 yıl öncesi kadar çaresiz ve alternatifsiz değildir. esas alternatifsiz kalacak olan yarın çıkar birliktelikleri bittiğinde bugün ki yol arkadaşları tarafından terkedilen cemaat olabilir.
 • canli yayinda tutuklandi az once. cemaat ayri bir konu ancak bir kisi olarak bulent kenes'i tamamen siyasi bir hincla hapse atiyorlar. savci cikmis "iste aldim belgeyi, tutuklayacagim" diye bayram ediyor. hincla adalet olmaz. akp kendi sonunu bu sekilde getiriyor.

  ayrica yanlis ve adaletsiz yargi sucluyu bile neticede magdur haline getiriyor ve kamu vicdaninda akliyor. sike yaptigi asikar olan aziz yildirim'i sikeden degil silahli orgut kurmaktan yargilayinca, sistematik medya linci uygulayinca sonunda aklamis oldular.

  bircok komutani sahte darbe belgeleriyle yargiladilar. neticede veli kucuk gibi jitemci komutanlar da gorevi disina cikmamis masum askerlerle yargilayarak aklamis oldular. cemaatin sucu varsa da bulent kenes'le ne ilgisi var? bireysel anlamda bir sucu olmayan gazeteci bulent kenes'i de islemedigi suctan yargilamak, uzun vadede cemaatin aklanmasi ile sonuclanacak burasi acik.