şükela:  tümü | bugün
 • nebil ilseven'den boşalan chp istanbul il başkanlığı koltuğuna oturtulması düşünülen zatı muhterem.

  edit: bahri şahin geçmiş . yine tekten yattık a.q.
 • gürsel tekin'in hemşehrisi olması dolayısıyla -ardahanlı- chp'den yüz bulan ve yer bulan doktor.siyaset sahnesine 2004 belediye seçimlerinde girmiştir. esenyurt'tan babasını aday gösterip kendi resimlerini bastırmıştı ben adayım diye. birde dsp'den aday olmuştu. alevidir. dönemin başkanı gürbüz çapan'ın alevi düşmanı olduğunu vurgulayarak alevilerin oyunu istemişti. saf esenyurt halkı adama, verdiklerini sandığı oyu aslında babasına verdiklerinden ve esenyurt gibi bir yerde akp'nin kazanmasına sebeb olmuştu.
  sonra gürsel tekin'in ağırlığından dolayı 2009'da bu sefer kendisi chp den aday oldu ve seçimi kaybetti. gürsel abisi onu istanbul il başkanlığı genel sekreterlik görevine atadı. orda da berhan şimşek'i satıp yerine göz dikti ama başarılı olamadı. milletvekilliğine kesin gözüyle bakıyordu 14. sıradan meclise girer mi bilmem ama ne chp için ne de türk siyaseti için bir kazanç olmayan kişidir. 14. sıra bile kendisine çoktur, önlerdendir.
 • genel ve yerel siyasetten tanıdığımız seçimler döneminden sık sık konuşulan isimler arasında olan dr. bülent kerimoğlunun cumhuriyet halk partisi (chp) istanbul il başkanlığına adaylığını açıklamış olduğunu öğrendik. esenyurt zemininden tanıdığımız ve politik kurnazlığıyla algılamış olduğumuz bülent kerımoğlu’nun buna yeterli olup olmadığını belirtmeye çalışacağız.

  siyasete başlarken sadece kendi çıkarlarını öne alan ve bunun üzerinden siyaset yapan bir isim olduğunu az çok biliyoruz. siyasi manevraları oldukça güçlü olan ve sadece merkezi boyuttaki referanslarını kullanmaya çalışan bülent kerimoğlu’nun geçmiş dönemlerde halktan nasıl kopuk olduğunu çok iyi bilmekteyiz. esenyurt zemininde yetişen ama esenyurtta hiçbir çakılı çivisi olmayan sadece kendi popülaritesini yükseltme amacındadır. karizmatik bir duruşa sahip olmak siyaset için yeterli değildir. bunun yanında bilgi, birikim ve donanım eksikliği olan kerimoğlu’na halkın bakış açısıda zaten alenidir. her fırsatta kusursuz olduğunu belirten ancak istediği yere bir türlü gelemeyen kerimoğlu en son il başkanlığına açıklamış olduğu adaylığıyla yerel seçimlerde yerel iktidara oynamayı hedeflemektedir. kendisini ispatlama çabası içinde olması ve birilerinin gözüne girme isteği kesinlikle başarı getirmeyecektir.
  kendi babası üzerinden siyaset atağı geliştiren ve kendi çevresinin etkinliğinden faydalanmaya çalışan bülent kerimoğlu kendi çevresindekilerin tepkisinin de farkında değildir. hiçbir şey vermeden her şeyi isteyen bülent kerimoğlu’na oldukça uyanık bir halk potansiyelinin olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

  öncesine gidelim ve esenyurt’ta belediye başkanlığına adaylığını koyduğu döneme gidelim. yerel iktidara aday olurken yetersizliği herkes tarafından bilinmesine rağmen neden aday yapıldığı hala tartışılmaktadır. bu tartışma süre dursun insanların kafasındaki çelişkiler halen devam etmektedir. esenyurtta bulunan alevi kitlesine dayanarak kazanma amacı güden bülent kerimoğlu’nun halka ve tabana inerek hemen hemen hiç çalışma yapmaması o dönem gözlerden kaçmamıştı. bülent kerimoğlu’nun başarısızlığını başarı olarak gösteren genel merkez bu defa genel seçimlerde kendisini milletvekili adayı olarak gösterdi.

  arka sıralarda yer bulan bülent kerimoğlu meclise giremedi. mutlaka bir yerlere gelmeliyi hesapları içinde olan kerimoğlu elinde başka alternatif olmadığı için bu defa il başkanlığına aday olup kendi ismini gündeme getirmeye çalışmaktadır. siyasette üst üste başarısız olan sayın bülent kerimoğlu’nun doktorluk mesleğine geri dönmesini ve halka daha çok fayda sağlamasını öneriyoruz. siyasete verebilecek hiçbir şeyi kalmayan ve hatta kendisine bile hayrı olmayan kerimoğlu’nun varoşlarda yaşayan insanlarla daha çok kucaklaşması ve halkın çiğnediği çamur deryalarından geçmesini istiyoruz.

  sol siyasete verebileceği hiçbir şeyi olmayan sadece hazıra konmaya çalışan bülent kerimoğlu’nun aktif siyaset hayatına son vererek köşesine çekilmesini diliyoruz. kendisi siyasetteyken karşındaki arkadaşlarına karşı acımasız olan ve bunları yenmeyi zafer olarak algılayan, şu anki siyasi iktidarla herhangi bir problemi olmadığını düşündüğümüz kerimoğlu’nu onlar için faydalı olduğunu ama şuan adaylığını bırakmış olduğu il başkanlığı içinse faydasız olduğunu belirtmek istiyoruz.

  halkın onayını almayan, halkı hesaba katmayan hiçbir güç, güç olamamıştır. kendi rotasını sadece kendi kaderi ekseninde çizmeye çalışan kerimoğlu’nun halkçı yönünü gelştirmeye çağırıyoruz. siyasi kurnazlıkları bir tarafa bırakarak küstüğü, küstürdüğü çevreyle yanyana gelerek o konsensüsü oluşturması gerektiğini belirtiyoruz. kendisine küskün olanların yani kendisinin yarattığı küskünler tayfasının bugün ondan çok daha güzel çalışmalar yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz. her adımında mutlaka kendisini düşünerek davranan ve sadece bir çevrenin etki alanını kullanarak siyaset yapmaya kalkışan bülent kerimoğlunun başarılı olabilme şansı kesinlikle yoktur. önce siyaseti incelikleriyle beraber öğrenmesi gerektiğinden yanayız.

  sadece siyaset diyerek ortaya çıkmak mallesef bir şeyleri kurtarmaya yetmiyor. seçimlerin yakınlaştığı dönemlerde ortaya çıkan ve diğer günlerde simasına yabancı olduğumuz kerimoğlunun perspektif olarak çok yönlü olması gerektiğini düşünüyoruz.

  sayın dr. bülent kerimoğlu ile ilgili önümüzdeki günlerde daha detaylı açıklamalarımızın olacağını belirtiyor halkımızı bu noktada aydınlatma görevinin en yakın temsilcileri olduğumuzu önemle belirtmek istiyoruz.

  http://www.alternatifdogus.com/…tay.asp?haberid=594
 • 2014 yerel seçimlerinde chp'de bakırköy belediye başkanı ateş ünal erzen'in yerine getirilmesi düşünülen isim.
 • chp'nin 2014 yerel seçimlerinde kadıköy belediyesi başkan adayı. anlamıyorum koskoca anadolu yakasından birini bulamadılar mı? adam bakırköy belediye başkan adayı olmayı beklerken kadıköy'den aday gösterilmesine eminim kendisi bile şaşırmıştır. şu nasıl olsa garanti, istediğimiz adamı aday gösterelim mantığından midem bulanıyor. umarım beni utandırıp çok başarılı bir belediye başkanı olur.

  adaylığı kesin değil kılıçdaroğlu tekrar gözden geçirebilirmiş.
 • mübarek joker gibi, bakırköy, beşiktaş, esenyurt, kadıköy nereye koyarsan oynar, demek ki bir işlevi vasfı, yerellikle bağı yok, içeriden birileri dayatıyor, bu adamı da bir yerlerden aday gösterin diye. chp de hala öğrenememiş yerel siyaseti, yerel seçmen ilçesine, yöresine dair özellikleri olan adaylara yanaşır. sırf eski tas eski hamam, lobicilikle, merkeze yakın olmakla kesin gözüyle bakılan ilçeden aday gösterilebiliyorsan, ne yerel siyasetten bir şey anlamıyorsun, ne de gezi sürecinden bir şey öğrenememişsin.

  chp şunu iyi bilsin, kalemiz dediği bakırköy de, kadıköy de çok güzel anap tabanlıdır, alternatif olaak biraz liberal, biraz milliyetçi, orta yolcu söylemi bulan merkez sağa bir anda kaçar oyların, neye uğradığını şaşırırsın.
 • fenerbahçe'nin kalesi kadıköy'de senelerce süren selami iktidarı sonrası belediye başkanı olacak olan galatasaraylı chp adayı..
 • oyumu ilk defa mhpye vereceğimi düşündüren kişidir.
  kadıköy'den sana iş çıkmaz aga....
 • valla selami'nin yerine nihat doğan bile gelse kadıköy için daha hayırlı olabilirdi.

  muhtemelen daha eli yüzü düzgün bir belediyecilik görebiliriz. tabi bence gösterilmesi gereken aday da kadıköylü olmalıydı. adamlar bildiğin rant dağıtır gibi birilerine belediye başkanlığı dağıtır hale gelmişler.

  bir de belediye seçimlerinde kendisinin gsli veyahut fenerli olmasına takılan varsa, ve bunu söyleyen kadıköylüyse akıl fikir diliyorum. fenerbahçe'yi kadıköyde fenerliler dışında pek kimse takmaz. kadıköyle fenerbahçe'yi birebir tutmak, aziz yıldırım'ı yılmaz bir cumhuriyet savaşçısı olarak görmekle olabilir ancak.

  isterse başbakan adayı trabzonsporlu olsun, ben kadıköylünün buna takılacak kadar akıl tutulması yaşadığına inanmıyorum.

  ve tekrar sevinerek belirtiyorum ki, selami öztürk'ten kurtulmak bana yeter. tabi bu gelen başkan böyle mafyö tipli, sadece koltuk sevdalısı biri değilse.
 • chp’nin 2014 yerel seçimlerinde bakırköy belediyesi başkan adayıdır.