şükela:  tümü | bugün soru sor
  • taksim gezi parkı direnişçisi. iş adamı.

kendisi başbakana şu blog ile seslenmiş. araştırdım, troll değil.

http://bulent-peker.tumblr.com/…en-basbakana-mektup

edit: başbakanla görüşmüş. analizi güzel. ama korkutulmuş belli ki. zira satırlarında o hava var. ki özellikle belirtiyor, fikrimi yazamıyorum diye... bu sebeple, hemen linç girişimine başlamamak lazım kanımca. zira vahim durumların sinyalini kendince veriyor.
  • teşekkür edilesi bir çağrı mektubu yazmış iyi niyetli direnişçi. ak partili olduğunu belirtip, farklı bir kesimin de bu olaylarda nasıl yer aldığını da çok güzel ifade etmiş. sağolsun.
  • evinde sabırla oturan yüzde elliden biri değildir.
    sayın başbakanın oyuyla beraber kendisini de himayesine aldığını düşündüğü insanlardan biri değildir.
  • çok başarılı ve objektif bir yazı yazmış kendisi. hem içeriden, hem dışarıdan. sevgili kibirlerin sultanı'na ulaşabilmesini olanca iyi hislerimle dilerim.
  • birçok sağduyulu çağrıdan birinin sahibi. hala bu kadar sese kayıtsız kalınabilinir mi, duymazdan gelip tehdit edilebilir mi? ben bunun cevabını bilmiyorum.
  • tamam iyi hoş bir akp'li de bunları görmüş, görmüş de yazmış dediğim kişidir. ancaaaaaak ve ancak hala tayyip'e saygı duyulacak bir şeyler kalmış gibi kaleme almış yazıyı. üslubu saygılı tutmak farklıdır ama sen özür diler vazgeçersen ben gene senin partine oy veririm anlayışı mevcut yazıda. işte ben bunu anlamıyorum. diyelim ki tayyip vazgeçti ve özür diledi.(bu kasımpaşalı kabadayılıkla zor da) neyse bizimkisi varsayım.diyelim ki özür diledi. tayyip bu mektubu akp'li birinden aldı diye mi yumuşayacak? yok öyle birşey! samimi olabilir yazdıklarında ama benim içimde bunlara hep bi güvensizlik var. şimdiye kadar binlerce insan katletti tayyip, deniz fenerini görmezden geldi, gazetecileri içeri aldı, öğrencileri parasız eğitim istediği için işkencelerde çürüttü vs vs..ee soruyorum burdan kendisine bunlar da bir halkın uyanması için yeterli sebepler değil miydi? halkı geçtim kendisi ve onun gibi olanlar için geçerli bir sebep değil miydi? ki o zaman bu mektubu yazmayı düşünemedi mi? anladık partinin aktivisti de şimdiye kadar olanlarda niye sesini çıkarmamış? acaba neleri gözden çıkardı da bunları yazmaya karar verdi.
    herneyse iyi ki yazmış tabi. ama bilsin o imanlı erdoğan'ı hiç bir zaman değişmeyecek, yumuşamayacak. bu olayı kapatmaya çalışsa bile yeni olaylar da gene aynı tepkiyi verecek. anlayacağın sevgili bülent sen daha çok mektup yazarsın başbakanına.

(bkz: okunmamış mektuplar)
  • tayyip erdoğan'ın okumayacağı kadar uzun yazan iş adamı.katılmadığım yerler olsa da yazı güzel olmuş.
  • tayyibimin "bunun ideolojisi yok mu? peki bunun ideolojisi yok mu?" diye mustehzi gulumsemelerle dikkate almayacagi sahistir.
  • benim ailemin taşıdığı ve sahip olduğum bakış açılarından çok farklı gözlerle; beni, benim ülkemin anlamsız sebeplerle bölünemeyeceğine inandıran kişidir.