şükela:  tümü | bugün
  • psikiyatri hakkında söyledikleri akla yatkın. pat deneyini araştırınca söylediklerinin işkembeden sallama olmadığını anladım. farklı bir içerik üretiyor youtube kanalında. müzik konusunda da zevk sahibi biri kabaların biberi çok iyi oyun havasıymış sayesinde öğrendim.
  • psikiyatri alanında en ufak bir eğitimi, donanımı olmamasına rağmen ağzına gelen her psikiyatrik hastalığa uydurma diyen bir cahil. odtü fizik mezunu bu arada.
  • psikiyatri alanında söz söylemek sadece psikiyatristlerin hakkıdır. eleştiri yapılacaksa bunu sadece psikiyatristler özeleştiri olarak yapar zaten düşüncesinde cahil birileri varmış sözlükte. gereken cevabı bu videosunda vermiş zaten bülent sevinç. psikiyatri eleştirilecekse tıp eğitimi alması da yetmez şimdi, aynı zamanda bu alanda uzmanlığı da olmalı değil mi? başka branştan birisi eleştirse de olmaz kesinlikle. bu psikiyatristlerin ne olduğunu zamanında psikoloji profesörü david rosenhan ortaya çıkarmış. ama dedikleri önemsiz neden çünkü o psikoloji profesörü bir psikiyatrist değil ki.
  • dikkate değer youtuberlardan biri. en azından diğer türk youtuberlardan farklı ve bilgilendirici, düşündürücü içerikler üretiyor.
  • bir videonun açıklama kısmı aynen şu şekilde
    ''psikiyatriyi bilim olarak bahsederler. bilimin şartları vardır ispat,tekrar edilebilirlik ,ispat gibi. bunların hiçbiri psikiyatride yoktur. psikiyatri simya,astroloji,falcılık gibi sahte bir bilimdir.1968 yıllarında psikiyatrik tacizlerin zirve yaptığı yıllarda dr david rosenhan ve ekibi bir sosyal deney düzenlerler. ses duyduklarını iddia ederek psikiyatri kliniklerine başvururlar. içeriye girer girmez normal davranmaya başlarlar. psikiyatristler yalanı algılayamaz ilaç vermeyi sürdürürler. bir tek bu deney bile psikiyatrinin bilim olmadığının kanıtıdır.''
    bir videonun altında ''seni psikiyatri hocama izlettim yakaladığı yerde sikecek haberin olsun.'' diye bir yorum olmasına rağmen sanrıları normal bir durum,ilaçlardan memnun kalan hastaları ilaç şirketlerinin personeli,ektyi işkence-450 volt veriliyor diyor gülsem mi ağlasam mı-,freud'u şarlatan ,akinetonu ağrı kesici,psikiyatristleri diplomasına güvenen sömürgeciler dahası psyco the rapist,psikiyatriyi sağcı ateistlerin dini,klinikleri de cezaevi olarak tanımlayan adamın videolarının altında hocam ilacı bıraktım sayenizde iyiyim yazanlar ve tedavi için yardım isteyenler de mevcut.
    ayrıca şizofreni hastasıyla yaptığı sözde röportajda da hasta bu ilacı sakın içmeyin bu ilaç işkencedir ağzımdan su aktı diyerekten rexapin isimli ilacı göstermektedir.
    ayrıca hastalara ilaçları bırakmaları içinse ilaçları ve yan etkilerini şu şekilde tanımlamış

abilify hiperseksüalite,aşırı yemek yeme,aşırı alışveriş
    seroquel ölüm
    depakine zekayı geriletir beyni küçültür kel bırakır kilo aldırır
    risperdal kilo alma,ani ölüm,saldırganlık
    zoloft seksüel bozukluk,intihar,depresyon
    prozac intihar saldırganlık vahşi cinayetler
    diazem ölüm,kalp problemleri,düşmanlık
    ritalin zeka düşüklüğü,saldırganlık
    ve hepsi de bağımlılık yapar diyip videoyu sonlandırıyor.

ilaçları bırakın düzeleceksiniz diyen beyefendinin ilaç bırakıp kliniğe dönen hastaların yeti yitimlerinin arttığından ve döner kapı sendromundan haberi var mı bilmiyorum.dahası tıpla uzaktan yakından alakası olmadığı halde insanlara bu şekilde önerilerde bulunan biri büyük bir tehlike arzetmekte çünkü kendisinden yardım isteyen bir çok insan var.evet bazı ilaçların yan etkilerini tedavi etmek hastalığın kendisini tedavi etmekten daha zordur antianksiyete ilaçlarının neden olduğu bağımlılık gibi ancak bütün ilaçları aynı kefeye koymak tam bir fiyaskodur.ne olsun o zaman tüm psikiyatri klinikleri kapansın mı.yok neymiş hemşire hastayı bahçede bile rahat gezdirmez köpek gibi muamele edermiş.be abicim bazı hastaların kol mesafesinde ya da göz mesafesinde gözlemlenmesi gerekir çünkü kendine zarar verme ihtimalleri vardır.bıraksın da camdan atlasın suç yine sana göre intihara sebep olan ilaçların ve şarlatan psikiyatristlerin olsun.o kadar saçma önermeleri var ki dayanamadım daha fazla izlemeye.
    psikiyatri oldukça özellikli ve önemli bir alandır.ne istiyorsunuz anlamıyorum geçmiş dönemlerdeki gibi zincirlere bağlayıp,ıssız adalara yollayıp kaderlerine mi terkedelim,cin mi çıkartalım ?
    bu tür hastalıklara sahip insanların kırılgan benlikleri,toplumdan kopuklukları,güvensizlikleri,sosyal ilişkilerde başarısızlıkları ve mücadele etmesi gereken stigmaları varken bir de bu tip insanlarla denk gelme olasılıkları kanımı dondurdu.
    evet ilaçlar çoğu zaman tek başlarına çözüm değildir.bazıları bağımlılık yapar,bazılarının terapötik dozuyla toksik dozu yakındır ama aldığımız ağrı kesiciler,antiasitler vs çok mu farklı onların prospektüslerine bakmak geliyor mu aklına oldukça merak ediyorum.
    psikotik bozukluğu olan hastalar tenceredeki kaynar suya benzer su eklersin tuz eklersin buz eklersin kaynamasına engel olamazsın.burada da psikoterapiler devreye giriyor alır tencereyi ocaktan ayırırsın.bu da toplum ruh sağlığı merkezlerine,psikiyatri kliniklerine düşen görevdir tamam ihmaller vardır iyileştirilmesi gerekmektedir ancak bunun faydasını tamamen yok saymak yanlıştır.insanlar bu gibi yerlerde -kendim bulundum- sosyal ilişkilerini geliştirir,el becerilerini geliştirir üretir ve benlik saygısı artar,güvensizlikleri azalır,iletişim becerileri gelişir,toplumsal hayata hazırlanır.konu bambaşka yerlere geldi ama onlar deli de değildir.ya da size zarar verme olasılıkları dışarda yanınızdan geçen ve normal olarak tanımlanan bir insandan fazla da değildir.insani muameleyi haketmektedirler.bir işe yaramak istiyorsa doktorculuk oynamayı bırakıp toplumu bilinçlendirsin ya da pardon lütfen hiçbir şey yapmasın.

(bkz: psikiyatriyi bilimden saymamak)
  • psikiyatri ilaçları içmeyin beslenmenize dikkat edin diyor, aynısını karatay da söylüyor. karatay hastalık hekimi değil koruyucu hekim; turşu ye diyen hekim karizmatik bulunmuyor tabi... bülent abimiz de takip ettiğim kadarıyla cesur, halk sağlığı için kendince uyarılarını belirten bir abimiz, güzel bir adam.
  • bu gün youtube dolaşırken ekşi sözlük ve pskiyatriden bahseden başlığını görüp videoyu başından sonuna kadar izledim. birazda geçmiş videolarına göz attım. sanırım yazarlardan biri kızdırmış kendisini.

anladığım kadarıyla odtü fizik mezunu ve adli bilişimle ilgileniyor. zaten analitik zekasından da fizikçi olduğu çok net anlaşılıyor * google'den ismini aratığımda gördüm ki geçmişte ciddi suçluların yakalanmasını sağlamış birisi.

hukuk mücadelesini avukat istemeden kendi başına savunabilecek cesareti var. sanırım geçmişte devlet adamları tarafından * üzerine çok gidilmiş ve zorla tımarhaneye tıkılmış izni olmadan ilaçlar verilmiş. bahsetiği konular anlatığı çerçevede haklılık payı içeriyor. özellikle üzerine düşülmesi ve araştırılması gereken konulara değiniyor. tımarhane gibi yerler taoplumdan uzak tutulan yerler ve orada insanlara neler yapıldığından hiçbirimizin haberi yok.

pskiyatrinin bir bilim dalı olmadığını söylemekte haksız değil. ayrıca nazi uydurması olduğunu da söylemektedir. aslında bir yönüyle baktığınızda insanlara yasal uyuşturucu verme yetkisi olup hekimlik eğitimi görmüş ama hekimlik yapmayan insanlar değiller mi sizce?

doğru bildiği şeyleri yılmadan usanmadan savunan ve insanlarla bunu paylaşan birisi. eğer ülkemizde imkanlar olsaydı da fizik alanında kariyer yapsaymış çok iyi işler başarırmış diye düşünmekteyim. fikirlerini ilginç buldum farklı bir bakış açısıyla bakmamı sağladı. yolu açık olsun.
    fikirlerine katılıp katılmamak size kalmış. *

bu arada kendisinin de söyledği gibi bu amaçlar için ilaç kullanıyorsanız birden bırakmayın sakın. mutlaka doktorunuza danışın!
    ilgili video: https://www.youtube.com/watch?v=en6ydgv71jq
  • adam psikolojik hastalıklara uydurma falan diyor bazı yazarlarda gelmiş adama haklı diyor.gerçekten cahillik çok saçma bir şey insan hayret ediyor gerçekten.
  • şu adamın ekşide başlığı var ya. ulan bi biz yutubır olamadık fenomen olamadık.

karatay nineyi ülkenin en önde gelen hocaları arasında görenler var. bu kadın yüzünden kim bilir kaç kişi patır patır öldü kalp diyabet ve kolesterol ilaçlarını kullanmadığı için.
    deliler aralarındaki en deliyi liderleri seçerlermiş, durum bu.

dayının anlattığı ilaçların etkilerine gelirsek prospektüsten okuduğu ve milyonda bir görülen etkiyi ooo bu ilaç böyle yapıyormuş diye saldığı ortada. siz de adam bu işi biliyor diye takılıyorsunuz peşine sürü gibi.

ilaç şirketleri prospektüsteki o istenmeyen etki kısmına gelen her bildirimi yazmak zorunda. örneğin biri o ilacı kullanırken anal seks yaptı altına kaçırıyor, bildirimi yapılırsa oraya yazılır istemsiz defekasyona sebep olabilir bilmem ne. açıp bakın o
    prospektüsün hazırlanış sürecine. tamamen hukuki sorumluluğu üstünden atmak için ve yazmak zorunda oldukları için o kısımdaki çok seyrek etkiler başlığı.

şurada savunanlar var ya asıl akılsızlar onlar. komplo teorisi sevdalıları sizi. çok dolandırılırsınız böyle önünüze çıkana inanırsanız. siz böyle olduğunuz sürece nice çiftlikbanklar kurulur.
  • doğru konuşmaktadır.
    okb