• kendisini izleyip de bir sorun olduğunu anlamak için sanıyorum psikiyatr olmaya gerek yok. yorumlarda denk geldiğim bir psikiyatr kendisine açıklama yapıyor ve bir yardım almasını tavsiye ediyor, bülent bey de beni zaten bakırköy'e kapadılar diyerek olayı biraz da olsa açıklıyor. nazilerle bakırköy akıl hastanesini eşleştirdiği, doktorların sabetay vs. olduğu enteresan videolar da olayı iyice anlatıyor. bu kişiye inananların, bu videoların bir akıl hastasının elinden çıktığını fark etmeyenlerin de olmasına şaşırmamak gerekir. umarım kimse akıl hastalığı konusunda tıp doktorlarından başkasına güvenme gafletinde bulunmaz zira bu kanalın öyle de bir tehlikesi var. sosyal medya malesef sınırsız özgürlükte bırakılamayacak kadar tehlikeli olabiliyor.

edit: anlattıklarının büyük ölçüde mantıklı gibi gelmesinin, sizi buna inandırabilecek şekilde konuşma kabiliyetine sahip olmasının sebebi de ortalamanın üstü olan zekasıdır. kendisini de bu psikiyatri yalanı durumuna inandırmış, bunu da youtube'da kendince delilleriyle paylaşmaya çalışmaktadır. ingilizce kelime kullanabildiği ve bir kaç araştırmayla conspiracy theoristlerinin yazılarını okuyabildiği için ilginç bilgiler veriyor gibi gözükmektedir. anlattıklarının düz dünyacıların söylediklerinden farkı yoktur. yanlıştır.
  • adam psikolojik hastalıklara uydurma falan diyor bazı yazarlarda gelmiş adama haklı diyor.gerçekten cahillik çok saçma bir şey insan hayret ediyor gerçekten.
  • youtube'un en tehlikeli kanallarından birisi. 7000 küsür abonesi var ve gün geçtikçe de artıyor. adama göre şizofreni, bipolar bozukluk, okb, depresyon, otizm, borderline falan hepsi yalan. ilaç almasa evini yakacak, çoluğunu çocuğunu öldürecek hastalar var ve bu adama inanıp ilaç bırakmaları çok olası. psikopatolojik rahatsızlığı olan ve yıllarca ilaç tedavisi, hastaneye yatış, psikoterapi gibi süreçlerden geçen insanlar bu adamın dediklerine inanmaya dünden razı. en tehlikelisi de telefon numarasını da izleyicileriyle paylaşıyor ve kendisini arayanların beynini bir de telefondan yıkıyor. eşcinsellik, doğum kontrolü, kürtaj vs. hakkında da saçmalamayı ihmal etmiyor. üslubu oldukça bozuk, kendisini insan gibi eleştirdiğinde bile hemen küfre başvuruyor. hayran kitlesi de namaz kıldım, şifa buldum, suya üfledim, cinlerimden kurtuldum falan diye saçmalayan tipler. acilen kapatılması lazım bu kanalın.
  • doktorlar tarafından tımarhaneye tıkıldığı için bütün doktorları şarlatan ilan etmesi, 2-3 kızdan red yiyince bütün kızlara orospu yaftası yapıştıran redpillcilerle paralellik gösteriyor.
  • psikiyatri alanında en ufak bir eğitimi, donanımı olmamasına rağmen ağzına gelen her psikiyatrik hastalığa uydurma diyen bir cahil. odtü fizik mezunu bu arada.
  • evinin misafir odasındaki üçlü koltuktan, dünya psikiyatri camiasına savaş açmış bir adam. alıyor karşısına kamerayı, basıyor record tuşuna, saçmalıyor olanca kudretiyle! bu adam savcılığa şikayet edilmeli, ifade vermeli, hatta hatta "hüküm giymeli!" aradığı mutluluğu zindanda bulur inşallah!

dilinden düşürmediği şeyler;
    • psikiyatrik ilaçları kullanmayın.
    • psikiyatri bilimi milyon dolarların döndüğü bir safsatadır.
    • psikiyatristler "aptal ve canidirler." insanları tımarhaneye tıkayan, yatağa bağlayan, beyne elektroşok dalgaları veren zalimlerdir.
    • psişik rahatsızlıkların temeli "aile veya fiziktir."
    • psikiyatri branşı tamamıyla ortadan kaldırılmalıdır .

kişisel tahminimi söyleyeyim: psikiyatrik hastalıklara düçar olan bülent insanı, hekime gidiyor. bu adamın bir psikiyatri mazisi var zaten kesin. biliyorsunuz bazı atak durumlarında vb hallerde hekim kararı ile, hasta yakınlarının da onayıyla psikiyatri kliniklerine yatıyor bazı hastalar. özgürlüğünden olma, daimi ilaç kullanma, hekim denetimi, sorgu sual bu adamı psikiyatri'den uzaklaştırmış tahminim. sütten ağzım yandı deyip psikiyatri'ye savaş açmış sonra da. bülent sevinç'in yaşam gailesi haline gelmiş artık psikiyatriye çemkirmek. adamın hobisi bu.

- boş zamanlarınızda ne yaparsınız bülent bey?
    + psikiyatristlere çemkiririm. ilaçları kullanmayın derim.

:-))

sözlükte nasıl ki alaattin çakıcı hayranları var, sedat peker fanları var, bülent sevinç'in de hayran kitlesi belirmiş ufaktan ufaktan! evinin koltuğundan "antipsikiyatri destanı" yazan bülent beyin heykelini de diker bakarsın bu güruh .

bu bülent'e uyup da sakın ola ilaçlarınızı bırakmayın! görüyorsunuz işte ilacı bırakanın, psikiyatrdan uzaklaşanın halini... adam doktoru bırakmasaydı, durumu bu kadar fena olmazdı!

farkında mısınız bilmiyorum, ayrı bir dünyanın beşeri bu insan! kendi hayal dünyası var. ciddi ciddi oturuyor, konuları masaya yatırıyor, nicedir çözüm bekleyen tıp dünyası sorularını aydınlatıyor gibi herzelerini büyük bir kıvanç ve övünç ile takdim ediyor. insanlığın yolunu aydınlatıyor sanki.

acilen bir psikiyatri kliniğine müracaat etmeli. acilen! o beğenmediği psikiyatristlere görünmeli, bi işe yaramaz dediği ilaçları kullanmalı, aksi halde uçuşa geçecek tümüyle!

allah yardım etsin diyorum yine de!
  • mesleği nedir, kimdir, necidir bilmediğim ama
    apaçık söylediği çoğu şey yanlış olan, yönlendirmeleri ile ölüme bile götürebilecek olan youtuberdır. bugüne kadar nasıl engellenmediğini anlayabilmiş değilim, ceza alması gerekiyor orası kesin, çünkü apaçık hedef gösterme yapıyor.
    ne domuz gribine, ne koronaya, ne aşıya, ne sma ilacına, ne de psikiyatri bilimine inanan, hepsine "eleştirel" bakmak yerine komplo teorisi gözüyle bakan, bilimi savunduğunu zanneden ama bir tane bilimsel makale okumadığına neredeyse emin olduğum narsiszmi kabarmış bir amca.
  • görüp görebileceğiniz en saçma insan.
    kanser, psikiyatri gibi konularda sağdan soldan duyduklarıyla insanlara akıl veriyor ve bunu dinleyen ultrasonik cahiller adamı tebrik falan ediyor. geçenlerde film önerir gibi "ben beğendim bunlar iyi ilaç" diye ilaç önermiş şahıs. bu ve bunun gibi her konuda fikir sahibi olmaya çalışan cahil insanlara itibar etmeyin.
    ya da edin banane.
    *
  • gayet normal bir şey sorduğunuzda aniden küfür eden, akli dengesi pek yerinde olmayan youtuber dayı. bunu akıl hastanesine gönderme hikayesi de şöyleydi yanılmıyorsam; bizim youtuber dayı mahkemeye çıkıyor (sebebini bilmiyorum) ve bir süre sonra hakime okkalı bir küfür sallıyor. yani mahkemede gidip hakimin suratına bağırıp okkalı bir küfür sallarsan seni nereye gönderecekleri çok belli değil mi dayıcım? senin kayışlar çoktan kopmuş, akıl hastanesine kapatıldıktan sonra değil.
  • boş yapan bir dayı.

yorumlardaki aksi durum belirtenlere; "kanıt nerde kanıt" diye çemkirirken, kendisi spinoza ile alakalı bir videosunda spinoza'nın sabetay sevi'yi desteklediği iddiasına, desteklediyse de şundan destekledi diyerek spinoza'nın adına 1 paragraf konuşup ardından "bunlar sadece tahmin bir bildiğim yok ama bilgim şu; bla bla bla" diye, bilgi veren garip bir dayı. allah aşkına dayı bırak boş yapmayı.
hesabın var mı? giriş yap