şükela:  tümü | bugün
 • birgün'ün, hdp'ye destek veren yazısı nedeniyle akın olgun ile yollarını ayırmasının ardından gazeteden istifa eden birgün yazarı.

  veda yazısında "solculuğun kutsal kitabı yok. solculuk benim için önce vicdanlı olmak. yıllardır gazetede yazan, üstelik yazılarına duygularını da katarak yazan bir insanın emeğini nobran bir tavırla ve bu kadar kolayca gözden çıkarmamak gerekirdi. politika rasyonel kararlarla, stratejilerle olduğu kadar duygularla da ilintili. birbirimize nasıl davrandığımızla. bir insana değersiz olduğunu hissettirmek çok yıkıcı bir politik tavır" demiş.

  onurlu insan ne güzel şey.
 • son khk ile bu suça ortak olmayacağız bildirisine imza attığı için atılan akademisyen, ahmet şık'ın da kardeşidir.

  zulmünüz artsın!
 • gıda mühendisi, öğretim üyesi (677 khk ile ihraç edildi.)

  bianet.org'taki yazıları mutlaka okunmalı. ufku iki katına çıkarıyor.
 • "türkiye'yi kanser eden ürünleri devlet gizledi, biz açıklıyoruz" başlıklı yazı dizisi nedeniyle hakkında soruşturma açılmıştır.

  ilgili haberder, soruşturma gerekçelerinin "göreve ilişkin sırrın açıklanması", "yasaklanan bilgileri temin", "yasaklanan bilgileri açıklama" ve "takdir olunacak diğer suçlar" olduğu belirtilmiştir.

  (bkz: ahmet demircan)
 • insanları kanser eden ürünleri yazdığı için hakkında soruşturma açılan kişi.

  düşünün insanları kanser eden gıdaları yazdığı için devlet evet bildiğimiz devlet soruşturma açıyor.

  bazen düşünüyorum acaba devleti biz kimin eline teslim ettik? bu ülke de olanlar aslında ne anlama geliyor? kendi ülkemizde esir mi düştük?
 • ahmet şık'ın kardeşi olduğunu öğrendikten sonra bu gençleri yetiştiren anne babalarını çok merak ettim. nerden öğrenmişler mesleğini aşkla ve dürüstçe eğilip bükülmeden yapan çocuk yetiştirmeyi acaba?
 • türkiye'yi kanser eden ürünleri devlet gizledi, biz açıklıyoruz! işte zehir listesi başlıklı yazı dizisi nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan gıda mühendisi.

  https://twitter.com/…lgaz/status/998608109613568000

  --- spoiler ---

  sağlık bakanlığın şikayeti üzerine "göreve ilişkin sırrın açıklanması, yasaklanan bilgileri temin ve açıklama..." suçlamalarıyla hakkımda savcılık soruşturması açılmış.

  araştırma projesini yürüten kurum olan sağlık bakanlığı aynı zamanda şikayetçi olarak görünüyor. "göreve ilişkin sırrın açıklanması, yasaklanan bilgileri temin, yasaklanan bilgileri açıklama ve takdir olunacak diğer suçlar” diyor bana gelen savcılık yazısında.

  kapsamlı, sonuçları milyonlarca insanı ilgilendiren bir halk sağlığı çalışmasından elde edilen vahim sonuçlar karşısında sağlık bakanlığı tarafından önlem almaya vesile olacak bir ara rapor yazılmadığı gibi, ilgili kamu kurumlarını uyaracak herhangi bir girişim de yapılmadı.

  kamu adına iş görmekle mükellef kurumların yaptıkları çalışmaların sonuçlarını halka açıklamaları, halk sağlığını koruyucu çalışmaları yapmaları, gereken önlemleri almaları bir zorunluluktur.

  yapılan çalışmaların sonuçlarının gizlenmesi kabul edilemez.

  devletin, kamu kurumlarının bu kadar yıprandığı, halk ve çevre sağlığının bu kadar tahrip edildiği bir ülkede verilerin gizliliğinden, yasak verileri çalmaktan söz etmekse gülünçtür.

  bir akademisyenin asli sorumluluğu devlete ya da kurumlara değil halka karşıdır. bu sorumluluk içinde olduğumuz şartlarda ne kadar aşındırılmış ve baskı altına alınmış olsa da hatırlamamız gereken gerçek şudur: kamu sağlığını ilgilendiren konularda sır ya da yasak olamaz.
  --- spoiler ---