şükela:  tümü | bugün
 • türkiye’nin en paragöz doktorları arasında başı çekenlerden birisidir. kötü yönetilen bir fabrikanın üretim müdürü olarak tanımlamak daha doğrudur kendisini.
 • soyadı gibi tıraş olan bir tüp bebekçi.

  hala saf saf sağ soldan duyduğu istatik mistatik, avrupanın bilmem kaçıncı merkezi gibi zırvalara inanan yazarları görmek üzücü.

  avrupanın en büyük 2. merkezi yerine, açık ara türkiye'nin en büyük sömürü (para,psikoloji...) merkezinin başındadır kendileri. istatislik , başarı oranı şu bu hikayeleri ile saf kişilerin beyinleri yıkamakta ustadırlar, zaten hedef kitle de o istatistiklerin nasıl ortaya çıktığını anlayamayacak, kötü muamele görmeye alışık insanlardır genel olarak. adımınızı merkezlerine adım attığınız anda gözlemleyebilirsiniz bunu. ha bu arada ilk görüşmeyi ilk merkeze gittiğinizde kendisi yapar ve size vakit ayırır, sonra siz tamam başlıyoruz dedikten sonra, bir daha kendisini görmeniz çok zordur, görseniz bile size bir kaç dakika ayırır çünkü pide kuyruğu gibi sıra vardır arka planda. fabrikanın çarkları hızlı şekilde dönmelidir kendileri için. ana amaç budur.

  tüp bebek merkezlerinde çalışan kendi ekibindeki insanlar bile kaçmak için fırsat kollar, başka departmana transfer olmak için. tesadüf eseri aynı hastanenin başka bir kliğinde denk gelince bir tanesi ile, o tımarhaneden kurtulduğuma çok sevindim diye size iç dökerken bulursunuz kendinizi.

  bu da mı yeterli gelmedi? başka merkezlerdeki itibarlı meslektaşları arasında bile şeytanın ve paranın yolunu seçmiş kendileri derler. nerden mi biliyorum sonrasında deneyimlerimizi anlattığımız diğer meslektaşlarından!

  bir de bu bülent tıraş isimli doktorun, yüzü götü heryeri aşırı botokslu ucube bir doktor yardımcısı vardır, kritik olan bir operasyona girmiş olmanıza rağmen yanınızda sabah platesini, orasına burasına ne yaptığını, siz sedyede gergin gerin yatarken salak salak yanındakilerle bağıra bağıra konuşabilecek kadar empati yoksunu bir karaktere sahiptir. şimdi öğrendiğim kadarı ile memorial'e geçmiş, o kadından da kendinizi koruyun derim. ha nasıl mı anlıycaz o kişi olduğunu derseniz, alien'a benzeyen dudaklar,suratı her yanı aşırı botokslu birini görürseniz zaten kendisidir hemen tanırsınız.

  biz harcadığımız zaman, para ve piskoloji için hakkımızı onlara helal etmemiştik, muhtemelen sizin de etmeme ihtimaliniz yüksek bu merkezi deneyimledikten sonra. eminim hakkını helal etmeyen bir dolu insan daha vardır, vicdanı ile başbaşa bırakmıştık kendisini.

  edit: gelen bazı mesajlarda nasıl bunlar bu kadar popüler olabilmiş, medyada çok yer alıyorlar gibi sorular geliyor. tam da yaptıkları bu tv karşısında sabah programlarını izleyen, biraz parası olan veya zorla denkleştiren insanları hedefliyorlarlar zaten. tv'den edindiği network ile bir kaç ünlüye de ismini duyurabildiği için iş alabiliyor. tabi ünlü biri olduğu zaman onu bir pazarlama enstrümanı olarak kullancağı için ayrı bir muamele gösteriyor. parayı kazandığı sürüm hastalara ise köpek muamalesi çekiliyor, merkezdeki ramazan pidesi gibi olan kuyruğu görünce nedemek istediğim daha iyi anlaşılır. randevunuz olduğu saatte gitmenize rağmen saatlerce her seferinde bekletilmenize girmiyorum bile.

  edit 2: internetteki yorumların önemli bir kısmı sahte. pek çok insan istediğimiz zaman kendisine ulaşabiliyorduk, cep telefonundan şurdan burdan hatta dumanla bile gönderdiğimiz işaretlere yanıt vermişti, okadar süperdi felan filan demiş. gittiğinizde isteyin bakalım cep numarasını sizin ile paylaşacak mı? ordan anlayabilirsiniz zaten internetteki çoğu yorumun sahte olduğunu ;)

  sonuç olarak neden mi detaylı bir entry girme ihtiyacı duydum? çünkü türkiye de devletinden, işverenine kadar insanlara zaten köpek muamalesi çekilmeye devam ediliyor. bari yüksek paralar vererek gittiğiniz bir yerde aynı muameleyi kabul etmeyin. söz konusu olan işin sonunda piskolojiniz, zamanınız ve sağlığınız. iyi niyetinizin suistimal edilmesine izin vermeyin bu tip yamyamlara. yamyam ifadesini genel olarak kullanıyorum kimseyi hedef almayarak zira tüp bebek işi genel olarak etik dışı çalışıyor türkiye'de, tıpkı pek çok diğer şey gibi!

  edit 3: zırvalayan yazar entry'sini silip gitmiş.
 • soyadı gibi tıraş olduğunu düşünmekteyim. yalnız olmadığımı da görmek güzel. başka yere gidin kendinize yazık etmeyin! elektrik idaresine bile gitseniz bebeğinizin olma ihtimali daha yüksek...
 • burada tüp bebek yapan eniştem ve ablamın bebekleri aşırı zeki olduğu için acaba kendisi crıspr gen düzenleme yöntemi mi kullandı veya en iyi hücreleri seçip özel bir yöntemle iyileştirme mi yaptı diye şüpheleniyorum. embriyoyu genetik olarak neredeyse kusursuz hale getirmiş.gen düzenleme yöntemi şu anda bütün dünyada etik ilkeler sebebiyle yasak.fakat ben bir yerlerde kullanıldığına eminim. bülent traş hoca bu yöntemi mi kullandı yoksa kromozomları başka bir yöntemle mi düzenledi bilemiyorum. tek bildiğim genetik olarak epey üstün bir hale getirmiş olduğudur. acıbadem maslak hastanesi ise gerçek anlamda skandallar hastanesidir.dünyanın parasını alıp yanlış işlem mi yapılmadı, kan gurubu yanlış mı söylenmedi, damar yolu açılan kolda saatlerce lastik mi unutulmadı.hastane berbat ama bu adam bir şeyler yapıyor gibi hissediyorum. ne yapıyorsa yapmaya devam etsin. zeki nesillere ihtiyacımız var.

hesabın var mı? giriş yap