• yeni gümrük ve ticaret bakanı ve ayni zamanda sivas katliami saniklarinin avukati. unutulmasin.
  • hayatında gümrük beyannamesi görmemiştir.
  • bir kaç listede adını gördüm, inanmadım, güldüm, kapattım okuduğum sayfayı. gerçekten benim için de tüm malatya için de sürpriz oldu bakanlığı.
  • hitabeti oldukca zayif bakan. imam hatip lisesi mezunudur.
  • hem pastam dursun hem de karnım doysun diye düşünen ilginç bir kafa. şöyle ki;

“yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere gümrük muafiyet oranlarımızın çok yüksek olduğunu gördük. bunun önerisini bakanlar kuruluna götürdük ve 30 euroya düşürdük”

ama..

“...e-ticareti ihracat için kullanabilirsek, ihracat menzilimizi genişletebiliriz, dünyanın en ufak bir noktasına dahi malımızı tanıtabilme fırsatımız olabilir...”

yani diyor ki, biz geleni kısıtlayalım ki haksız rekabet olmasın ama dışarıya daha çok satalım. hayatında gümrük görmeden bu işlerle ilgili bakan olarak atandığı için bizim gümrüklerle o bahsettiği gümrüklerin ve bunlarda çalışan memurların arasındaki farkı da bilmiyor tabi.

dilerim dengi kafadaki birileri de sadece türkiyeden gelecek mallara özel bakan olur o avrupadaki ülkelerde. karşılıklı sınırlamalarla ve o limitleri zaman içinde daha da aşağılara çekerek zamanla önce ticareti sıfırlarlar, sonra da kendileri biterler.
  • akp malatya milletvekili. an itibariyle 64. hükümet'te gümrük ve ticaret bakanı.
  • dünya tüketiciler günümü kutlama nezaketi gösteren sayın bakan.

tükettiğim e maddeli kansorejenlerin, gdo'lu tohumların, ucuza ithal edilen antibiyotikli-ilaçlı etlerin, sentetik kıyafetlerin, maliyetinin bilmemkaç katına satılan ürünlerin, gümrükte takılan ilaçların ve bilimum 3. dünya ülkesi ürünlerinin hatrına, ben de sizin tüketiciler gününüzü kutlarım sayın bakan.

nice tüketmelere!
  • katliamcıları savunan avukat. sonrasında yürümüş gitmiştir.

(bkz: türk sağcısı)
  • iki kelimeyi bir araya getiremiyor. konuşurken adeta can çekişiyor. diksiyonu berbat. biraz önce "gazantep" gibi bir şey söyledi. nasıl bakan olmuş diyeceğim ama akp iktidarında bundan daha kötü bakanlar da gördü bu memleket.
  • malatya'dan akp'nin beşinci sıra (son) adayı olarak çıkmış olan bakandır.
    orada mhp 1 vekil çıkarsa milletvekili olamıyordu kısacası.
hesabın var mı? giriş yap