• aslen bulgari olan yazımındaki v nin elmas siluetini temsil ettiği italyan markası
  • pour homme adlı parfümünü öğlen sıktım sonra akşam üstü denize girip yarım saat denizde kaldım çıktığımda hala yanımdaki kişiler kokuyu alabiliyordu.

tanım: kalıcı parfümler de üreten bir takı/saat/kozmetik markasıdır
  • parfüm üreticilerinin bir de bu parfümlere kisilik yüklemesi vardir ya, mesela dersiniz dolce&gabbana-light blue derler "sehirli, aktif, ayaklari yere basan kadinin parfümü" sanirsiniz ki parfüm almaya gittiginizde bir kisilik testine tabi tutuluyorsunuz ve görevli kisi "hanfendi siz sehirli kendine güvenen kadinsiniz, üzgünüm size o parfümü öneremem, sizin parfümünüz bu!" derken bi taraftan da baskasina "hanfendi o parfüm serseri ruhunu söz geçiremeyenler için, siz sukünetin altin oldugunu düsünenlerinkini alacaksiniz." diyor. yok böyle bir sey tabi; ama, kategorizasyondan nasibini almis ve söyle bir seyler demisler bunun için de: ne istedigini bilen erkegin kokusu. ne istedigini bilen bir erkek için veya ne istedigini bilen bir erkek isteyenler için böylece bir adres tayin etmisler. ne diyelim güzel koku tabi...
  • ilgi cekmek icin kullandigi adini bvlgari seklinde yazan, bu yazilisin anlasilmamasindan dolayi adi bazen bvlgari sanilan marka. latin alfabesi bugunku halini almadan once bir ara "u" sesi "v" harfi ile gosterilmekteydi. bulgari bu eski yazimi kullanmayi secmistir. bu bir yazi karakteri (bkz: font) secimi olarak kabul edilmeli, ve bu karakterlerin mevcut olmadigi ortamlarda (orn: eksi sozluk) markanin adi gercekte oldugu gibi yazilmalidir.
  • istanbul'da otel açmaya karar vermiş dünyaca ünlü mücevher firması.

http://www.turizmaktuel.com/…i_bogazda_otel_aciyor_
  • jasmin noir derim başka da bişey demem. yapabiliceğinin en üstünde, kokunun bana verebiliceği yasemin esansının zirvesinde resmen.. uzun bi süre başka bi parfüm kullandırtmayacak olan koku.
  • bulgari ailesinin elinde olan %50.4'lük hissesi 3.7 milyar euro'ya louis vuitton tarafından devralınmak üzere anlaşmaya varılmış italyan mücevherat markası. satışla lvmh en büyük hissedar, aile ise ikinci büyük hissedar durumuna gelecekmiş.
  • classic'in den sonra blu, black, extreme ve aqua yı çıkartmalarına ragmen *, yine de her daim en güzel kokanı ilk çıkarttıklarıdır, yani classic (evet yeşil kutulu olan)..
  • beğendiğim model saatinin 1500 € olduğunu öğrendiğimde kendisinden nefret etmemi sağlayan marka. *
  • son reklamlarında arka planda karizmatik çalan şarkı danger mouse and daniele luppi'nin theme of rome'udur, bilinsin istedim.

http://www.youtube.com/watch?v=ecq6kuvr0e8
hesabın var mı? giriş yap