şükela:  tümü | bugün soru sor
519 entry daha
  • dost canlısı, candan, kalpten insanların ülkesi.

defalarca gittim, defalarca her seferinde insanların ne kadar yardımsever ve iyi niyetli olduklarını gördüm.

geçtiğimiz günlerde, arabamla kaza yaptığımda, bulgaristan'ın sıradan bir köyünde yaşayan insanlar arabamı asılı kaldığı yerden kurtardı.

bir kelimeyi karşılıklı bilmesek bile google translate ve gönül diliyle buradaki insanlarla anlaştık.

kimsenin bu insanlara hakaret etmeye, küfür etmeye hakkı yok.

o nefret dilinizi alın ve bir zahmet münasip bir yerinize oturtun. 1991 öncesinde komünist partinin yaptığı icraatlatları bütün halka mal etmek, kenan evren'in yaptığı icraatları türk halkına mal etmekten farksızdır.

bulgaristan ve türkiye halkları kardeştir, araya nifak tohumu sokanlar kalleştir.
  • domuz kokan ülke.
    her yeri domuz dolu ve herkes sadece domuz yiyor.

türkiye'ye kaçak olarak domuz soktuklarından şüpheleniyorum.
    çünkü nüfusu hızla azalan bir ülkede, hızla üreyen bu kadar domuzu başka ne yapacaklar ki?
  • domuz falan kokmayan ülke. bu ülkenin topraklarında en az 5000 kilometre yol yapmışımdır. defalarca yolda inek ve koyunla karşılaştım ama tek bir domuzla bile karşılaşmadım.

türkiye için "koyun kokan ülke" yakıştırması ne kadar gerçekçiyse bulgaristan için de "domuz kokan ülke" yakıştırması o denli gerçekçidir.
  • bulgarların büyük çoğunluğunun türk kökenli olduğunu hatta oğuz türklerinden geldiklerini bilmeyenler burada bulgarları türk düşmanlığıyla suçluyor.

şimdi çıkıp bazıları onlar hristiyanlığı seçtiğinde türk kimliklerini kaybettiler ve slavlaştılar diyecektir. peki sen islamiyeti seçtiğinde ne oldu? bir bak bakalım bugün türkiye cumhuriyeti devleti bir türk devletini mi andırıyor yoksa bir arap devletini mi?