şükela:  tümü | bugün
  • ankarada diğer konsoloslukların bulunduğu bölgede bulunuyor. çok tecrübem yok daha önce birkaç kere istanbuldaki amerikan konsoloslugunda bulundum. aman tanrim ikisi arasinda bu kadar fark olabilir. amerikan konsolosluguna girerken tabiri caizse donunuza kadar araniyorsunuz, ne telefon ne anahtar hicbirseye izin verilmiyor. iceride sira aliniyor, herkes sirasini biliyor vs. bulgaristan buyukelciligi amerika ile kiyasladigimdan dolayi midir bilmiyorum inanilmaz siradan biryer gibi geldi bana. bildiginiz sehir merkezlerinde bulunan acik ogretim burolari ya da karakoydeki eskiden paso cikardigimiz iett burolarina benziyor.

kapiya yanastik, danismani bekliyoruz.. bir adam geldi uzun koridordan asagi, elinde sigara. randevumuz var dedim, bulgarca konustu. ingilizce biliyor musun dedim, -da( bulgarca evet) dedi :) ingilizce anlasmaya calistik bakti dediklerimi anlamiyor. cocuk usumesin icerde oturun cumlesini yarim saatte kurabildi. neredeyse hicbir guvenlik taramasindan gecmeden iceri girdik. elimizde telefonlar, cebimde anahtar sigara vs.

iceride bir sira sistemi yok. randevum var diyorsunuz, sizden once gelenler siranizi kapmis yapacak birsey yok cevabi aliyorsunuz.

demem o ki, ulkelerin kaliteleri daha hic gitmeden konsolosluk ortamlarindan anlasilabilir. bulgaristana daha gitmeden, gitmekten vazgectim diyebilirim :)