şükela:  tümü | bugün
  • bendeniz efendim.
  • sakın demeyin! bulgar dendiği zaman " ben bulgar değilim, bulgaristanlı veya bulgaristan göçmeniyim" derler. ve bozuldukları belli olur.
  • saf kan çekik gözlü yurdum türklerinin ırkçılığına maruz kalan topluluk.
  • anne tarafı 78, baba tarafı 89 göçmeni olarak benim de aralarında bulunduğum topluluktur. ne kadar türkiye'de büyümüş olsam da; benim genlerim, kültürüm razgrad'a aittir. her sene kutsal topraklara gider, hac görevimi bol bol rakı, kamenitza ve kebapçe tüketerek yerine getiririm.
  • 500 evlerde çokça bulunan göçmenlerdir. en iyi çocukluk ve sınıf arkadaşlarım olmuştur bulgaristan göçmenleri. iyi ki varlar.
  • ellerinden domaşno içilesi güzel insanlardır.

(bkz: domaşno)
  • bulgaristan'da türk oldukları için ırkçılığa maruz kalmış, türkiye'de ise bulgar olmakla suçlanan topluluktur. bulgar kelimesine karşı olan tepkinin temel sebebi budur.

bu arada suriyelilerle eş olduğunu düşünenler varmış. allah akıl fikir versin ne diyelim. ben hiç dilenen çalan çırpanı görmedim. çoluğunu çocuğunu dilendiren, eşine hayvan muamelesi yapan yoktur.
  • bir zamanlar msn adresleri içerisine bulgoc yazan vatandaşlarımızdırlar.
  • bunların içlerinde doğdum. malı biraz severler ama temiz insanlardır. * şenliğe gitmişliğim vardır
  • ülke ortalamasını her açıdan yükselttikleri kesin. tekirdağ tarafına konuşlanmışlar genelde. buradan biraz üşengeç oldukları çıkarımı yapılabilir. ya da öngörülü.