şükela:  tümü | bugün
  • özellikle istanbul civarında yaşanan hadise.
  • başbakanın almanyada mıydı neydi yaptığı açıklamada 6 ay olan arabayı dışarı çıkartıp prosedürleri yerine getirip tekrar sokma süresini 2 yıla çıkarma açıklamasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. çift vatandaşlı arkadaşlar da bu düzenlemeyi bekliyordu. düzenlemeyi kesin yaparlar diye düşünenler olabilir. hatta yapmış bile olabilirler. orada ikinci elini çok daha ucuza almak varken neden türkiye'den alsınlar.
  • imkanım olsa sayıyı +1 olarak arttıracağım oran. yakın arkadaşımın nişanlısının ailesi bulgar göçmeni, araba almayı düşünüyorlar 20.000 tl ye alacakları arabaları gösterdiler burada 80.000'den başlıyor. bir başka arkadaşımda üniversite zamanındayken 2010 yılında olmalı bulgaristandan araba almıştı. kendisi bulgar vatandaşıydı. ailesi orada ikamet ediyordu bu elemanda yabancı öğrenci sınavı ile kazanmıştı okulu. adamı çok sevsem de kıl olmuştum o zaman. çok çok basit bir sınavla (ilkokul öğrencisi yapar) okula girmişti, devletten burs alıyordu, okuldan ayrıca burs alıyordu bunlar yetmezmiş gibi birde benim c segment dedikleri arabamı aldığımın yarı fiyatına 2. el ama 2010 model audi a4 almıştı. türk vatandaşı olmanın bu ülkede dezavantaj olduğunu yeni yeni anladığım zamanlardı.

(bkz: türkiye'de türk olmanın dezavantaj olması)

(bkz: türkiye'de türk olmanın giderek zorlaşması)