*

şükela:  tümü | bugün
  • haber link şurada ;
    türkiye ile avrupa sınırı olan ülkenin başbakanının sığınmacı korkusu yüzünden avrupa birliğine ''brüksel uzakta, türk sınırı ise burada ve orada yaklaşık 4 milyon sığınmacı bulunuyor. yüz binlerce kişi gelirse ne kamplar, ne duvarlar ne de başka hiçbir önlem onları durduramaz'' diyecekmiş.
    süper güç ülkemin caydırıcı silahı (bkz: mülteci)
  • gizlice yaklaşıp krallarını öldürürseniz hepsi tuzla buz olur diye umuyoruz.
  • merak etme. avrupalı dostların da bu mültecilerden payını alacak.
    misafirperver olun biraz. ne bu yabanilik. sizler avrupalı insanlarsınız.
    medeni olun amına koyduklarım.

(bkz: ağlayacaksanız oynamayalım)
  • sen de aç güzel kardeşim sınır kapılarını. mültecinin hedefi batı avrupa zaten, gitsinler almanya'ya, belçika'ya, hollanda'ya, fransa'ya falan. sen sadece arada aktarıcı olarak görev yapacaksın. 10 tane mülteci hollanda, italya, almanya arasında krize yol açtı kısa bir süre önce, milyonlarıyla uğraşsınlar bakalım.
  • ilginç ve çarpıcı çağrıdır.
    sanki game of thrones dünyaya uyarlanmış mültecilerde ak gezenler amk.
    ak gezenlerden bir tane yakalayıp avrupa birliğine sandık içinde götürsünler, dizide kısmen de olsa işe yaratmıştı.

edit: got serisinin dünya tarihi ile ilgili benzerlik gösterdiği geyiklerine girmiyorum. mevcut durum için (suriye, göçmenler, ab'nin tutumu, bulgaristan çağrısı ve ifade şekli vs.) böyle bir benzetme yaptım.
  • ya ben bu mülteci tehditine çok gülüyorum. ilahi reis, korkuttun ab’yi. zombi gibi milyonlar. sende korkma bulgar kardeşim, mülteciler senin ülkeni ne yapsın? sen de aç kapını, ceryan gibi akar mülteciler brüksel’e.
  • o kapılar açılacak olsa sadece mülteci çıkacağını düşünmediklerinden dolayı tedirgin olmuş bulgaristanın çağrısıdır.
    milyonlar eli kulağında #eyt'liler gibi bekliyor.
    girmesi kolay çıkması zor,öyle bir ülke olduk yani.
  • insanın bir milyonuncu kere ulan avrupa ne kadar iki yüzlüsün demesine sebep açıklama. tayyip de çok şeyindeydi adamın. mülteci gelmesin diye girdikleri renge bak.

yalnız bu sefer fena korkuttuk avrupalıları ulan reyis ne adamsın, sal şu çöl farelerini.
  • tek atımlık mermiyle dünyayı tehdit etmek.
    mermiyi atarız atmasına da ölmezlerse sıkıntı büyük.