şükela:  tümü | bugün
 • yarın akşam 2 tane bulgar dilberini istanbul'da ağırlayacak olmama vesile olan çağrı.
  1500 dolar yol parası gönderdim hesaplarına, yarın akşam gidip karşılıycam havaalanından kısmetse.

  az önce de bi siteye girdim, tak! siteye giren 1 milyonuncu kişiymişim, hediyeler filan. bu aralar acaip şanslıyım lan!
 • bena da çok büyük hata yaparak attıkları çağrıdır. birincisinde hiç bakmadım bile ne olduğuna ama ikincisi olunca kim la bu dallamalar dedim. voipwise'dan bir deneme yaptım, baktım ki dakikası 0.010 euro. madem sudan ucuz dedim arayalım bakalım kimmiş. sonrasında olaylar gelişti,

  ben - alo

  bgç - alo (bozuk türkçeli bir karı)

  ben - kimsin la sen

  bgç - ben arkadaş arıyor

  ben - ne arkadaşı lan sikmiyim sülalenizi

  bgç - türkiyeye geleceğim, arkadaş lazim

  ben - la olm bundan milleti yiyorsunuz di mi siz, hepinizi topunuzu toprağınızı gelmişi..%&&+^'+

  bgç tam bu esnada benim telefonun para yazmadığını anladı muhtemelen, kapattı. allahtan voipwise her aradığımda ya gizli numara ya farklı numara çıkartıyor ekrana. 20 sn sonra,

  ben - alo

  bgç - alo

  ben - niye kapattınız lan telefonu he sülalesinigelmişinigeçmişinisiktiklerim

  bgç - sensin o kapat.

  ben - la milleti ne rahatsız ediyosunuz ipneler, şimdi sizi günde 28 posta arayıp küfür edicem bundan böyle. kapatma ananısikerim

  bgç - dıııııt (düdük sesi)

  20sn sonra

  ben - ne kapattın la orospu

  bgç - ya sen manyak sapık niye arıyorsun

  ben - ulan siz aramadınız mı beni, arıyorum işte şimdi ben sizin ananızı avradınızı sülalenizi gelmişinizi

  bgç - aman be.

  ve böyle canım sıkıldıkça arıyorum şimdi, tabi bu bir engel değil bu arkadaşlara ama hep ibneliği onlar mı yapacaklar yani.
 • şukufedir. sizden ötürü mü olduğunu öğrenmek için aramıştır.
 • tamamen büyük bir tesadüf de olabilir elbette ama son günlerde bana ve tanıdığım birkaç kişiye daha olur olmadık zamanlarda gelen çağrıdır. artık her kimse gece gündüz demeden çaldırıp kapatıyor. arayanın koduna bakıyorum bulgaristan. beni kim niye arasın ta bulgaristan'dan. inat ettim, geri de aramayacağım. sonra bir öğendim ki, patronu da arıyorlar bulgaristan'dan. şimdiye dek kafamda yedi yüz milyon tane filan senaryo oluşturdum, bakalım hangisi tutacak. ama dedim ya, inat ettim, geri aramayacağım.

  şaşkınlık editi: ama kardeşim, ne çok inanıp atlayan varmış yaaa, kaç yüz yurolar gönderilmiş bulgaristan'a türkiye'den. yüzünü bile görmediğin bir kız seninle evlenmek için yanına geliyor diye. çeyiz parasını yollayan, annesinin ameliyat parasını yollayan, bilmem neyine bilmem ne borcu yollayan.
  bir de türkler olarak uyanık geçiniriz ya, ne diyim ben şimdi.
 • bana da çağrı attılar geçenlerde bulgaristan'dan. geri aradım. cilveli bir bulgar kızı "napang be?" diye hatırımı sordu, biraz muhabbet ettik.

  sonra kendini tarif etti. siyah saçlı, mavi gözlü, uzun boylu bir kızmış. türkiye'ye gelmek istediğini, parası olmadığını söyledi.

  hesap numarasını istedim, verdi. hemen acil havale ile 1000 euro gönderdim. parayı alınca tekrar aradı, teşekkür etti.

  ertesi gün tekrar aradı, bu sefer üstüne başına bir şeyler alacağını, paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. hiö düşünmedim. 1000 euro daha yolladım.

  aradan 2 gün geçti, telefonuma mesaj:

  -kwisatz, ev sahibi evden kovacak, 6 aylık kira birikti!

  hemen 5000 euro yolladım, fazla fazla ödesin. parayı alınca telefon etti, teşekkürlerini sundu...

  yavaştan şüphelenmeye başladım... türkiye'ye hala gelmiyordu. "ne zaman geleceksin?" diye sorunca da "ayy telefon çekmiyor bulgaristan'da köylük yerdeyim" diyordu.

  sonra içime kurt düştü. hemen kaldırdım kurdu, veterinere götürdüm. allah'tan bir şeyi yokmuş.

  ertesi sabah derhal bulgaristan konsolosluğuna gittim. içeri almadılar.

  yelena'yı aradım tekrar. "sesin çok az geliyor, bu telefon bozuk, 1000 euro gönder iphone alcam" dedi. 1000 euro'yu hemen yolladım, telefon ettim. teşekkür etti para için...

  sonra... sonra gerçeği öğrendim.... yıkıldım. yıkılmak ne kelime, çöktüm.

  ajandamı karıştırırken "uluslararası telefon kodları" bölümünde "aaa, bakayım bulgaristan'a" dedim ve gördüm ki, beni arayan numaranın kodu, yelena'mın kodu farklı!?!? biraz daha incelediğimde, bu çağrının bulgaristan değil, amasya'dan yapıldığını gördüm! (alan kodu 358'miş meğersem)

  seviniyordum, bulgaristan'dan gelen cevapsız çağrı macerası yaşadığım için. ben de bulgar kızıyla takılırım, gezdiririm onu diye hayal ediyordum. meğer merzifonlu kara mustafa paşa'nın torunlarıyla yazışıyormuşum.

  hemen aradım yelena'yı.

  -yelena! yaktın beni.
  +ne yelena'sı, ben aybüke... hahahahaha... bu arada işten çıkartıldım. para yollarsan sevinirim.

  ne olur ne olmaz, 1000 euro yolladım. bekliyorum hala. olacak gibi:)
 • birkaç haftadır birkaç kez başıma gelen şey. olayın vahametini anlamak açısından ve konuşma içeriğinde neler döndüğünün bir örneği olarak, konuyla ilgili bir diyaloğu -anısını paylaşan arkadaşın da hoşgörüsüne sığınarak- ibretlik mahiyetinde aynen aktarmak isterim:

  "olayı kısaca anlatayım: önce yanımda bir arkadaşıma cevapsız çağrı bıraktılar, arkadaşım da aradı ve karşıdan bir bayan çıktı, diyalog şöyle gelişti: (hoparlörü açtı bende dinliyorum)

  -bayan: bulgaristan'dan arıyorum, bana 100 euro gönder bilet alıp yanına geleyim...
  -arkadaş: sen gel, ben sana 100 euro burada veririm.
  -bayan:bilet alacak param yok; istersen annemi telefona vereyim onunla görüş.
  -arkadaş: ver bakayım anneni telefona ne diyormuş!.
  -kızın annesi:kızım doğru söylüyor, para olsa gönderirim yanına. (nasıl anneyse) sen 100 euro gönder bilet alıp göndereyim kızımı.
  -arkadaş: bulgaristan'da ne iş yapıyorsunuz?...
  -kızın annesi: çiftçiyiz biz; tarla, hayvancılık v.s.
  -arkadaş:koyunlarınız var mı?...
  -kızın annesi: var.
  -arkadaş: öyleyse bir koyun sat, gönder kızını bana, gelince bende sana koyunun parasını göndereyim.
  -kızın annesi: aaa... öyle olmaz...
  -arkadaş: olmazsa kapat telefonu yoksa ben gelirim bulgaristan'a ikinizi birden..... dıtttttt....."
 • babamın telefonunda gördüğüm cevapsız çağrı. hemen bi sms attım, numaramı yolladım, onu değil bunu ara dedim.
 • hayatımı değiştiren çağrı oldu.

  yaklaşık 2 sene evvel telefonuma +5369874535678854596ccyt numara çağrı attı. hemen geri döndüm. bir baktım ki taş bir hatun*. titrek bir sesle "maraba" dedi. ben de " ve aleyküm selammm" dedim. "benim adım karolin seni feysten gördüm çok beğendim ve aramak istedim" dedi. aslında feyste telefon numaram yok ama kız aşık olmuş işte demek ki sebat edip bulmuş bi şekilde. "tabi tanışalım, nerdesin? ben oraya geleyim" dedim. o da "ben bulgaristan'dayım, sen gelemezsin. bana 1000 euro yolla ben hemen gelirim" dedi. cepte o zamanın parasıyla 50 euro falan var. ama kafam attı bir kere. kız aramış beni, aşığım diyor. erkekliğin kitabında yazar mı lan kıza hayır demek!

  döndüm eve, girdim anemin odaya, bileziklerin yeri belli zaten. köyden getirdiğimiz döşeklerin altında. soktum elimi, en az 8-10 burma bilezik var. çaktım üç tanesini ver elini kuyumcu. o zamanın parasıyla 2000 euro para. yolladım 1500'ünü kıza. kadın haliyle ihtiyacı olur dedim. 500'ünü de arkadaşlarla ezdik zaten. o zamana kadar siftah yok bende. kız gelince rezil olmayalım diye laleliden iki hatun kapattık. bu hikayeyi de sonra anlatırım. kapattığımız karılardan biri aşık falan oldu bana. annesi hastaymış rusya'da. paraya ihtiyacı varmış. o yüzen çalışıyormuş. "çek çıkar beni bu hayattan" dedi. delikanlı adamız tabi. kadın kısmı ihtiyaç sahibi oldumu karşılamak lazım. attım ona da 1000 euro. neyse, anlatırım bu hikayeyi de bir ara...

  ne diyordum... parayı yolladım karolin'e. arkadaş, bulgaristan nasıl bir ülkedir. yemin ediyorum size üç kere para yolladım, hiç biri kıza ulaşmadı. sonunda babamla da papaz oldum. ilk iki seferde anam idare etti. ana yüreği tabi... üçüncüyü de yollayınca babama söylemiş. benim babalık da biraz terso adamdır. gece eve bir döndüm, elinde kalas, beni bekliyor. bir daldı bana... neyse bunu da sonra anlatırım.

  bulgaristan patlak ülke arkadaş! sistem çökmüş, yolladığım para yok ortada. kız perişan. illa da gelecem diyor. artık en son dayadım gırtlağıma bıçağı "ana" dedim, " ya bana para bul, ya da kıyacam canıma". iki gün sonra getirdi anam 3000 euro daha. kefen parasıymış. çaktım ağa parayı yine. ama bu sefer kızın adresini de aldım. dedim "bu sefer de gelmezsen ben gelecem". bu arada ayıptır söylemesi yengeniz bana 4-5 resim yolladı. suyu bildin mi? aha kız su gibi arkadaş! bir dönem playboy mu ne öyle bir yerde çalışmak zorunda kalmış, bütün resimlerin altında www.playboy.com yazıyodu o yüzden. neyse, 3-4 hafta sonra bu geldi. laleli'de bir otele yerleşmiş. bacardi isminde bir barda buluştuk. yalnız yolladığı resimdekilerle hiç alakası yok. o resimleri fotoşokla değiştiriyolarmış zaten. yemin ediyorum daha güzel. gittik bir otele... ver allah ver, ver allah ver. sabaha uyandım yanımda yok. cebimde 500 tl vardı, onu da almış. akşama doğru aradı. gece yarısını geçe telefon gelmiş, apar toplar bulgaristan'a dönmüş. kuzeni trafik kazası geçirmiş. bunlarda aile ilişkileri çok önemli.

  şimdi işin koptuğu yere geliyorum. yengeniz bizim otel olayından on ay sonra geldi. karnı burnunda. altı aylık hamileymiş. kısmetse 1-2 aya evleniyoruz. bizim mallar da "öyle şey olmaz, matemetiğin de mi yok? bu çocuk senden olamaz" falan diyolar. anam devamlı ağlıyor, babam desen alkole verdi kendini. ulan kadın zaten benden evvel bir kişiyle birlikte olmuş. onda da çok gençmiş. başkasıyla birlikte olmadıysa nasıl çocuk benden olmasın?

  son olarak geçen hafta emniyetten aradılar. benim numaradan subayın birini arayıp küfür etmişler. beni daha sonra arayabilmeleri için 500 kontör yollamam gerekiyormuş. neyse , onu da yolladım. allah şükür arayan soran yok. her halde yanlışlık olmuştur.
 • sabah alarmı susturup uyumaya devam etmiştim ki, 08:37'de telefon çaldı uyandım. arayan "+359876048817" numaralı hayırsever kardeşim. sayesinde işe gecikmedim, iyi ki varsın bulgaristan'dan gelen cevapsız çağrı*.
 • dün itibariyle +359893244784'den tarafıma düzenli aralıklarla bırakılan çağrılar.

  bi de mesajla taçlandırdı arkadaşımız: "kart numaram xxxxxxxxxxxxx abi durumlar i deil, yardımcı olursan çok sevinirim, seyhan".

  oldu seyhanım ben hemen duruma el atıcam, mevzuyu çözüldü bil.