şükela:  tümü | bugün
  • türk lirasının değer kaybetmesiyle bulgar'ların haftasonu otobüslerle edirne'ye gelip temizlik ürünlerinden mobilyaya, gıdadan tekstil ürünlerine kadar geniş bir yelpazede alışveriş yapmaya başlaması olayı

https://www.evrensel.net/…-edirnede-yapmaya-basladi
  • "birisi tl'nin değer kaybettiğini çinlilere haber versin. damat sende var mıydı çince?" - rte.
  • dunya dolardan vazgeciyor diye aylardir manset yapan haber siteleri levadan bahsediyormus.
    1 leva 3 lira yapiyormusmus. trden mal alip 3 katina bulgaristanda satiyorlarmis. cogu turkce biliyormus. saticilar memnunmus.

linkin ozeti.
  • 90'lar ne güzelmiş lan...
    aynısını o zamanlar bizim yaptığımız aktivite

13 yaşımda bildiğin fasfakir bulgarlardan alıp buralarda sattıklarımla zengin olmuştum a.q.

demek ki intikamlarını alıyorlar...
  • hem yakin hem ucuz oldugu icin hem degishiklik olsun diye giderler
    yasadigim bulgaristan sehrinden edirneye gidis yaklashik 40 tl donus de dahildi sanirim
  • yeni bir şey değildir. on yıl önce ben orada üniversite okurken de bilimum içki, kuru et alışverişimi bulgarlar'dan yapardım. sabah erken saatte gelir, kaleiçi'nde belli yerlerde bulunurlar. ellerindeki içkileri ve varsa etleri sattıktan sonra bostanpazarı'na gider ve oradan alacaklarını alırlar sonra da dönerler geri. heyecan yapmayın yani.