şükela:  tümü | bugün
 • pitbull cinsi köpeklerin nitelik olarak bir level altı ve ataları..tipleri domuzu andırmakla birlikte beyaz tonlar daha sık görülür bu türde..ayrıca pitbulldan daha hafiftirler ve bu hayvanların popülaritesinin artmasından önce en çok kullanılan dövüş köpeği olmuşlardır..
  (bkz: köpek dövüşü)
 • korkunc bir cene yapisina ve gucune sahip, inanilmaz inatci ve doguscu hayvanlardir. ama hicbirsey bisikletli ya da kosan sahibinin yanisira bidi bidi giden beyaz, gozu kahverengi yamali bir bull terrier kadar da sevimli olmayabilir. bak sana ani verirem:
  caddebostan migrosun karsi sokagindan yukariya cikarken mevcut pet shopda iki adet beyaz bull terrier yavrusu vardir (biri duz beyaz oburunun gozunde patch vardir), kopege merakli olan caddebostan parki tayfasi arasinda herkes bu kopeklerin orada oldugunu bilmektedir. pet shopun sahibi kardeslerden birine (beyaz olanina) domuz digerine de korsan adini takmistir, zaman gecer yavrularin ikisi de satilir.
  simultane olarak caddebostan parkinda beyaz bullterrieri ile bir adam gezmeye baslar, birgun yine kopeklerle toplanmis geyik yapmaktayken boxer sahibi arkadaslardan biri tum medeni cesaretini toplar ve adama sorar:
  -abi bu domuz mu yoks..?
  cevap gecikmez:
  -senin kopegin domuz!
 • dövüş köpeklerinin efendisi (bkz: tyler durden) , çenesinin yapısı ve görünüşü, gücünü yansıtır ama herhangi bir vahşi görüntüsü yoktur.bu cins köpeklerinin çevirdigi film çoktur.ama filmlerde beklentinin aksine bol kanlı vahşi dövüş sahneleri gösterilmez.mesaj genelde köpekleri dövüştürmeyelim dir.içlerinden birtanesi 3-4 filmde oynamıştır, görülse hemen tanınır.
 • dikkat asagida bu kopegi yapmak isteyenler icin tarifini veriyorum:
  -250 mol bulldog dnasi
  -2 olcek jack russel terrier dnasi
  -burun sekillendirmesi icin 8 tutam domuz geni
  -gozkarari ingiliz terrier dnasi
  -silme tatli kasigi fox terrier geni
  -iki uc tutam timsah geni (olmazsa olmaz)
  -urunun patilerini yalamasi istenirse 2 pipet damlasi kedi geni
  kolay gelsiiiin.

  (bkz: laboratuarda uretilen kopek)
 • cok yaman fare avcisidir bunlar. bunun disinda konvansiyonel kopek oyuncaklari bunlari kesmez, kurutulmus dana bilmemnesinden yapilmis oyuncak kemik misal bir boxer'i yarim saat oyaliyorsa buna siz cisinizi edene kadar anca yeter, plastik top, frizbi mrizbi gibi urunleri zimbalayarak imha eder, delik manyagi yapar.
  kopek disleri kama gibidir, azi disleri de alt ve ust dudagin birlestigi noktanad sonra dahi arkaya dogru hayli devam eder, cin seddi gibin.
  saglam hayvandir, bulldog kokenli oldugu icin soydaslari gibi zeka acisindan biraz kut ve inatcidir, ama cok sevimlidir allahsiz. simdi yeni bir moda var, insanlar cirkin kopekleri sevmez, asagilar oldu, dunya uzerindeki mevcudiyeti bile batar oldu bazilarina. sirf bu yuzden su an yerim olsa bir cift edinecegim kopektir.
 • (bkz: bull rancor)
 • - ne çektiysek, oyunculuktan çektik. hayır, oyunculuk vardı da biz mi poz veremedik?
  * sülüman demirçene
 • yaraticilari recaizade james hinks of birmingham efendi hakkinda 1930larda yazilmis bir siir icin:

  hinks of birmingham,
  hinks of brum,
  found the bull terrier
  a tattered old bum;
  made him a right 'un,
  made him a white 'un,
  made him a dog for a gentleman's chum.

  s. n. jewot (california) .