şükela:  tümü | bugün soru sor
 • pitbull cinsi köpeklerin nitelik olarak bir level altı ve ataları..tipleri domuzu andırmakla birlikte beyaz tonlar daha sık görülür bu türde..ayrıca pitbulldan daha hafiftirler ve bu hayvanların popülaritesinin artmasından önce en çok kullanılan dövüş köpeği olmuşlardır..
  (bkz: köpek dövüşü)
 • dövüş köpeklerinin efendisi (bkz: tyler durden) , çenesinin yapısı ve görünüşü, gücünü yansıtır ama herhangi bir vahşi görüntüsü yoktur.bu cins köpeklerinin çevirdigi film çoktur.ama filmlerde beklentinin aksine bol kanlı vahşi dövüş sahneleri gösterilmez.mesaj genelde köpekleri dövüştürmeyelim dir.içlerinden birtanesi 3-4 filmde oynamıştır, görülse hemen tanınır.
 • (bkz: bull rancor)
 • - ne çektiysek, oyunculuktan çektik. hayır, oyunculuk vardı da biz mi poz veremedik?
  * sülüman demirçene
 • --- spoiler ---
  bull terrier , pitbull ile (bak cinsi bile demedim , çünkü ırk olarak kabul edilmemiştir) alakası olmayan bir köpektir.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  cahiller ve cahilliklerini görmezden gelip yorum türeten boş beyin sahiplerince , pitbull, pitbull terrier , american stafforshire bull terrier ile karıştırılan ve aynı muameleyi gören köpek cinsidir
  --- spoiler ---
 • ışık enerjisiyle çalıştığını kontrollü deneylerle ispatladığım köpektir.
  hareket halindeyken ışıkları kapatıyorum, anında duruyor.son hamlesi, "ışık nereye gitti?" şeklinde kafa yukarı bakar pozisyonda yakalıyorum ışıkların parlamasına izin verdiğimde. ve hayvan harekete devam ediyor.

  ayrıca bu hayvanın dişisi adet döneminde ve bitince bir süre , yastık, yorgan, oyuncak ayı, yattığı yatak gibi tutabildiği ve kasıklarına uygun form verebildiği her şeyle sevişir. anormal değil. sürekli pozisyon da değiştirir. dalga geçmeyin , alıngandır. rahat bırakın, takılsın.
 • bull terrier yavrusu alırken, (2aylıkken alınan yavru için yazıyorum. 2 ay anne sütüyle beslenmeli mutlaka. bulgaristan'dan bilmem nerden balkan diyarlarından kutularla getirtmeyin sertifikası filan olcak diye. yazık hayvana, sizin emeğinize de sevginize de paranıza da. üzmeyin kendinizi.)
  1) mümkünse almayın ya da 5-6-7. ayları için boş bir araziye taşının.
  2) aldınız ve taşınmadığız, eşyalarınızın tahta koşelerini kemirilemeyecek şekilde kaplayın. kemirilebilecek eşyalar 1.5 yaşından sonra çelik hariç (evet demir, aliminyum da var) sınırsız çeşitliliğe ulaşacaktır.
  3) yavruyu alacağınız köpeği görün, annesini yani. mümkünse babayı da görün. bu dalga geçiyormuşum gibi gelebilir ama gerçekten çok önemli. ha olmadı, o zaman siz eğitimle istediğiniz bir köpek yaratmak zorundasınız ki bu da bull terrier'in düşük zekasına göre kolaydır.
  4) yavrunun burnu kemersiz ve hatsız , gözleri parlak ve canlı * , dudakları sıkı ve temiz, patileri kedi patisine benzer, kuyruğu kısa ve düz, kulakları ani bir ses geldiğinde tepki veren bir köpek olmalı. beyaz bull terrierler için ek olarak, kulak duyarlılığı kısmı çok önemlidir çünkü sağır olma riskleri yüksektir. bunu da önünde soytarılık yaptığınızda başka bi yerden duyulacak kadar ses verip kulaklarının tepkisine bakmalısınız. ve mutlaka bir yerlerinde minik siyah benekler olmalı. böylece renk pigment hastalığı da olmadığı anlaşılır.
  5) yüklü bir servetiniz ya da iyi bir düzenli geliriniz olmalı ki mama ihtiyacını karşılayın en azından. aşıları zaten saymıyorum. aşısıydı, oyuncağıydı ilk 4 ay * sizi zorlayacak. 3 ay sonra ki bu da 5. aya tekabül ediyor, oyuncak masrafınız pek olamaycak zira türkiye'de bull terrierlere uygun oyuncak bulmak hakkaten zor. her şeyi yeme ve parçalama istekleri ve güçlerine sahipler. ama kong denilen oyuncakların hardcore seviyesindekileri hakkaten çok iyi. salladıkça viyk viyk öten toplara bayılıyor bizim kız :) ve mama konusunda artı olarak mutlaka kuru mama ve ilk yıl mutlaka iyi bir mama kullanın. benim tavsiye edebileceğim hill's veterinerian choice ya da kısaca hill's in puppy sidir. pahalı olmasına rağmen eukonoubayı sevmedim ben. fazla gaz yapıyor. mamadan başka ek gıda da kesinlikle vermeyin, alıştırmayın.
  6) bull terrier almaya karar verdiğinizde, bulma kısmı er geç gerçekleşecektir. biz "aman bulmadan heves yapmayalım "dedik ve yanlış yaptık. nasıl olsa bulursunuz. size düşen her yerden eğitimi ve evde yaşatılması hususunda bilgi toplamak ve ona sıcakcık ve yumuşacık bir yer hazırlamak. hasır yatak alıp kaplamayın, bir yolunu bulup hasırı yer. onun yerine paraya kıyıp köpek yatağı da alabilirsiniz , yumuşak ve kolay yıkanabilir olmasına dikkat edin. çünkü yavrudur, kusar (panik yok). olmadı, yatak almak yerine bir yer yastığı kılıfı alıp içini pamuk doldurun, üzerine de bir polar kumaş geçirin ve üzerini örtmek için de polar kumaş ya da bir polar kazak - sweatshirt feda edilecek. zira ilk bir hafta annesinden yeni ayrıldığından ısınma ve sevgi sorunu yaşayacak. size de geceleri ağlayarak bunu hissettirecektir. yanına gidip üstünü örtün ve pışpışlayın. dalga geçmiyorum. aynı insan yavrusu gibiler. bebek de olabilir. hehe.
  7) ilk 1 ay yanında birileri bulunsa iyi olur. uyandığında hemen gazeteye götürüp ödüllendirecek ya da gazeteleri toplayacak ve başlangıçta 5 öğün mamasını önüne koyacak birinden bahsediyorum. ilk 2-3 ay ne kadar bölerseniz o kadar iyi olur öğünleri. mama paketinde yazdığı kadar verin tabi toplamda.sürekli su bulundurun. ayrıca ilk 1 ayda günde 5'er dakikadan sabah akşam, ödüllerle eğitim yaparsanız, 1 ay sonra oturup kalkmayı, "hayır" kelimesinin anlamını ve kasarsanız 2 ayda da gazeteye tualet yapmayı öğretebilirsiniz.
  8) sürekli araştırın bu cinsi. almadan önce karar verirken ve karar verdikten sonra dahi. septik davranarak kulaktan dolma şeylerle gaza gelmeyin.
  tavsiye olarak ben , dişi alın derim. erkekleri daha manyak oluyor. dişiler daha anaçlar doğaları gereği ve kızgınlık dönemleri daha az sorunlu erkeklere göre.
 • dört ayağı üzerinde hoppidi hoppidi zıplayabilen garip bir hayvandır ayrıca. bazılarının oyun anlayışı üstünüzü başınızı parçalamaya kadar gidebilir.
 • dog property laws okunulup ,ezberlenip, dünya üzerindeki en inatçı hayvanlardan olduğu hazmedildikten sonra sahiplenilmesi gereken köpek ırkıdır.