şükela:  tümü | bugün
  • yapılacaklar listesini madde madde oluşturarak ajanda tutma yöntemi. işin motive edici kısmı defteri edindikten sonra onu ajanda haline getirmek tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış olması . bunun için renkli kalemler, highlighterlar, çeşitli post-it'ler vs kullanıyorsunuz. üretkenliği arttırdığı söyleniyor. şöyle de bir site var : bullet journal
  • internet üzerinden bir eğitim sırasında öğrendiğim, oldukça kullanışlı bir not tutma yöntemi. bu teknikle yapmak istediğiniz işlerinizi günlük, aylık ve yıllık ölçekte kolayca düzenleyebilirsiniz. yoğun dönemlerinizde, size her şeyin kontrol altında olduğu hissini vererek stresi azaltır. ayrıca kendi sitesinde yer alan blog bölümündeki örneklere göz atarak kendi tarzınızı da oluşturabilirsiniz.
  • ınstagramda bullet journal hesapları görüp heves ettigim hede. günlük tutuyorum ama mesela bu şekilde yapmak daha hoş gözüktü gözüme, aşık oldum resmen (buray gözlerinden kalp çıkan emoji gelecek). başlayabileceğim güzel bir defter vs. edinip deneyeceğim bu güzelliği.
  • her yılın başında ajanda tutmak konusunda büyük bir istekle dolmasına rağmen her yıl bir şekilde ya hiç başlamayan ya da yarıda bırakan biri olarak yeni hevesim. hatta başlamak için yeni yılı beklemeye niyetim yok, haziran ayını sağ sağlim atlatabilirsem** anında başlamak istiyorum. içerik olarak ne kadar doldurabileceğim konusunda bir iddiam olmasa da çoğu zaman karmakarışık bir toz bulutundan hallice olan zihnimi bazı açılardan toparlayabileceğimi düşünüyorum bu yolla*. bünyemdeki etkileri zamanla güncellenecektir.

edit: orijinal youtube kanalından da genel bir fikir edinilebilir
  • her şeyi organize etme aşkımı daha da körükleyen bir akım. bunun daha düzensizini ve daha renksizini zaten yapıyorum ama bu böyle daha hoş bir yöntem. tam benim gibi düzenli ve organize olmakla kafayı yemişlere göre.
  • 5 ayrı defter/ajandada farklı farklı kayıtlar tuttuğumdan, yaklaşık bir senedir uyguladığım yöntem (excel falan çare olmuyor, elimle bizzat yazmam lazım benim)
    işlerimi gerçekten kolaylaştırıyor.
  • kirtasiye manyakligi olunca yapilmamasi imkansiz olan sey. e ben senelerdir yapiyorum bunu zaten? ama daha da bir ozendirdi. tumblr'da hep gorurdum, tam anlamiyla bu konsepte uymak simdiye kismet oldu.