şükela:  tümü | bugün
  • starter kit leri satilan, ozellikle ingiltere de yakin zamanda oldukca populer olan bir kahve karisimi. zekayi arttirdigina ve kilo vermeye yardimci olduguna dair iddialar olsa da bunlarin hicbiri kanitlanmis degil.

daha fazla bilgiyi ve kahvenin recetesini ureticisi olan abinin blogundan bulabilirsiniz.

https://www.bulletproofexec.com/
  • grass fedle beslenmis hayvandan elde edilen tuzsuz yag, beyin oktani yagi denen hizli enerji kaynagi yag asidi ile harmanlanip pisirilen kahve.
    kasik kasik doymus yagi ic sonra da diet yap. enteresan tabii.
  • ketojenik ve ya düşük karbonhidratlı**** diyet yapanlar için faydalı bir kahve çeşidi. low carb diyetlerdeki enerji kaynağı olan sağlıklı yağdan da zengin. üstelik kahve yağ ile birlikte alındığı için sindirimi daha uzun sürüyor ve uzun süreli kafein etkisi sağlıyor.

yapımında filitre kahve, tereyağı ve hindistan cevizi yağı kullanılıyor. ben ise french press ile yaptığım flitre kahveye bir tatlı kaşığı organik tereyağ ekleyip içiyorum. tadı da gayet güzel oluyor. benim gibi laktoz intoleransı olup sütlü kahve içemeyen fakat black kahvenin de ağır geldiği kişiler için de ideal.

kuruvasana tereyağı sürüp kahveye daldırıp yemek gibi bir zevkim vardı zaten. ama düşük karbonhidrat yemeye çalıştığım için bu zevkimden mahrum olmuştum. bulletproof coffee ile aynı koku ve tadı da alıp ayrıca mutlu oldum.

bu kahvenin diğer bir adı için:
    (bkz: butter black)
  • kahvaltısını sabah kalkar kalkmaz yapamayan bünyenin ilacı. öğle saatlerine kadar gerekli enerjiyi kafein ve yağdan alırken, karbonhidrattan arınan bünyenin bütün nimetlerinden faydalanırsınız, bu yüzden kurşun geçirmez adı vermişler bu zımbırtıya.
  • ...
  • bugun ağırlık antrenmanindan önce evde denedigim kahve.

tok karna antrenman yapamayan biri olarak enerji problemimi çözdü diyebilirim. hatta antrenmandan geldikten sonra yemeğe saldirmadim henüz. tam bir diyet içeceği.

tadıda tatmin edici. ben sevdim ancak fazla tuketilmeye çok uygun değil gibi.

ayrıca hindistan cevizi yağı çok çok pahalı maalesef
  • marketing üzerine ders niteliği taşıyan bir oluşum.
    hayır yani otur kahvaltıda kahveni iç, tuzsuz tereyağını ye. hindistan cevizi yağı da beri dursun. sanki yeni bir icat gibi böyle süsleyip püsleyip yutturuyorlar, vallahi ben bile bi an sorguladım oha neymiş diye. helal olsun adamlara.

bu arada bunu ilk duyunca aklıma canan karatay'ın "çaya eskiler tereyağı katıp içermiş, öyle yapın" demesi geldi, güldüm kendi kendime. kadın deyince ciddiye almadımdı, ama bak elin amerikalısı milyon satıyor benim güldüğüm fikirle.
  • (bkz: kurşun geçirmez kahve)
    mis gibi çay varken sabah kahve içmeden ayılamamak da neymiş diyen bana laflarımı yedirmiştir. 3 haftadır her sabah içiyorum. tereyağı, hindistan cevizi yağı, filtre kahve ve keyfime göre bir parça bitter çikolata veya tarçınla hazırlıyorum. güne enerjik ve tok başlıyorum. zaten diyet yaptığım için zayıflamaya etkisi olup olmadığını bilmiyorum ama sabahları yorgunluktan sürünerek gittiğim yerlere artık kamon beybi kamoon nidalarıyla gidiyorum.*
    eğer siz de sabah kalkar kalkmaz kahvaltı yapamıyorsanız ama yine de enerjiye ihtiyacınız oluyorsa tavsiye ederim.
  • ah işte , bu kahve 1980 öncesi çıkmış olsaydı bir sürü yiğit ve civan delikanlımız heba olup gitmezdi. düşünsenize kahveyi tarıyorlar ama içeridekiler çayını , kahvesini içerekten gülüyorlar. ah ah. ruhları şad mı olsun ne?