• bizim evdeki televizyon ve receiverın eski olmasından mı bilmiyorum ama her gördüğümde kare sayısı az gibi gelen program. görüntü akmıyor da sürekli takılıyor gibi.
  • birbirine sürekli laf sokan üç ana karakterden oluşan dizi. düşünce güzel, çizim de idare eder ama yukarıda da denilmiş, kare sayısı çok düşük, atlaya zıplaya akıyor görüntü.
  • kare sayısı düşüklüğüyle çocukların ve izleyenlerin gözlerinde ciddi sorunlar yaratabilecek bir yapım. bunu bile denetleyebilecek bir oluşum yok demek ki trt içerisinde. yazıktır.
  • sanırım karakterleri değişmiş, yeni bir çehreye bürünmüş yapım.
    kızım şok oldu. baba bu yeni bir şey diyor.
    daha iyi olmuş sanki. prodüksiyon olarak daha ayrıntılı bir işe girişmişler.
    para mı buldular acaba?

edit: düşündüm de sanırım bu abiler bu çizgi diziyi artık yurtdışına da ihrac ediyorlar ya da etmeyi planlıyorlar. bak bu demek oluyor ki bu iş tuttu. güzel.
  • bir hayli değişmiş yapım. animasyon cidden çok iyi olmuş, tebrik ederim. ancak şimdi bir hikaye kalmamış gibi, daha çok eğlenceli bilgiler tarzı bir şey olmuş. ben bu şekil olmasını daha çok sevdim açıkçası, önceki versiyonun hikayesinde klostrofobik bir hava vardı (bilgisayarın içinde sanal dünyaya mı sıkışmışlardı neydi) . seslendirme kesinlikle çok daha iyi olmuş, daha genç arkadaşlar seslendirmiş galiba. bir tek karakter özellikleri değişmemiş, kız hala huysuz. sadece siyah saçlı oğlan eskisinden biraz daha akıllı gibi, önceden biraz dumkof gibiydi. ama genel olarak her haliyle önceki halinden daha başarılı olmuş.
  • fikrin güzel olduğu ancak çizimin yine sınıfta kaldığı trt çocuk dizisi. pırasa gibi saçı olan insan mı olur yahu.
  • yapımcılar kusura bakmasın ama leş gibi olmuş yapım. önceki hali kare kare gidiyor ve dandik animasyonlarla yürüyordu kabul ama bir bütünlüğü akıcılığı vardı.

yeni halinde ne bir hikaye var ne bir akış. tam bir çorba. bütün parayı animasyona vermişler senaryo falan sıfır. kitabi şekilde ansiklopedi bilgileri veriyorlar. beyaz bi arkafonda 3 çocuk helikopterlerin özelliklerini anlatıyo. kuyruk pervanesini falan. hiçbir konteks yok. sırayla bilgi basıyolar. helikopterler bitiyor hemen hoop altın paralar. insanlar neden altın para kullanmış onu anlatıyorlar yine beyaz arka fonda. hiçbir hikaye yok. işin en kötü tarafı bulmaca diye bir şey yok. önceden bulmaca çözüyorlardı sürekli.

kusura bakmayın zor tuttum kendimi, bok gibi olmuş.
  • bu dizinin ilk sezonu, 90'lı yıllardaki doğankardeş gibi çocuk dergilerinde yayınlanan çizgi hikâyelerin hareketli hali gibidir. bu açıdan özgün bir fikir olduğunu söyleyebiliriz. ama senaryosu ne kadar iyiyse, animasyon teknikleri açısından bir o kadar da rezalet bir yapımdır.

15 fps ile beyinleri eriten bu çizgi film, bana resident evil 4'teki kuleli bölümü ve shinji mikami yapımı video oyunlarındaki bulmacaları hatırlattığı için izlenmeye değer bir projedir yine de.
  • introsunun içinde geçen "işte bulmaca kulesi" dizesini "işte bu macar kulesi" diye anladığım çizgi film.
hesabın var mı? giriş yap