şükela:  tümü | bugün
  • hiçbir zaman eksilmeyen insandır bunlar.

her yerde karşımıza çıkarlar. iş toplantısında karşımıza çıkarlar. gezilerde karşımıza çıkarlar.

böyle tiplerde gereksiz bir heyecan vardır. her şeyi kendileri ayarlamaya çalışırlar. her konuda konuşurlar. her duruma müdahale ederler.

şirket ortamınında bunları her katta görürsünüz. anasına babasına hizmet eder gibi şirkete kölelik ederler.

itiraf etmek gerekirse bunların yaşam enerjisine hayranım.

istanbul'da çalıştığım ofis ortamında bir kadın vardı. yine bu şekilde her duruma yorum yapar, sürekli toplantı yapmak için bizlere rahatsız ederdi. sürekli; arkadaşlar, arkadaşlar, arkadaşlar, arkadaşlar, arkadaşlar.

bir de whatsapp'tan grup açmıştı. bir gün yine sabah saat 7'de bu arkadaşlar diye yazdı. ben tabii açtım ağzımı. kadın bir daha benimle konuşmamıştı.

yapmacık hareketler sergileyen insanları sevmiyorum.
  • bulunduğu her ortamda çakmak yürütmeye çalışan biri ile karşılaştırdığında üste çıkmaya çalışan naif kalacaktır.
  • böyle bir arkadaşım vardı, hayat amacı adeta hiçbir sözün altında kalmamaktı, baya gülerdim onun bu refleksine ya da kompleksine.iyi niyetle bile olsa bir söz söylendiği zaman hemen kötüye çeker anında karşılık (kendince) vermeye çalışır, üste çıkabildiğine karar verdiği an nasıl da rahatlardı.onu yeni tanıyan üçüncü şahısarla girdiği bu diyalogları ve o anlarda ki vücut dilini izler eğlenirdim.
    sonra duydum üç kişi bir eve çıkmışlar, bir yıla kalmadı evdeki diğerleriyle yüz yüze bakamaz hale gelmiş ve tek başına eve çıkmış.
  • ilgi çekmeye çalışır, hafif yalaka hareketler sergiler ve tabi ki bilgisizliğini üste çıkarak kapatmaya çalışır. bu tipler biraz da yılışıktır. sen dikkat edersin "siz" diye hitap edersin o özellikle bastıra bastıra "abicim","ablacım" gibi gereksiz samimiyet içerisine girer.
  • göttür.

muhattap bile alınmaması gereken kişilerden.
  • ha aha . bu kesinlikle uğur bekar...