şükela:  tümü | bugün
  • elde olmayan sebeplerden dolayı geç kalma durumları hariç olmak üzere sözünün eri insandır.

herhangi bir kişiyle buluşmak için sözleştiğimizde dakik bir insan olarak vaktinde, hatta çoğu zaman kararlaştırılan saatten 5-10 dakika önce buluşma yerinde olmaya çalışırım.

birini bekletme düşüncesi içten içe huzursuz hissettirip strese sokuyor beni. o mahcubiyeti yaşayacağıma erken gidip biraz beklerim daha iyi.
  • iş dünyasında da birlikte çalışılacak insandır.
    genellikle buluşmalara vaktinde gelen insanlar iş dünyasında da böyle oluyorlar. düzgün çalışıp düzgün iş yapıyorlar. kefil olunur. olurum.
  • en asil duygularin insanidir.
  • maalesef ben değilim bu. hep uğraşıyorum ama olmuyor. ya erken gidiyorum ya geç kalıyorum.
  • ben kendimi garip hissetmeye başladım artık azınlık olduğum için.

her gittiğim buluşmaya/toplantıya vs 5-10 dakika erken gidiyorum minimum. yolda bir sıkıntı olur zaman kaybederim diye olması gerekenden erken çıkıyorum hesap yapıp. fakat insanlar saat 3’teki uluşma için 3’te evden çıkıyor. dolmuş yarım saatte geldi diyeni gördüm. e o dolmuş hep yarım saatte geliyordu ulan.

vallahi bıktım. lütfen insanları bekletmeyin. saygısızlık bu.
  • ne erken gelip sap gibi beklememek ne de geç kalıp insanları sap gibi bekletmemek için dakikasında buluşma yerinde bulunmayı amaç edinen biri olarak dahil olduğum gruptur.
  • normalde vaktinden de erken gelirim ama tek bi kişiye işlemedi bu. nedendir hiç bilmiyorum bir onunla yakalayamadık. zaten sonra onunla hiçbir şey yakalayamadık...