şükela:  tümü | bugün
  • ihtiyar delikanlımız min-sik choinin başrolünü oynadığı 2012 yılı güney kore mafya-ganster-yakuza filmi.
    biraz hüsran olsa da, başrol oyuncusu ve güney kore yaşam biçimi hakkında fikir edinmek için birebir.
    şu an imdbde 7.4 gibi bir puanı var.
    ingilizce'ye " nameless gangster " (isimsiz ganster) olarak çevrildiğini de ekleyelim.
    edit : ukteydi, doldu.
  • keyifle izlediğim bir film oldu. romantizm ve aşk konuları dışındaki güney kore filmlerine eksiksiz hayranım. içi boş mafya, çete, uyuşturucu ve asla ve asla bir yakuza filmi filan değil. tüm bu bileşenler ilginç ve özgün karakterlerle kendine has stil ve hikayelerle zenginleştirilmiş. amerikan mizahı ne kadar bizden uzaksa belki güney kore'ye özgü doğallık benim kültürüm açısından bir o kadar mizah dolu. ancak bu şekilde anlatabilirim filmin bir çok sahnesinde gülmekten gözümün yaşardığını. oldeuboi' dan aşina olduğumuz min-sik choi nun dışında diğer oyuncularda inanılmaz iyi ve seyredilirlerdi. ki ben savcı rolünde oynayan do won kwak kişisine ayrıca hayran olduğumu belirteyim.
  • new world 'un bir adım gerisinde.ama güney korelilerin en iyi yaptığı iş,yani mafya filmlerinin en güzellerinden biri.

film 7\10
  • 2012 yapımlı, yönetmenliğini jong-bin yun yaptığı kore temalı intikam-suç filmi. başrollerinde min-sik choi ve jung-woo ha oynamaktadır. dövüş ve aksiyon sahneleri başarılı. unutmadan film 1980'li yılların başında, güney korede torpilin çok ileriye gittiği bir zamanda geçmektedir. filmde kara mizah şeklinde bu durumda eleştirilmektedir.
  • güney kore yapımı gangster filmi. min-sik choi amcamızın oyunculuğu ile bir destana dönüşmüyor değil tabi. altyapısı aile üzerine kurulu olduğu için -tüm gangster filmleri gibi- kore kültürüne ait pek çok şey öğrenirsiniz bu filmde. oldukça keyiflidir ve izlenmesi tavsiye olunur.
  • mükemmel bir film diyemem ama ortalama bir amerikan yapımı gangster filminden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

min-sik choi ise her zamanki gibi gerçekten iyi bir oyunculuk sergilemiş.