şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bisiklet, gopro, paten vb dönemsel ihtiyaç duyacağınız şeyleri kiralayarak hevesinizi almanızı, işinizi görmenizi sağlayan bir girişim.

  umarım ticari olarak kiralamacılar, avoncu kadınlar falan gelmeden, letgo gibi ilanları ve üyelerinin seviyesi düşmeden yollarına devam edebilirler. örneğin bir airbnb, booking.com, tripadvisor kalitesi yakalayabiliriz.

  orta vadede bir telefon uygulaması yapmak zorundalar bence. bir de en azından balkanlar, kıbrıs vb yakın yerlere doğru açılabilirler. zira haftasonu balkanlarda bisikletle gezmek isterim, neden istemeyeyim?

  incelemek isterseniz adresi: https://www.bumerangla.com/
  tivit şeyi: https://twitter.com/bumerangla

  itü çekirdek bülteninden tanıtım yazısı;

  “kirala deneyimi yaşa” mottosuyla geçtiğimiz hafta yayına giren bumerangla bu hafta ilk kiralamalarını yaparak, ürün kiralama yoluyla yeni kullanım deneyimi yaratmaya başladı. p2p ve b2b pazaryeri platformu olan bumerangla’da dönemsel ihtiyaç duyulan paten, çadır, fotoğraf makinesi, go pro, oyun konsolu gibi ürünler satın almaya gerek kalmadan uygun fiyatlara kiralayarak kullanılabiliyor. pazaryerinin diğer tarafı da çok sık kullanmadıkları evde bir kenarda bekleyen ürünlerini platformda listeleyerek gelir elde edebiliyor. bir paylaşım ekonomisi modeli olan bumerangla lokasyon bazlı ürün arama, kira sözleşmesi ve depozito servisleri veriyor.
 • webrazzi'de ki yazı ile bilgi sahibi olduğum site.

  ileride daha büyük pazarlara hitap edeceğinin düşünüyorum umarım yanıltmaz.
 • bugün keşfettim, çok iyi bir oluşum.
  özellikle bisiklet ve fotoğraf makinesi kiralaması konusunda önemli bir ihtiyacı karşılayabilir.

  yaygın değil bilinmemesinden ötürü.
  izmir ve bursa'daki birkaç ilan dışında bütün ilanlar istanbul'da toplanmış şuan için.

  fiyatları pahalı buldum genellikle. fiyatı ürünün %3'ü olarak belirleyebilirsin denmiş ama bakıyorum mesela 100 liralık çadır'a 30 lira istenmiş.

  geliştirilirse, yaygınlaştırılırsa, uygun fiyatlar benimsetilirse ve letgo'cular, donanımhaber'ciler filan dadanmazsa gayet kullanışlı olabilir.
 • her türlü eşyayı kiralama imkanı sunan internet sitesidir. özellikle bisiklet, fotoğraf makinesi ve playstation gibi ürünler yüzümde gülümsemeye sebep olmuştur. ihtiyacımız olduğu an; örneğin arkadaşlarla bir hafta sonu evde sabahlara kadar pes oynamak gibi.. cüzi bir miktara kiralama imkanı sunuluyor. tabi bizde ürünlerimizi başkalarına kiraya verebiliyoruz.

  sitesi: https://www.bumerangla.com/
 • çok güzel fikir. eğer dikiş tutturabilir ve ürün sayısında bariyeri geçebilirse hızla büyür.
 • sabun kopugu dedikleri turden bir olusum, buglarla dolu bir website. bir urun odunc almak istedim. urun sahibi gunde 10 kez websitesine giris yapmasina ragmen bir cevap vermeye tenezzul etmedi ki bu kisi kurucu olarak gorunuyor. ozetle cok isimi gordu, cok ise yaradi. ısleri cok ciddiye aldiklari asikar. hic bosa gitmemis para ve yatirima ornek. ınsanlik icin buyuk adim :)