şükela:  tümü | bugün
 • o günlerdeki grup isimleri göz önünde bulundurulduğunda bunalımları grup ismi olarak benimsemiş olmaları bana çok daha olası görünen, eski rock müziği topluluğu. belki grup bunalım doğru hali idiyse dahi, ben bu isimde ısrar edeceğim.
 • türkiye için fazla iyi olduklarından kendi kararlarıyla müziği bıraktıklarını düşünüyorum
 • bunalım adlı şarkılarında saykoları delik deşik eden gruptur.

  bunalımlar - bunalım
 • taş var köpek yok gibi bi eser ms 500lerde yazılan bi şiiri cem karaca nın çevirisi ve aranjmanlığıyla şiire anadolu rock ruhu başarılı bi şekilde yansıtılmıştır.bunalımların taş var köpek yok- yeter artık kadın lp sinin albüm kapağını bazıları rainbow grubundan esinlendiğini söylüyor. lakin bu lp 67lerde çıkmış ve bunalımlar dönemide 74lerde kapanmıştır. blackmore eski deep purple gitaristi deep purple dan ayrıldıktan sonra 75 te rainbowu kurmuştur. rainbowunda çok iyi işler çıkardığını düşünen biri olarak şunu söylemek isterim bu hep anadolu rock gruplarının yabancı gruplardan çeşitli yönlerde etkilendiği söylenir ama tarihlere bakınca böyle bir durum söz konusu değildir belki tesadüf olabilir aksine bi esinlenme bile varsa eğer yabancılar bizim yaptığımız çalışmadan esinleniyorsa bunlada grur duymalıyız. bu gibi örnekler anadolu rock tarihinde bi çok grup ve sanatçı için söylenebilir.
 • yok ya adamlar bundan 40 sene öncesinde olayı bitirmişler zaten sonrasında bu tarzı denemeye kimse cesaret edememiş türkiye'de. ayrıca şu fotoğrafın rainbow'dan alıntı olduğuna inananlar varsa azalarak bitsin lütfen. rainbow'un long live rock'n'roll albümüne ait bu fotoğraf var albüm 1978 yılında piyasadaydı. bunalımlar'a ait fotoğraf ise 1967 yılına ait. çok yanlış zamanda doğmuşum be
 • takriben yarım saat önce keşfettim. henüz bir fikrim oluşmadı kendileri hakkında ama şu an dinlediğim ve yukarıda bahsedilen ancak linkini göremediğim şarkıyı sizlerle de paylaşmak isterim.

  bunalımlar - bunalım

  duruma göre işbu entry güncellenebilir.
 • bunalım adlı parçalarının solosu gerçekten insanı bunalıma sokacak kadar güzel ve naif olan, "nerede lan bunlar gibi adamlar" diye sorduran grup.
 • 1970'lerde özgün, inceden saykodelilik şarkılar yapan ve bunalım isimli içerisinde müthiş gitar soloları barındıran enstrümental şarkısını çok beğendiğim eski rock grubu.
 • utanarak bildiriyorum ki ben bu adamı arnavut kökenli amerikan repçi abimiz action bronson 'ı yine hayran hayran dinlerken hakkında küçük bi araştırma yapayım dedim. ve öğrendim ki easy rider denen mükemmel parça için 71 yapımı bunalımlar-bunalım ve 74 tarihli mazhar fuat - adımız miskindir bizim i kullanmış. güzel olan işlerini benim gözümde çok daha güzelleştirmiş. şöyle bi duygulandım, içim hoş oldu 'vay amk' dedim utandım falan.

  neyse

  bence ülkemize fazla gelecek kadar iyi olduğu için bilmediğim(iz) mükemmel sololara sahip bir grupmuş

  son olarak full bunalım albümüne şuradan 40 dknızı gönül rahatlığıyla verebilirsiniz

  **yeter artık kadın, çekmiyor seni canım