şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sushico grubunun teşvikiye'deki leziz mekanı. bun (bao) adı verilen; buharda pişirilen pofuduk ekmekler içerisinde tercihinize göre malzemeyi seçiyorsunuz. benim favorim meksika bun; ama tandır ya da çıtır tavuk gibi farklı seçenekleri de var.

  guacomole seviyorsanız zaten meksika bun'ı seçmelisiniz bence. ortamı da, mekan da oldukça güzel. fiyatları normal (hatta bence ucuz.) siparişinizi kağıttan işaretleme olayı pratik.

  nedense son zamanlarda çok ama çok fazla dadandım, siz böyle dadanmayın. bun'ları göbek bölgesinde taşırsınız sonra.

  eksi noktası parmesanlı örgü patateslerini kaldırmış olmaları ancak hala mönüde (ve hatta oturduğunuz yerdeki koca afişte) gözükmesi. benim gibi "ortaya da otlanacak bir şeyler söyleyelim" diyecekler için üzücü.
 • uzak durulması gereken işletmelerden birisidir.

  normal bir insan evladı bir adet dana tandır bun yiyince doyar. küçük ama bayağı doyurucudur. ama ben iki tane yiyorum çünkü 95 kiloyum.
 • f/p oranı yerlerde olan bir fast food işletmesi.

  kurtköy'e -nişantaşından sonra ikinci şubenin buraya açılması enteresan- açıldı bundan. denemek için iki kere sipariş verdik. malzemeler fresh, lezzet iyi. ama porsiyon inanılmaz ufak. bun'ların kendisi çok ufak, patates porsiyonu da az. 25 liraya yiyeceğiniz menüyle yarı aç yarı tok kalkıyorsunuz. menünün yanına bir bun daha alayım derseniz o da 14-15 lira. e 40 liraya da hemen hemen her yerde doyurucu yemek yenir.

  ya fiyatı düşürmeliler ya da porsiyonlar büyümeli.
 • porsiyonların küçük olmasından korktuğum için denemediğim bir yerdi, bugün denedim ve gördüm ki abartıldığı kadar küçük değilmiş. iki adet bun'la doyulur. *lezzet de geliştirilebilir ama başarılı, en azından farklı bir ürün sunulmuş.
 • bi tık pahalı ama çok lezzetli seçenekleri olan nişantaşı mekanı.
 • tavuk kavruk kfc eti gibi, falafel fena değil, köfteli ise çok pişmiş lastik gibi olan ve gerçek bao ile yakından uzaktan alakası olmayan mekan. sushico'nun bir işletmesi sanırım ve ordaki standardı tutturamama ve aşırı pahalı olma hali burda da geçerli.
 • tekli halini 15tl üzerinden 110gr olarak sattığı bir ürünü çiftli olarak 30tl üzerinden yine 110gr olarak satan enteresan işletme.
 • dana tandırlısı çok güzel.

  pancarlı ve acılı ekmeğini mutlaka deneyin.