şükela:  tümü | bugün
  • başlığı açılmamış. ben açayım. ahmet kaya'nın bir canlı yayında aşağıdaki kısmını mırıldandığı şarkı;

"bundan böyle yolu yok,
    kollarım çürüdü.
    bundan öte karanlıklar,
    sen beni anlamadın,
    gözünü kan bürümüş.
    bundan öte ayrılık var..."

kısa hali çok çok güzel, ama uzun hali olduğunu sanmıyorum, stüdyo'da kaydedilse idi mutlaka bir albümde ya da resitaller'de yer alırdı. youtube'da bazı videolar mevcut uzun hali diye ama onların kayıt olduğunu, başkaları tarafından seslendirildiğini düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=gqgka3koasw
  • ahmet kaya'ya nasip olmadı stüdyo kaydı, o yüzden özgür tüzer'den dinlediğimiz şarkı.

dinleme şeysi

"yaktım gemileri" şarkısıdır. görmezden gelmekten, affetmekten, aynı şeyleri izlemekten ve saygısızlıktan, kahpeliklerden sıkılanlara gelsin.

ahmet kaya'nın mırıldandığı an

--- spoiler ---

yüce dağların ardında kaldı hayallerimiz
    bu şehirde yine ölüm var
    karanlıklar çöktü yine
    sevgiler de sahteymiş
    gönlümde yine hüzün var

bundan böyle yol yok kollarım çürüdü
    bundan öte karanlık var
    sen beni anlamadın gözünü kan bürümüş
    bundan öte ayrılık var

yüreğimi yakıyorsun o güzel gözlerinle
    bakışlarında bir ümit var
    sürgün edildiğim yerde kanatlarım kırıldı
    esen yelde senin kokun var
    --- spoiler ---?
  • bu türküyü ilk dinlediğimde ahmet kaya söylüyor sandım, nasıl dinlememişim bunca zaman bu türküyü diyerek hayıflandım.
    sonra baktım ahmet kaya türkünün çok azını söylemiş keşke devamını da söyleseyebilseymiş ama özgür tüzer o'nun yerine o'na inanılmaz benzeyen sesiyle öyle içten yorumlamış ki. iyi ki yorumlamış.

öyle çok sevdim ki türküyü, uzun uzun dinliyorum öyle bir sığınma isteği. öyle çok kişiye söylemek isterken anlayan olmaz düşüncesiyle paylaşamamıştım kimseyle. sözleri öyle yaralı ki öyle yakışıyordu üzerime. şimdi söylemek istediklerim duymuşlar bir yerden, galiba benden. işte türkünün sözleri daha da anlam kazandı şimdi.

'sen beni anlamadın
    gözünü kan bürümüş
    bundan öte ayrılık var'
  • bu ablanın cover sağlamcandan abla
  • smule karaoke uygulamasında yeni versiyonu geldi. harika bir düzenleme ile karaokeye açılmış.
  • ahmet kaya'dan dinleyebilseydik nasıl olurdu diye düşündüğüm eser.
  • çok güzel sözler, çok güzel müzik.
    yukarıda denildiği gibi keşke ahmet kaya tamamını okuyabilseydi.
    ondan sonra okuyanlar da çok güzel okumuşlar.
    sözleri baştan sona mükemmel. tekrar tekrar dinliyor insan.
  • ilk defa askerde bir arkadaşın vasıtasıyla tanıştığım şarkı. duyar duymaz çarpıyor insanı. ıstanbul veya askerlik dendiğinde ilk akla gelendir artık benim için.

dinle
  • ahmet kaya’nın canlı yayında söylediğine inanmadığım video. paylaşılan linklerdeki video kaydında dudaklarıyla söylediği, şarkı sözleriyle tutmuyor. bilgisi olan suser varsa yeşillendirsin lütfen. yayının tamamının video kaydına da ulaşılamıyor.