şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu kurban bayramından itibaren kurban kesilmemesi; onun yerine yoksul insanlara destek verilmesi, durumu olmayan öğrencilerin okutulması, mahallelere kütüphane yapılmasını destekleyen kampanya.

çaresiz kurbanlıkları gördükçe içim paramparça oluyor. her tarafın kan gölüne döneceğini ise düşünmek dahi istemiyorum.

hadi. yapabiliriz. herkes 1 aileyi ikna etse bu bayram kesilen kurbanlar en kötü ihtimalle yarıya iner.
  • ikna odaları kurulsun hatta. geçmişimizle çelişmeyelim.
  • kurban bayramının asıl anlamını bilmeyen suser beyanıdır.

hayvanlara yapılan işkence, etrafı kirletmek vs. başka konular ama kurbanın asıl amacı zaten yoksullara yardım etmektir. sadece kurban bayramında et gören aileler var bu ülkede hala daha malesef.

hayvanlara eziyet edenler, etrafı kan gölü içinde bırakanlar, kestiği eti evindeki dolaba doldurup yoksullarla paylaşmayalar sözde ibadet eden sizinde kimler olduğunu bildiğiniz bir kesim zaten.

diğer yardım konuları için ise bayram seyran beklemeye gerek yok durumu olan herkes bir çocuk okutabilir, bir yardım kuruluşuna düzenli bağış yapılabilir.

edit: imla
  • zorunda mıyım?
  • eğer kurban kesmenin müminlerin ahiretini kurtarma vaadi olmasa da sırf fukaraya yardım amacı olsaydı, zaten asla kesilmezdi. dolayısıyla fos kampanya...
  • kesmeyin de kuzu kuru düşsün dediğim.
  • kurban devam etsin. bu ay insanlar et yesin.

onun dışında da unicef'e her ay 70 liralık yardımınızı yapın. dünya üzerinde milyonlarca çocuk içecek temiz su bulamıyor.

herkes biraz el atsa bunu değiştirebiliriz.

hadi gençler minik arkadaşlarımız için unicef'e bağış yapın.
  • et stoklamak veya tarikat zengin etmek icin yapilan bu eylem kuran'da hac ibadeti haricinde yoktur.
    hele bayrami hiç yoktur.
    gerçi verilecek fitre veya zekati 21. yuzyilda,bugday fiyati uzerinden hesaplayan zihniyete ne desen boş..
    (bkz: götünden din uydurmak)
  • zaten yasaşadığımız hayatların islamla alakası yok. islam 2.0 bu. bir güncelleme de siz getirin anasını satayım. ne güzel