şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tarihini ve saatini bilmemekle birlikte, cb'nın basına kapalı olarak yaptığı bir konuşmada dile getirdiği cümle. gizlice çekilen videonun ilgili bölümünde cb tam olarak şunları söylüyor:

    "bu mahallelerde hangi ailenin durumu nedir, konumu nedir, bunları kim tespit edecek? mahalle yönetimi tespit edecek. dolayısıyla da bunları sandık seçmen listesinden çıkartacağız. ve seçmen listesinden çıkarttıktan sonra da onların üzerinde bire bir ayrıca çalışma yapmamız lazım."
  • konuşmada benim de takıldığım cümledir. başında anlattığı kapısını açanlar, geri çevirenler muhabbeti vardı. devamında kurduğu bu cümle ile sanki akplileri geri çevirenleri seçmen listesinden çıkaracağız gibi anladım. üstünde durulması gereken bir konu.
  • açık açık hile yapacaklarının delilidir. şantaj montaj diye kıvıramaz kimse.
  • ben polemik yaratıldığı şekliyle anlamadım açıkçası. seçmen listesinden çıkartacağız derken çoğu kişi seçmen listesinden isimleri çıkartıp bu kişilere oy verdirtmeyelim şeklinde anlamış. konuşmanın da gelişinden benim anladığım ise cumhurbaşkanının kapı kapı gezin ikna etmeye çalışın dediği kişileri yani muhalif olup ak parti'ye oy vermek için ikna edilmesi gereken kişilerin isimlerinin ve adreslerinin seçmen listesinden çıkarılıp yani "bulunup" gidip kendilerine propaganda yapmak. yani çıkarmak kelimesini listeden atalım, oy kullanamasınlar diye değil, listeden bulalım ve ikna etmeye çalışalım olarak algıladım ben.

    peşin not : hipertansiyonspor