şükela:  tümü | bugün
 • averaj eksi sozluk yazari kelimeoyunlunick'in ve bizim manav ismail'in turkiye sinirlarinda ya da uluslararasi arenada gerceklesen, turkiye'nin aleyhine olan tum olaylara getirdigi derin analiz.

  - abi turkiye'nin cari acigi artmis ne dersin?
  - hep iktidar yuzunden. kole edecekler bizi millete. bunlarin arkasinda hep amerika ve israil var.

  - gezi parkindaki eyleme polis cok sert mudahale etmis, yarmislar herkesi diyorlar?
  - hah! demistim. turkiyenin marka degerini dusurecekler guya. bunlarin arkasinda hep amerika ve israil var. amerikan milleti direk hatta. gecen ay referanduma gitmisler 'turkiyede ne yapalim' diye.

  - hrant dink'in olumunu nasil degerlendiriyorsun abi? bu da amerika ve israil mi?
  - tam olarak amerika ve israil degil o. biraz daha derin analiz yapmam gerekiyor: bence bu olayin arkasinda cia ve mossad var.
 • türk islamcılarının popüler düşmanı, bütün diktatörler kendilerine bir düşman yaratır bizimkinin de yarattığı düşman bu. ne olsa amerika yaptı israil yaptı

  ayakkabı kutusunda yakalanan paraları amerika mı koydu o kutuya deyyus, 1000 odalı saray yapman için obama mı? netenyahu mu ikna etti seni? birbirinizin gırtlağını kesmenizi israilliler mi salık verdi size? kadınlarınıza köpek gibi davranmanız için başınıza silah mı dayadılar. 7 yaşındaki kızımı tahrik oluyorum diyen cüppeliyi amerika mı konuşturuyor? hırsızın hiç mi suçu yok arkadaş

  ne olsa amerika ne olsa israil bir bitin artık. kimse de demiyor hacı başımıza gelen kötülüklerin çok büyük kısmının suçlusu biziz diye
 • sadece türk islamcılarına ait bir söylem değildir.

  zamanında cumhuriyet mitinglerinde bol bol göndermeler yapılırdı. tayyibin bir abd projesi olduğu, büyük ortadoğu planı için siyasal islamı ürettiği söylenirdi.

  hatta sağcılar tarafından solcuların dış mihraklarca ülkeyi bölmek için kullanıldığını, solcular da sağcıların abd ve kapitalizmin öncüsü ülkelerce yönlendirildiği söylenirdi.

  bu ülkede her kesim bir şekilde bu iki ülkeyi günah keçisi yapmıştır. ha günahkarlardır elbette ama komik olan karşısındaki herkesi bunların adamı, uşağı olarak yaftalamaktır.
 • duyulduğunda söylenen ortamdan acilen sıvışılması gereken söz. "adam zaten her şeyin arkasındaki sırrı çözmüş aq. senin neyine bu zeki insanlarla dolu ortamalarda olmak." şeklinde bir cümle de kurdurur ayrıca.
 • occupy wall street hareketini guzel aciklayan bir saptama.