şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumhurbaşkanı tayyip erdoğan'ın chp'li eskişehir büyükşehir belediyesi'ni kazanmak için eskişehir'de sarf ettiği sözdür. eskişehir'deki kıraathane'de de kekin yanında tatar böreği yapılacağını söylemiş :)

  türkiye'nin en iyi belediyelerinden biri olan yılmaz büyükerşen'le yıllardır yükselen yıldızı parlayan ve muhafakarların da sekülerlerin de rahatça yaşayabilecekleri ender kentlerden biri olan eskişehir belediyesini takdir etmek gerekirken bakın neler söylemiş.

  "biz aldatan olmadık, biz icraatçıyız icraatçı. tek isteğim var belediyelerde hepsini topladınız. büyükşehiri alamadık. inanıyorum martta inşallah büyükşehiri de alacağız. çünkü bunlardan bir şey olmaz. bunların eskişehir’de ne yaptığı belli. bizim de ne yaptığımız belli. eskişehir’e yapacağımız proje, ihale ve arsa aşamasında olan toplam 11 tesisimiz var. toki kanalıyla 9827 konut projesini hayata geçirdik."

  "kıraathane dedim, kıraathane için kumarhane dedi. kıraathane okuma evidir. gençlerimizi malum yanlışlıkların olduğu internet kafelerden kurtaralım istiyoruz. eskişehir’e de yakışır mı? buralarda çay, kahve var. kek var, hatta çorba da var. ama burada tatar böreği de yapabiliriz. bir köşesinde de onu yapabiliriz."

  http://www.hurriyet.com.tr/…-ilan-ediyoruz-40865564
 • ciddiyse komik, şakaysa da ok.
 • içine etmediğimiz az yer kaldı eskişehir de bunlardan biri alalım onunda içine edelim diyor.
 • kafa gitmiş iyice. yazık ki yazık.
  tanım: tanımlanamayan ifade.
 • eskişehirliler cevabını verir