• meşhur alman çikolatası schogetteni de üreten ludwigin ürettiği çikolata.
  • lezzet ve görünüm olarak nussknacker ile müthiş benzerlikler taşıyan çikolata.
  • başarılı bir iş. ancak günde 1 tane yerken dikkat, bir paketi yaklaşık 600 kalori içermekte, ve normal bir insanın günde 2200-2700 kalori alması gerektiğini düşünürsek, ona göre yapın hesabınızı.
  • viskiyle süper gidiyor.

(bkz: nuts)
  • canlandırın şu başlığı, görmem gereken, analiz etmem gereken fikirlerinize ihtiyacım var
  • ilk yediğimde alman çikolatası sandım.bim ile ne alakası var diyordum meğerse almanya'da üretilmiş.bim'in satabileceği en iyi ürün.lezzetine göre beleşe satılmaktadır.

not:annemin alamancı dayısı getirirdi bunun orijinalinden yıllar önce güzel nostalji oluyor.
    bir de ucuza alman çikolatası yemek isteyenler için birebir.
  • alman şokoladı pazarlaması artık yalan dolan olan bim ürünü. üretim esenyurt'a kaydırılmış. ambalaj da dandiklemiş zaten.
  • almanya üretimine yetişemediğim ürün, fakat alman havası var zaten tadında da ambalajında da. esenyurt imalatı kendisi. beğendim.
  • bugün yeniden alman menşeli olarak birsürü satın aldım. aynı tat, aynı fiyat. alman üretimi olanına yeniden geçmiştir kısaca.
  • bu çikolata geçen yıllarda çok kaliteliydi. ama ne oldu bilmiyorum tadı adi bir çikolata gibi olmuş. merak ettim ve bimi aradım. çok enteresan ki onlar tadının ilk baştan beri bu şekilde olduğunu söylediler. enteresan gerçekten. umarım o alman çikolatası tadı geri gelir.
hesabın var mı? giriş yap